Kultura

Weekend w Lipnicy: Formacja Nieżywych Schabuff i Dożynki Gminne

tim

Wójt gminy Lipnica Murowana oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej zapraszają 12-13 sierpnia na pełne koncertów i występów Święto Gminy. Na stadionie sportowym w Lipnicy Dolnej wystąpi m.in. Formacja Nieżywych Schabuff.

Sobotni program rozpocznie się blokiem atrakcji dla najmłodszych. Dla wszystkich przybyłych zaprezentują się także laureaci II Festiwalu Polskiej Piosenki Dziecięcej „Koral Song”, który odbył się 14 maja i wyłonił najpiękniej śpiewających zwycięzców. W niezwykłą podróż przez lata 60., 70. i 80. zabierze zespół „Do grającej szafy grosik wrzuć”. O godzinie 20:00 na scenie pojawi się tegoroczna gwiazda, znana i lubiana Formacja Nieżywych Schabuff (wykonawcy takich hitów jak: „Lato”, „Ławka”, „Da da da”, „Klub wesołego szampana”, „Żółty rower”, „Mów mi Elvis”, „Supermarket” i wiele innych). Tuż po koncercie na taneczną zabawę pod gwiazdami zaprasza zespół „Remo”.

Wypełniona po brzegi bogatym programem będzie również niedziela, czyli Dożynki Gminne. Rozpoczną się mszą św. o godzinie 14:00, po której nastąpi przejazd zespołów wraz z wieńcami na stadion sportowy. Pierwsza część to konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, w czasie której na scenie zaprezentują się przedstawiciele poszczególnych sołectw. Wiele atrakcji czeka na przybyłych także później. Będzie skecz Zespołu „Górzanie” z Lipnicy Górnej „W poczekalni u medyka”, koncert Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej, a także po raz trzeci emocjonujący Turniej Wiejski o „dzban lipowego miodu”. Na zakończenie z folkowo-rockowym repertuarem wystąpi zespół „Nieaktualni” z Nowego Wiśnicza.

Dwudniowemu wydarzeniu towarzyszyć będą: atrakcje dla dzieci przygotowane przez OSP Lipnica Górna, mała gastronomia, miasteczko zabaw, degustacja potraw przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej, konkurs na wieniec publiczności, konkurs na śliwkową potrawę.

comments powered by Disqus

Najnowsze