Kultura

Walentynkowy pokaz DKF: "Serce miłości"

tim

Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste i kino Regis zapraszają na kolejne spotkanie klubowe. Z okazji Dnia Zakochanych w środę 14 lutego o godz. 19:00 będzie można zobaczyć „Serce miłości” Łukasza Rondudy - film o miłości, ale w nieco innej odsłonie. Prelekcję przed spotkaniem wygłosi Barbara Szczekała.

Miłość doskonała. Istnieje? Nie istnieje? Polska, początek XXI wieku. Artystka wymykająca się zaszufladkowaniu i eksperymentujący muzyk. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Androgyniczni, szczupli, bez włosów, często ubrani w identyczne uniseksy - wyglądają jak męska i żeńska wersja tej samej osoby. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Intymnym wyznaniom i gestom nadana zostaje artystyczna forma. I odwrotnie - sztuka jest ich sposobem na życie emocjonalne. Żyją w stworzonym przez siebie świecie, w którym mogą wszystko projektować i kontrolować. Wszystko, oprócz własnych emocji.

„Serce miłości” w reżyserii Łukasza Rondudy to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek. Na ekranie, w wybitnych kreacjach aktorskich: Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska.

Z racji Dnia Zakochanych spośród przybyłych widzów, rozlosowane będę dwa podwójne zaproszenia - ufundowane przez Hotel NOWA BOCHNIA (Bochnia, ul. Poniatowskiego) - na romantyczną kąpiel w SPA.

„Serce miłości” (2017)
14 lutego (środa) 2018 r., godz. 19:00
Kino Regis, ul. Regis 1
bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
Zrealizowano przy wsparciu PISF.

comments powered by Disqus

Najnowsze