Kultura

Gmina Bochnia: Siedlecanie tańczyli z Gruzinami - ZDJĘCIA

tim

źródło: informacja prasowa

W Nowym Sączu trwa 26 Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych ZespołówRegionalnych "Święto Dzieci Gór", w którym bierze udział młodsza grupa Zespołu Pieśni i Tańca "Siedlecanie". W poniedziałek, w Domu Ludowym w Siedlcu miał miejsce wspólny koncert „Siedlecan” oraz zespołu „Amer-Imeri” z Tbilisi.

Goście z Gruzji zauroczyli wszystkich pięknym śpiewem i niespotykaną w dzisiejszych czasach naturalnością i autentycznością. Była to doskonała okazja do zaprezentowania i porównania kultury dwóch jakże różnorodnych krajów i regionów. Oprócz występu na scenie podczas całodniowego pobytu w Siedlcu zagraniczni goście naszego zespołu mieli okazję poznać środowisko w jakim na co dzień żyją ich nowi znajomi oraz polską kuchnię, najważniejsze zwyczaje i lokalne tradycje.

Kolejne wspólne występy podczas tygodnia festiwalowego będą miały miejsce już Nowym Sączu. W czwartek, 26 lipca o godzinie 19.00 w Hali Widowiskowej MOSiR w Nowym Sączu odbędzie się koncert obu zespołów w ramach gruzińsko-krakowskiego dnia narodowego.

Specjalnie na to wydarzenie z Siedlca wyjedzie dodatkowym autokarem kilkudziesięcioosobowa delegacja, w skład której wchodzić będą między innymi panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Siedlca przygotowując dla festiwalowych gości swój regionalny produkt czyli "Kaszę pęcak z kapustą" oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Moszczenicy prezentując bogatą ofertę produktów rękodzielniczych.

Festiwal zakończy się koncertem finałowym z udziałem wszystkich zespołów w niedzielę, 29 lipca o godzinie 19.00 w Hali Widowiskowej MOSiR w Nowym Sączu.

comments powered by Disqus

Najnowsze