Kultura

Piątek: Rycerzyki w Małej Czarnej Bistro

tim

W piątek 8 grudnia w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpi zespół Rycerzyki. Początek koncertu o godz. 20:00. Wstęp wolny.

Życzliwa krytyka wpisuje ich twórczość w tradycję inteligentnego, zwiewnego popu, przywołując nazwy Fleetwood Mac, Stereolab, Kate Bush czy Cocteau Twins. Choć zespół swoją nazwę zapożyczył z „Ballady o smutnym rycerzyku” Ścianki, bajkowo-dziwaczny świat materializujący się w dźwiękach każdego z utworów nie daje zbyt wiele powodów do smutku. Będzie się można o tym przekonać na koncercie, na którym Rycerzyki zaprezentują przedpremierowo część materiału z nadchodzącego nowego albumu pt. „Kalarnali”.

Zespół tworzą: Gosia Zielińska, Karol Jadach, Maciek Pitala, Michał Mierzwa, Antonis Skolias i Aleksander Margasiński. Wizualizacjami koncertowymi i oprawą graficzną zajmuje się Agnieszka Grzegorczyk.

Krakowski zespół to jeden z najciekawszych wykonawców nowej fali polskiego popu” - Piotr Metz, „Wprost”.

”(...) oprócz zacięcia do tworzenia misternych konstrukcji jest w nich szaleństwo młodości” - Jacek Świąder, „Gazeta Wyborcza”.

Rycerzyki otwierają przed słuchaczem roztańczony i hałaśliwy baśniowy las, niczym ze starych animacji Disneya. [...] Właściwie nie ma tu wypełniaczy - co najwyżej chwile regeneracji...” - Jakub Wencel, „Dwutygodnik”.

comments powered by Disqus

Najnowsze