Kultura

Biblioteka: Wystawa malarstwa Karoliny Fydy i Karoliny Koreckiej - ZDJĘCIA

tim

We wtorek w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni otwarto wystawę malarstwa Karoliny Fydy i Karoliny Koreckiej.

Autorki wystawy, rodowite krakowianki, są studentkami malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Karolina Fyda studiuje na III roku w pracowni malarstwa prof. Grzegorza Bednarskiego i pracowni rysunku prof. Piotra Korzeniowskiego. Od października rozpocznie również studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, kierunek historia sztuki. Karolina Korecka studiuje na IV roku malarstwa w pracowni prof. Adama Brinckena i pracowni rysunku dr hab. Rafała Borcza.

Karolina Fyda inspiracji do swoich obrazów szuka w kolorze oraz idei ulotności. O prezentowanych pracach mówi: „W swoich obrazach często uciekam od ludzi - od hałasu, rozmów, zamieszania. Inspiracją są zazwyczaj miejsca, które mijam podczas powrotu do domu, jeszcze w trakcie podróży odrealniam je, tworząc nieraz magiczne krajobrazy, staram się odciąć od otaczającej mnie rzeczywistości”.

Karolina Korecka w swojej twórczości inspiruje się oniryzmem i melancholią: „Maluję głównie ludzi pogrążonych we śnie w otoczeniu natury, zagubionych lub ukrytych pośród roślinności. Przedstawione postacie zawsze mają cząstkę mnie, są mi bliskie, mimo że często maluję obce mi twarze”.

Wystawa będzie prezentowana do 24 października w sali klubu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, ul. A. Mickiewicza 5.

comments powered by Disqus

Najnowsze