Kultura

Konkurs Piosenki Miłosnej w Językach Obcych w II LO - wyniki i zdjęcia

tim

W czwartek w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni zorganizowano II edycję Konkursu Piosenki Miłosnej w Językach Obcych. W kategorii szkół średnich zwyciężyła Paulina Kica z II LO, a w części gimnazjalnej najlepsza była Katarzyna Kamińska z ZSG w Łapczycy. W sumie zaśpiewało 19 osób.

Celem konkursu było przede wszystkim doskonalenie umiejętności językowych w nieco innej formie tj. poprzez śpiew, ale też kształcenie wrażliwości i kultury muzycznej. Uczestnicy konkursu prezentowali wybrany przez siebie utwór muzyczny o tematyce miłosnej w językach obcych. Dominował język angielski, ale o miłości można było też posłuchać po hiszpańsku.

Przedsięwzięcie językowo-muzyczne podzielone zostało na dwie części. W pierwszej części śpiewali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. W drugiej prezentowali swoje zdolności przedstawiciele bocheńskich szkół średnich. Konkurs był objęty patronatem honorowym starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna, a o organizację zadbały Beata Kołodziej i Elżbieta Zagórska, nauczycielki II LO.

W skład jury wchodzili nauczyciele języków obcych i muzyki: Karolina Noskowiak, Elżbieta Mazur-Zagórska i Ryszard Palczewski. W kategorii szkół średnich zwyciężyła Paulina Kica z II LO, która zaśpiewała piosenkę pt. „Only hope” z repertuaru Mandy Moore. Drugie miejsce zajęła Julia Stawarz z I LO z piosenką Celine Dione „My heart will go on”. Jury przyznało dwa wyróżnienia dla Klaudii Kołodziej z II LO i Oskara Łozińskiego z ZS nr 1 w Bochni.

W części gimnazjalnej zwyciężczynią została Katarzyna Kamińska z ZSG w Łapczycy. Wszystkich zachwyciła swoim wykonaniem piosenki „Hallellujah”. Drugie miejsce zajęła Gabriela Fortuna z V Gimnazjum MCE w Bochni. Natomiast trzecie Anna Zagórska z piosenką Adele „Someone like you”. Jury przyznało wyróżnienie Alexandrowi Spisakowi.

comments powered by Disqus

Najnowsze