Kultura

Bocheńscy tancerze wystąpili w krakowskim musicalu - ZDJĘCIA, WIDEO

tim

Tancerze bocheńskiej szkoły tańca Dance & Fitness house wystąpili w miniony weekend na krakowskiej scenie w musicalu pt. „Gwiezdne Jasełka”. Towarzyszli dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom tamtejszej "Rajskiej Szkoły".

Choreografię dla zespołu ułożyła instruktorka Paulina Czachor – reżyser i choreograf takich spektakli jak: „Emotion”, „Noc świętojańska”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Oobe - przeżycia poza ciałem", „Quasimodo - Dzwonnik z Notre Dame”, „Baby są jakieś dziwne”.

Formacja BLACK prowadzona przez Paulinę zdobywa czołowe miejsca na mistrzostwach ogólnopolskich i lokalnych konkursach. Grupa chętnie uczestniczy również w różnego rodzaju projektach i spektaklach. W 2016 roku grupa brała udział w spektaklu chrześcijańskim „Nowe Życie” na Światowych Dniach Młodzieży w Stalowej Woli.

Nad całością musicalu czuwał Mariusz Jasuwienas - aktor, tancerz, choreograf od lat związany z krakowską sceną teatralną i muzyczną. Wspiera go Zuzanna Bukowska - wokalistka jazzowa, dobrze znana w kręgach muzyki chrześcijańskiej i nie tylko.

Scenariusz musicalu jest zbudowany z dobrze znanych scen zaczerpniętych m.in. z tradycji chrześcijańskiej. Nie były to jednak klasyczne jasełka - w oprawie muzycznej, scenografii i kostiumach dopatrzeć się można licznych motywów popkultury.

Nowoczesnego akcentu nadała musicalowi także scena - LOFTODANCE w Krakowie.

comments powered by Disqus

Najnowsze