Kultura

DKF Maciste: "Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham"

tim

Kolejne spotkanie DKF Maciste poświęcone zostanie dokumentowi Pawła Łozińskiego - „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham”. Prelekcję przed filmem wygłosi Barbara Szczekała.

W swoim nowym filmie Łoziński odsłania intymne relacje rodzinne. Co kryje się pod słowem „miłość”?... Żyjąc często tworzymy z bliskimi więzi i węzły, które z czasem wydają się nam nie do rozsupłania.

Film skupia się na dramacie dwóch kobiet - matki i córki, związanych ze sobą trudnym uczuciem. Kluczowe dla bohaterek jest spotkanie z kimś trzecim, obcym, który staje się bliskim - doświadczonym terapeutą. Jego podstawowym narzędziem są słowa i empatia. Paweł Łoziński zaprasza nas by uczestniczyć w poufnych sesjach terapeutycznych.

W intymnej rozmowie trzech osób dawne rany i głęboko ukryte emocje bohaterek powoli wychodzą na powierzchnię. Czy możliwe będzie dla nich wyjście z kręgu zadawnionych urazów? Ucięcie łączącej je pępowiny bez ryzyka utraty więzi? W bezpiecznych warunkach gabinetu terapeuta zabiera bohaterki w trudną podróż w głąb siebie i zarazem ku lepszej wzajemnej relacji. Obserwujemy z bliska duchowy proces rozsupływania narosłych węzłów. Czy jest szansa, żeby „blizna po matce” zagoiła się po obu stronach odciętej pępowiny?

Paweł Łoziński, ur. 4.12.1965 w Warszawie. Absolwent wydziału reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Reżyser, scenarzysta, producent filmów dokumentalnych i fabularnych. Wykładowca w Gdyńskiej Szkole Filmowej. Wielokrotnie nagradzany, m.in. za debiut reżyserski - film „Kratka” na Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni (1996), Złoty Lajkonik za filmy „Taka historia” i „Siostry” na festiwalu polskich filmów w Krakowie (1999) oraz Srebrny Lajkonik (2016) za "Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham", główna nagroda za „Taką historię” na festiwalu w Lipsku (1999), Srebrny Róg za "Ojciec i syn" (KFF 2013).

„Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” /2016/
12 października /czwartek/ 2017, godz. 19:00
Kino Regis, ul. Regis 1
bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
Zrealizowano przy wsparciu PISF.

comments powered by Disqus

Najnowsze