Kultura

Bocheńscy tancerze w krakowskim Musicalu

tim

Tancerze bocheńskiej szkoły tańca Dance & Fitness house prowadzonej przez Urszulę Węgrzyn–Sowa zostali zaproszeni do uczestnictwa w niezwykłym wydarzeniu. 9 grudnia na krakowskiej scenie będzie miał miejsce musical pt. „Gwiezdne Jasełka”. Wykonawcami będą dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele krakowskiej Rajskiej Szkoły oraz bocheńscy tancerze.

Choreografię dla zespołu układa instruktorka Paulina Czachor – reżyser i choreograf takich spektakli jak: „Emotion”, „Noc świętojańska”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Oobe - przeżycia poza ciałem", „Quasimodo - Dzwonnik z Notre Dame”, „Baby są jakieś dziwne”.

Formacja BLACK prowadzona przez Paulinę zdobywa czołowe miejsca na mistrzostwach ogólnopolskich i lokalnych konkursach. Grupa chętnie uczestniczy również w różnego rodzaju projektach i spektaklach. W 2016 roku grupa brała udział w spektaklu chrześcijańskim „Nowe Życie” na Światowych Dniach Młodzieży w Stalowej Woli.

Nad całością musicalu czuwa Mariusz Jasuwienas - aktor, tancerz, choreograf od lat związany z krakowską sceną teatralną i muzyczną. Wspiera go Zuzanna Bukowska - wokalistka jazzowa, dobrze znana w kręgach muzyki chrześcijańskiej i nie tylko.

Scenariusz musicalu jest zbudowany z dobrze znanych scen zaczerpniętych m.in. z tradycji chrześcijańskiej. Nie będą to jednak klasyczne jasełka. Realizacja tego przedstawienia jest nowatorska. W oprawie muzycznej, scenografii i kostiumach dopatrzeć się będzie można licznych motywów popkultury. Nowoczesnego akcentu nada musicalowi także scena - LOFTODANCE w Krakowie.

comments powered by Disqus

Najnowsze