Kultura

Wystawa "WOLNOŚĆ" w MDK

tim

W Miejskim Domu Kultury w Bochni można oglądać wystawę prac złożonych na konkurs „WOLNOŚĆ – słowo-obraz, obraz słowa”. Na konkurs wpłynęły 224 prace, spośród których jury wyłoniło laureatów w czterech kategoriach wiekowych.

Intencją organizatorów było zainspirowanie uczestników do stworzenia ilustracji graficznej słowa „wolność” (słowo ukryte w obrazie, litery-obiekty, kompozycja liternicza) w dowolnej technice plastycznej. Na konkurs wpłynęły 224 prace. Komisja konkursowa w składzie: Beata Piskór, Jan Flasza, Rafał Kłosowski nie miała łatwego zadania, gdyż uczestnicy na ogół bardzo kreatywnie podeszli do tematu, co zaowocowało bardzo ciekawymi pracami.

Równie kreatywnie organizatorzy promują wystawę pokonkursową. Na Narodowe Święto Niepodległości w oknach budynku MDK zawisł ogromny napis WOLNOŚĆ, zapraszający równocześnie do obejrzenia wystawy.

Poniżej lista laureatów w konkursie.

PRZEDSZKOLE I KLASY „0”

1. Milena Salisz lat 6 z Gminnego Przedszkola w Cikowicach
2. Emanuela Sękiewicz lat 6 z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Bochni
3. Julka Jurkiewicz lat 6 z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Bochni

Wyróżnienia

Magdalena Tokarczyk lat 6 z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Bochni
Anna Poręba lat 6 z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Bochni
Maja Wieczorek lat 6 z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Bochni

KLASY I-III

1. Julka Michniak kl. III a ze Szkoły Podstawowej w Proszówkach
2. Julka Chwistek kl. III a ze Szkoły Podstawowej w Proszówkach
3. Mateusz Cabaj kl. III a ze Szkoły Podstawowej w Proszówkach

Wyróżnienia

Mikołaj Trojak kl. I ze Szkoły Podstawowej w Proszówkach
Hanna Obuszko kl. I b ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Bochni
Madzia Bej kl. I a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bochni

KLASY IV-VI

1. Roksana Rządzka kl. V ze Szkoły Podstawowej w Proszówkach
2. Wojciech Siwek kl. V d ze Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu
3. Gabrysia Bej kl. IV a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bochni

Wyróżnienia

Zofia Muskała kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Nieszkowicach Małych
Kamila Rudek kl. V SP ze Szkoły Podstawowej w Nieszkowicach Małych
Milena Matykiewicz kl. VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni
Aniela Oświęcimka kl. VI b ze Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu
Patryk Kędra kl. IV d SP ze Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu
Julia Kruk kl. VI a SP ze Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu

KLASY VII-VIII I GIMNAZJALNE

1. Zofia Langer kl. VII b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni
2. Paulina Ból kl. III gimnazjalna z Zespołu Szkół Gminnych w Nieszkowicach Małych
3. Inga Mrozowska kl. III gimnazjalna z Zespołu Szkół Gminnych w Nieszkowicach Małych

Wyróżnienia

Natasza Morawiec kl. VII ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni
Marta Kuta kl. VII ze Szkoły Podstawowej w Proszówkach
Małgorzata Kukieła kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Proszówkach
Maja Stanisławczyk kl. VII ze Szkoły Podstawowej w Proszówkach
Wiktoria Bałut kl. VII z Zespołu Szkół Gminnych w Nieszkowicach Małych
Joanna Pięta kl. III gimnazjalna ze Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu
Wiktoria Wyrwa kl. III gimnazjalna ze Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu

comments powered by Disqus

Najnowsze