Kultura

We wtorek spotkanie z Edytą Jungowską

tim

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza we wtorek 18 września na spotkanie z Edytą Jungowską - polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Początek o godz. 18:00 w sali klubu Biblioteki, ul. Mickiewicza 5.

Podczas spotkania z aktorką dowiemy się o kolejach kariery naszego gościa, zobaczymy fragmenty filmów, spektakli oraz usłyszymy piosenki nagrane przez Edytę Jungowską. Aktorka zachęci nas do sięgnięcia po książkę, ale przede wszystkim po audiobooki, które nagrywa od 2010 roku.

Edyta Jungowska - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pierwszy sukces teatralny to rola Panny Maliczewskiej w spektaklu „Zapolska, Zapolska”, w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. W telewizji zadebiutowała rolą Konstancji Weber w „Amadeuszu” Petera Shaffera, w reżyserii Macieja Wojtyszki w Teatrze Telewizji. Ma na swym koncie prawie 30 ról w Teatrze TV. Przez blisko pięć lat współpracowała i występowała w Kabarecie Olgi Lipińskiej.

Szeroką popularność zdobyła dzięki roli siostry Bożenki w serialu „Na dobre i na złe” oraz programowi dla dzieci „Ala i As”. Dwukrotnie zdobyła nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W 2004 r. odcisnęła swoją dłoń w Alei Gwiazd w Międzyzdrojach. Właścicielka Wydawnictwa Jung-Off-Ska wydającego audiobooki oraz książki dla dzieci i młodzieży.

Wydawnictwo Jung-Off-Ska powstało w 2010 roku z inicjatywy Edyty Jungowskiej, która zafascynowana twórczością Astrid Lindgren postanowiła wydać najważniejsze dzieła szwedzkiej pisarki w formie książek do słuchania. I tak powstały serie audiobooków z przygodami Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Karlssona z Dachu, Braci Lwie Serce, Emila ze Smalandii i innych.

Już pierwszy audiobook - „Pippi Pończoszanka” - został Bestsellerem Empiku 2010 w kategorii audiobook, w 2011 roku „Dzieci z Bullerbyn” - Bestsellerem Empiku oraz właścicielem tytułu „Superprodukt” nadawany przez czasopismo „Mam dziecko”.

Ambicją aktorki jest wydanie kolejnych książek Astrid Lindgren, a celem wydanie serii 25 książek pisarki w formie audiobooków. Ważne dla aktorki jest kształtowanie dziecięcej wyobraźni i wrażliwości za pomocą propagowania dobrej literatury.

Podczas spotkania będzie można zakupić audiobooki nagrane przez Wydawnictwo Jung-Off-Ska w interpretacji Edyty Jungowskiej, i nie tylko.

Spotkanie odbędzie w ramach realizacji projektu „Audiobook uczy, bawi, rozwija…” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp wolny.

comments powered by Disqus

Najnowsze