Kultura

Rusza sekcja teatralna w MDK

tim

W poniedziałek 1 października, po dłuższej przerwie rozpocznie swoją działalność sekcja teatralna „Bochenek” prowadzona w Miejskim Domu Kultury w Bochni. Na godz. 16:30 zaplanowano zajęcia dla młodszej grupy (0-IV klasa), a na 17:45 dla starszej (V-VIII i klasy gimnazjalne).

Wielokrotnie nagradzana i doceniana przez fachowców grupa teatralna „Bochenek” prowadzona jest przez Dominikę Czarnecką, która jest autorką scenariuszy i reżyserką spektakli przygotowywanych przez sekcję. O oprawę plastyczną (kostiumy, scenografia) dba Bernadetta Gawąd, instruktorka plastyki w MDK.

Za ostatnio przygotowany spektakl pt. „Łyżeczka” zespół otrzymał nagrodę główną 5. Konfrontacji Teatrów Dzieci i Młodzieży TEATRALNE LUSTRA. To drugie tak prestiżowe wyróżnienie, także dwa razy zespół otrzymywał II nagrody.

Być może ważniejszym aspektem od laurów jakie „Bochenek” zdobywa za swoją pracę, jest to, że na tych zajęciach skierowanych do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, ich uczestnicy oprócz świadomości scenicznej (świadomości ruchu i gestu) nauczą się dykcji, emisji głosu oraz wyrażania emocji słowem mówionym i śpiewanym.

Sekcja teatralna „Bochenek”
sala kameralna MDK w Bochni
poniedziałki, godz. 16:30-17:30 - 0-IV klasa
poniedziałki, godz. 17:45-19:15 - V-VIII klasa

comments powered by Disqus

Najnowsze