Kultura

Muzyczny finał "Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego" - ZDJĘCIA

tim

W niedzielę w Parku Rodzinnym Uzbornia w Bochni zorganizowano muzyczne zakończenie „Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”. Na scenie pojawiła się m.in. Orkiestra Dęta z Baczkowa i artyści występujący w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Park został zagospodarowany już od wczesnych godzin popołudniowych. Na trawiastym boisku stanęła wysoka ścianka wspinaczkowa, na której przez całe popołudnie żwawo wspinali się amatorzy tego sportu. W drugiej części parku odbywały się warsztaty z rysowania i malowania, prowadzone przez Kingę Magdoń z Pracowni artystycznej RERUM. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z ceramiki. Wiśnicki ceramik z pracowni Marco zabrał dzieci oraz ich rodziców w świat gliny, a stworzyć swoją własną maskotkę lub wydziergać na szydełku można było wspólnie z Grupą Małopolanki tworzą być kobietą z pasją.

Drogeria Kamelia prowadziła pokaz wizażu, dostępne były rabaty i próbki kosmetyków. Na każdą z pań czekał także fotograf - Katarzyna Piszczek, która prezentowała też swoje dzieła z sesji podwodnych. Wartościową wiedzą o treningach dzielili się trenerzy Barbel Klub Bochnia, Anna Adamczyk, Daniel Bibro i Jakub Leśniak. Sportowcy prowadzili zajęcia, udzielali porad dietetycznych, czy zarażali zumbą obecne dzieciaki. Były konkursy, malowanie twarzy, pokaz gigantycznych baniek mydlanych, dziewczynki plotły wianki, a chłopcy dźwigali ciężary.

Na scenie Amfiteatru zaś zaprezentowali się uczniowie szkoły muzycznej z Mikluszowic. Następnie trening fitness dla każdego prowadziła Anna Adamczyk z Barbell Club Bochnia. Kilkanaście dziewczyn wraz z Anią ćwiczyło przed sceną. Himalaiści Sylwia Bajek i Szczepan Brzeski zabrali natomiast zebranych w świat górskiej wspinaczki, opowiadali o przygotowaniach do wyprawy i historiach jakie się z tym wiązały.

Podczas wieczornych koncertów leśny amfiteatr wypełnił się po brzegi. Z Orkiestrą Dętą z Baczkowa zaśpiewali Monika Polak, Justyna Janik, Weronika Czyż oraz Daryl Strodes i Robert Mastalerz - wokalista zespołu 4Szmery.

Kolejny występ to aktorzy znani ze szklanego ekranu, a ostatnio występujący w programie „Twoja TWARZ Brzmi Znajomo”: Agnieszka Włodarczyk, Kaja Paschalska, Barbara Melzer, Artur Chamski i Jerzy Grzechnik. Zaprezentowali kilkanaście znanych utworów takich artystów jak m.in. Prince, Cher, Sabrina, Izabela Trojanowska czy Psy.

- Spotykamy się dzisiaj tutaj kończąc dwa dni pełne zabytków, historii i spotkań z ludźmi z pasją. Nie od dziś wiadomo, że zabytek bez kultury byłby tylko pustym kamieniem, to artyści sprawiają, że te kamienie zyskują dusze. Świetne koncerty, niesamowita atmosfera i dużo dobrej, pozytywnej energii tymi słowami możemy podsumować muzyczne zakończenie - mówił Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński, który wspólnie z członkiem zarządu powiatu Rafałem Rudką i Robertem Hołdą dziękowali artystom za piękny występ.

- Artyści opuszczając Bochnię podkreślili, że chcą jeszcze raz tu wrócić, ponieważ był to dla nich zaszczyt zaśpiewać w tak wyjątkowym miejscu przed tak wspaniałą publicznością - podsumowują organizatorki Sabina Kierepka i Katarzyna Hamuda.

Dzień zakończył się widowiskowym projektem ogniowo-pirotechnicznym „Oparzelisko” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego.

comments powered by Disqus

Najnowsze