Kultura

Niepodległościowy konkurs plastyczny

tim

Ruszył konkurs plastyczny dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Bocheńskiego pt. „Bocheńskie Drogi do Niepodległości”. Tematem przewodnim jest ukazanie bocheńskich dróg do niepodległości, czyli udziału mieszkańców powiatu bocheńskiego, indywidualnie i zbiorowo, w działaniach służących odzyskaniu przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 r.

W tym roku przypada 100-lecie odzyskania niepodległości, dlatego też szeregiem działań upamiętniających to wydarzenie organizatorzy chcą przybliżyć mieszkańcom jak wyglądała bocheńska walka o wolność: - Dzisiaj żyjemy w wolnej Polsce. Chcemy pamiętać i przekazywać dzieciom i młodzieży prawdziwe oblicze naszych dziejów. Stawiać za wzór tych, którzy w historii naszej Ojczyzny zapisali się na kartach historii.

- Dzięki temu konkursowi młodzi ludzie mogą nie tylko dowiedzieć się o losach swojego regionu, ale również uczczić pamięć tych wszystkich, którzy dla Bocheńszczyzny poświęcili swoje najlepsze lata, szczęście osobiste, zdrowie, a niejednokrotnie i życie - zachęca starosta Ludwik Węgrzyn.

Nagrodą główną w konkursie jest nagroda pieniężna, dodatkowo przyznane będą nagrody rzeczowe m.in. sprzęt elektroniczny, książki itp.

Praca konkursowa ma być wykonana w dowolnej technice, w formacie A3. Należy ją złożyć w Starostwie Powiatowym w Bochni do 31 maja. Regulamin można zobaczyć TUTAJ.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Oświaty, Promocji i Aktywności Społecznej pod nr tel. 14 615 37 64.

comments powered by Disqus

Najnowsze