Kultura

"Bochnia na drodze do niepodległości" - we wtorek wykład Janusza Paproty u "Bochniaków"

Tomasz STODOLNY

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zaprasza na wykład Janusza Paproty do Domu Bochniaków we wtorek 18 grudnia 2018 r, na godz. 17.00. Tematem wykładu jest "Bochnia na drodze do niepodległości - lata Wielkiej Wojny".

Prelegent zabierze słuchaczy w podróż w czasie do miejsc w Bochni znanych i mniej znanych, prześledzimy proces dojrzewania społeczeństwa bocheńskiego do wolności.

* * *

Janusz Paprota o sobie:

Urodziłem się i mieszkam w Bochni. Z wykształcenia jestem historykiem, obecnie pracuję jako nauczyciel historii i informatyki w Zespole Szkół Gminnych w Damienicach i Proszówkach. Od wielu lat staram się poznawać i popularyzować historię mojego rodzinnego miasta i okolicznych miejscowości, a efekty swojej pracy przedstawiam innym na stronie internetowej Historia Ziemi Bocheńskiej (www.bochenskiedzieje.pl) oraz na łamach miesięczników: Kronika Bocheńska, Ziemia Bocheńska, kwartalnika – Wiadomości Bocheńskie oraz w periodyku naukowym Rocznik Bocheński.

Współpracuję lub współpracowałem z Muzeum im. St. Fischera w Bochni (m.in. odczyty w ramach „Czwartkowych spotkań muzealnych”), Gminą Bochnia (odczyty, publikacje i udział w sesjach popularno-naukowych), Stowarzyszeniem Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, Archiwum Narodowym w Krakowie oddział w Bochni.

comments powered by Disqus

Najnowsze