Kultura

10. Festiwal "Integracja Malowana Dźwiękiem". Zagra T-LOVE!

Tomasz STODOLNY

Już po raz 10. organizowany jest w Bochni 3-dniowy festiwal "Integracja Malowana Dźwiękiem", podczas którego na scenie wspólnie występują utalentowani artyści pełnosprawni i niepełnosprawni.

Tradycyjnie już dwa pierwsze dni to warsztaty muzyczne, które prowadzić będą jurorzy festiwalu: Halina Frąckowiak, Adrianna Biedrzyńska, Magdalena Kumorek, Janusz „Yanina” Iwański, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski i Mietek Szcześniak. Trzeciego dnia do tego grona dołączą: Krzysztof Jaryczewski, Wiesław Komasa, Muniek Staszczyk i Jacek Wójcicki.

Z roku na rok organizatorzy wprowadzają nowe elementy do programu festiwalowego. Tym razem przeglądom muzycznym towarzyszyć będzie otwarcie wystawy Stanisława Kmiecika, niepełnosprawnego artysty, który swoje obrazy maluje nogami i ustami. Wernisaż odbędzie się w bocheńskiej bibliotece, a uświetni go swoim recitalem Marek Piekarczyk.

Tegoroczny rozmiar festiwalu jest rzeczywiście imponujący. Liczne grono znakomitych jurorów oraz koncert kultowego zespołu T. Love. I nic w tym dziwnego, bo to przecież jubileuszowa, dziesiąta edycja.

- Udało nam się uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na liście rankingowej nasz projekt znalazł się na 36 miejscu spośród blisko 900 wniosków – mówi Teresa Jaszczyńska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bochni.

Dotychczas uczestnicy śpiewali z podkładami instrumentalnymi. W tym roku po raz pierwszy akompaniował im będzie zespół zawodowych muzyków.

– Wreszcie udało nam się zrealizować ten pomysł. Będzie bardzo profesjonalnie, zaplanowaliśmy próby z zespołem już podczas warsztatów. Zapewniam, że to będzie zupełnie inny wymiar tego wydarzenia, zarówno dla uczestników, jak i widzów – mówi Jerzy Turek.

Festiwal współfinansuje także Powiat Bocheński, Gmina Miasta Bochnia, Związek Powiatów Polskich oraz sponsorzy. Patronat Honorowy - Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Program:

16 – 17 maja /Ośrodek Szkolno – Wychowawczy/
Warsztaty dla uczestników festiwalu

16 maja 2017 /Biblioteka/
Godz. 18.00 Otwarcie wystawy obrazów Stanisława Kmiecika – artysty malującego ustami i nogami.
Recital Marka Piekarczyka

18 maja /Hala Widowiskowo – Sportowa/

10.00 Uroczyste rozpoczęcie festiwalu
Recital Haliny Frąckowiak
11.00 - Przesłuchania Konkursowe
17.00 - Festiwalowa Gala Laureatów i Koncert T. Love

* * *

JURORZY / PROWADZĄCY WARSZTATY:
Halina Frąckowiak, Adrianna Biedrzyńska, Magdalena Kumorek, Janusz „Yanina” Iwański, Krzysztof Jaryczewski, Wiesław Komasa, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski, Mietek Szcześniak, Muniek Staszczyk i Jacek Wójcicki.

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze