Kultura

Wydano album fotograficzny dokumentujący festiwal Integracja Malowana Dźwiękiem

tim

Nakładem wydawnictwa REGIS ukazała się pamiątkowa książka pt. INTEGRACJA MALOWANA DŹWIĘKIEM – KATALOG WYDARZEŃ, będąca swoistą dokumentacją fotograficzną i filmową 11. festiwalu piosenki INTEGRACJA MALOWANA DŹWIĘKIEM.

Inicjatorem publikacji jest Jerzy Turek - pomysłodawca tego wyjątkowego muzycznego wydarzenia jakim jest festiwal. Autorem zdecydowanej większości zdjęć jest Wojtek Salamon, który znakomicie oddał, charakter, emocje i atmosferę tego wszystkiego, co działo się podczas festiwalu.

Obraz festiwalu znakomicie uzupełniają również piękne zdjęcia Małgorzaty Bankiewicz, Doroty Ciosek i Dominika Turka. Dopełnieniem fotograficznych ujęć są zwięzłe i ciekawe opisy festiwalowych wydarzeń, warsztatów, przesłuchań konkursowych, Festiwalowej Gali Laureatów oraz imprez towarzyszących. Do wydawnictwa dołączona jest płyta zrealizowana przez Krzysztofa Kuchno i Adriana Kwita.

Książka jest wyjątkowa, bo ukazuje ogromną pasję do muzyki wszystkich uczestników, organizatorów, jurorów, a przede wszystkim nieopisany zapał i zaangażowanie pomysłodawcy. Praca nad projektem i składem tej książki była dla mnie prawdziwą przyjemnością, a współpraca z Jerzym – profesjonalistą w każdym calu - niezapomniana.

Promocja książki, pod honorowym patronatem starosty bocheńskiego Adama Korty, odbyła się miniony czwartek (10 stycznia) w Sali Kameralnej Kina Regis.

comments powered by Disqus

Najnowsze