Kultura

Bochnia Rocks! Richie Kotzen w Oratorium - ZDJĘCIA

tim

W środę w Oratorium św. Kingi w Bochni wystąpił Richie Kotzen, jeden z najwybitniejszych gitarzystów rockowych wszech czasów, genialny kompozytor i wokalista.

Richie Kotzen to autor ponad 20 solowych albumów i niezliczonych wspólnych przedsięwzięć, realizowanych z innymi artystami. Czołowa postać legendarnej wytwórni Shrapnel Records, z którą rozpoczął współpracę w 1989 r. Gitarzysta takich gigantów rocka jak Mr. Big, Poison, czy The Winery Dogs. Kotzen ma za sobą także wspólną trasę z The Rolling Stones w Japonii w 2006 r., gdzie jego trio otwierało koncerty legend rocka na największych arenach Tokio, Sapporo, Saitama i Nagoi.

Trudno jest zliczyć wszystkie jego muzyczne osiągnięcia, ale jedno jest pewne: po prawie 10 latach nieobecności, Richie wrócił do Polski ze swoim elektrycznym trio (choć był w 2013 r. z akustycznym setem i z The Winery Dogs w lutym 2016., ale to nie to samo...), by zaprezentować polskiej publiczności materiał z prawie trzydziestu lat profesjonalnej kariery. Genialne riffy, nieziemskie solówki, charakterystyczny, chrypiący wokal oraz skala, której nie powstydziłby się sam Prince. Wszystko to można było zobaczyć i usłyszeć w środę w Bochni.

W ramach swojej europejskiej trasy Richie Kotzen dał w Polsce tylko dwa koncerty. Oprócz Bochni, dzień wcześniej wystąpił w warszawskiej Progresji.

comments powered by Disqus

Najnowsze