Kultura

W czwartek promocja albumu o "Integracji malowanej dźwiękiem"

tim

Na rynku wydawniczym ukazał się kalejdoskop wydarzeń 11. Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. To fotograficzna i filmowa dokumentacja przedsięwzięcia muzycznego, które od 11 lat odbywa się w Bochni. Promocja katalogu odbędzie się w czwartek 10 stycznia o godz. 17:30 w sali kameralnej Kina Regis.

W programie spotkania zaplanowano występ laureatów ostatniej edycji: Norberta Tomaki z Zespołu Szkół Specjalnych w Rzeszowie oraz Gabrieli Szyszki ze Studia Piosenki w Rabie Wyżnej. Wystąpią też uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego w Bochni, które jest współorganizatorem tego wydarzenia.

Stustronicowe wydawnictwo jest bogato ilustrowane zdjęciami oraz zawiera opis poszczególnych wydarzeń festiwalowych. Ukazało się nakładem wydawnictwa REGIS. Uzupełnieniem jest filmowa rejestracja Festiwalowej Gali Laureatów.

Ideą festiwalu jest propagowanie uzdolnień osób niepełnosprawnych, którzy we wspólnych interpretacjach muzycznych występują ze zdrowymi rówieśnikami. Wśród kategorii konkursowych jest także kabaret, a wydarzeniom od dwóch lat towarzyszy projekcja filmu i wystawa malarstwa - bohaterami są niepełnosprawni twórcy. Zmagania konkursowe poprzedzają warsztaty, które prowadzą znakomici polscy artyści. Uczestnikom akompaniuje Adam Jarzmik Quintet oraz sekcja smyczkowa. Wśród wykonawców są osoby uzdolnione muzycznie z Polski oraz zagranicy.

Organizatorzy zapraszają sponsorów oraz sympatyków festiwalu. Spotkanie zakończy wspólne kolędowanie.

Patronat honorowy objął starosta bocheński Adam Korta.

comments powered by Disqus

Najnowsze