Kultura

Komedia w Oratorium: "Separacja?"

tim

Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza na spektakl teatralny Mariusza Marczyka pt. „Separacja?”. Wydarzenie zaplanowano na 19 maja o godz. 18:00 w Oratorium Św. Kingi w Bochni.

Sztuka jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna i Patryk wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji.

Małżonkowie wiodą życie w oddzielnych pokojach. Niestety, kuchnia jest wspólna. Z konieczności korzystania z jednego pomieszczenia wynikają przezabawne zdarzenia. Bohaterowie knują spiski, z których żadne z nich nie może wyjść zwycięsko. Pozorna wojna nieoczekiwanie ujawnia uczucia wciąż mocno wiążące ze sobą skłóconych małżonków. Test na samotność i separację nie wypada pomyślnie i - jak to w komedii bywa - wszystko kończy się happy endem.

Błyskotliwe dialogi i humor są gwarancją znakomitej zabawy a małżeńskie perypetie jak w soczewce skupiają te problemy, z którymi borykają się pary niekoniecznie z dużym stażem. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwala spojrzeć na nie z dużym dystansem.

Wykonawcy:

Joanna - Anna Lenczewska
Patryk - Mariusz Marczyk
reżyseria - Przemysław Śliwa
muzyka - Lidia Hardulak
scenografia - Maria Natalia Rajkin

Spektakl „Separacja?”
Oratorium Św. Kingi w Bochni
19 maja 2017, godz. 18:00

Bilety w cenie:

parter - 35 zł indywidualne, 30 zł grupowe (od 10 osób);
balkon - 30 zł indywidualne, 25 zł grupowe (od 10 osób).

comments powered by Disqus

Najnowsze