Kultura

W weekend Święto Gminy Lipnica Murowana. Gwiazdą Stachursky

tim

W weekend 11-12 sierpnia odbędzie się Święto Gminy Lipnica Murowana i Dożynki Gminne. W programie m.in. turniej o „dzban lipowego miodu” i występ Stachursky'ego.

W sobotę organizatorzy zapraszają na stadion sportowy w Lipnicy Dolnej na godzinę 19:00, by uczestniczyć w koncercie zespołu „Week’n’Roll”. Tuż po nim gwiazda wieczoru - polska piosenkarka muzyki disco polo - ETNA. Po występie szaloną dyskotekę pod gwiazdami poprowadzi Dj Robertus.

Niedzielne obchody rozpoczną się już o godzinie 14:00 mszą św. dziękczynną za zebrane plony połączoną z poświęceniem wieńców żniwnych. Po przejeździe w korowodzie dożynkowym na stadion sportowy oraz powitaniu gości odbędą się prezentacje sołectw gminy: Borównej, Lipnicy Dolnej, Lipnicy Górnej, Lipnicy Murowanej oraz Rajbrotu w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Na scenie w tym dniu zaprezentują się także laureaci III Dziecięcego Festiwalu Polskiej Piosenki KORAL SONG, który odbył się 3 czerwca w sali widowiskowej GDK i spośród ponad 80 uczestników wyłonił tych, zdaniem komisji, których talent i umiejętności wokalne zachwyciły najwyższym poziomem. Z gościnnym programem pojawią się także nasi niedalecy sąsiedzi - Zespół Pieśni i Tańca „Iwkowianie” z Iwkowej.

Po ogłoszeniu wyników konkursów: na najpiękniejszy wieniec, organizowanego od kilku lat wieniec dożynkowy publiczności oraz Śliwkowego Konkursu Kulinarnego, rozpocznie się IV Turniej Wiejski o „dzban lipowego miodu”. Drużyny reprezentujące każdą z miejscowości będą miały do pokonania sztafetę z wieloma konkurencjami i przeszkodami.

Tuż przed gwiazdą wieczoru koncertować będzie Orkiestra Dęta z Lipnicy Dolnej. O godzinie 21:00 wystąpi Jacek Stachursky z zespołem - charakterystyczny i lubiany piosenkarz z pogranicza muzyki pop i dance, zdobywca złotych i platynowych płyt.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę od godziny 14:00 na stadionie sportowym w Lipnicy Dolnej wszyscy chętni będą mogli korzystać z karuzeli, zjeżdżalni oraz innych widowiskowych urządzeń i atrakcji przygotowanych przez Wesołe Miasteczko „Smokoland”.

Przedsięwzięciu towarzyszyć będą także: degustacja potraw regionalnych przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, mała gastronomia, konkurs na wieniec dożynkowy publiczności, Śliwkowy Konkurs Kulinarny.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Wójt Gminy Lipnica Murowana, Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej, partnerem Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”.

comments powered by Disqus

Najnowsze