Kultura

Charytatywny koncert w kościele św. Pawła - zdjęcia

tim

W niedzielę w kościele św. Pawła Apostoła w Bochni zorganizowano charytatywny koncert z udziałem Orkiestry Krakowskiej Młodej Filharmonii z ZPSM w Krakowie, Bocheńskiego Chóru Kameralnego Salt Singers i Chóru Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie, a także solistek: Alicji Ciesielczuk (sopran) i Magdaleny Niedbała-Solarz (mezzosopran). Dyrygentem był Tomasz Chmiel.

W programie usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie pieśni maryjne w aranżacji Tomasza Chmiela. Utwory te zostały przed kilkoma miesiącami zarejestrowane na płycie.

– Nagranie to nasz ostatni projekt, a koncert w pewnym sensie stanowił promocję płyty. Choć trzeba dodać, że ostatnie lata to okres bardzo intensywnej pracy, której owocem był udział w koncercie kolęd w Filharmonii Narodowej w Warszawie z udziałem Grażyny Brodzińskiej i Andrzeja Lamperta, koncert na Małym Rynku w Krakowie w dniu kanonizacji Jana Pawła II „Krakowscy Artyści Swojemu Świętemu”, czy koncert muzyki filmowej na Alejach Róż w Krakowie. W ubiegłym roku chór występował też w transmitowanym na żywo koncercie z okazji jubileuszu 55-lecia TVP Kraków – wymienia dyrygent Maciej Kozłowski.

Podczas koncertu wolontariusze z Fundacji Auxilium zbierali datki na rzecz podopiecznego Jasia Sokańskiego.

comments powered by Disqus

Najnowsze