Kultura

Promocja albumu "Ziemia bocheńska w obiektywie" - ZDJĘCIA

tim

W piątek w Galerii Chełm (gmina Bochnia) zorganizowano spotkanie promujące publikację albumową pt. „Ziemia bocheńska w obiektywie”. Autorem większości zdjęć jest Paweł Bielak.

Album wydany nakładem Wydawnictwa Regis ukazał się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Zawiera ponad 150 fotografii, przede wszystkim krajobrazów oraz najcenniejszych zabytków Bocheńszczyzny. Autorem zdecydowanej większości zdjęć jest Paweł Bielak, który w czasie spotkania opowiedział o pracy nad książką oraz o swojej pasji fotograficznej. Rozwijał ją m.in. w trakcie wieloletniej pracy dziennikarskiej i fotoreporterskiej. Współpracował z redakcjami „Ziemi Bocheńskiej”, „Gazety Festiwalowej”, „Gazety Krakowskiej”, a przez wiele lat był pracownikiem „Dziennika Polskiego”. Od ponad dziesięciu lat prowadzi wraz z żoną Anitą wydawnictwo.

Jest autorem ponad trzydziestu publikacji o tematyce turystycznej, m.in. czterech wydań przewodnika turystycznego po powiecie bocheńskim, dwóch przewodników po ziemi tarnowskiej, albumu i przewodnika po Pojezierzu Brodnickim, przewodników pieszo-rowerowych po okolicach Ojcowa, Wieliczki, Gryfina w województwie zachodnio-pomowskim, Leśnej w województwie dolnośląskim i wielu innych. Z zawodu jest polonistą i od kilkunastu lat pasję do języka ojczystego przekazuje młodzieży z Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu.

Spotkanie promocyjne uświetnił występ młodzieży z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni.

comments powered by Disqus

Najnowsze