Kultura

Bartas Szymoniak wystąpi w Bochni

tim

W piątek 3 marca w Małej Czarnej Bistro (Park Uzbornia w Bochni) wystąpi Bartas Szymoniak. Początek koncertu o godz. 21:30. Wstęp wolny.

Marek Sierocki powiedział o nim: „Ty tworzysz nowy gatunek muzyki”. Tak samo napisał Onet.pl. O ile dotychczas słyszeliśmy o beatboxerach, wokalistach i instrumentalistach, to ten artysta łączy w sobie wszystkie te trzy umiejętności, określa je beatrockiem.

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy! (bas, perkusja, trabki, śpiew itd.), a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje artysty - człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista - Michał Parzymięso.

1 września 2016 r. w sieci miał premierę klip do singla ”Alarm”. Tekst A. Słonimskiego z 1940 r. został przeniesiony przez artystę w dzisiejszą skomplikowaną rzeczywistość i ma skłaniać do refleksji. Utwór jest jednocześnie wstępem do wyjątkowej płyty, która ukaże się w pierwszym kwartale 2017 r.

Autorem wszystkich kompozycji jest Bartas, do tekstów poetów pokolenia kolumbów. Wiersze A. Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T. Gajcego zostaną pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. Płyta będzie hołdem dla Polski Walczącej.

Marek Sierocki o „Alarmie”: „Dla mnie jest to coś wyjątkowego. Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem ty sprawiasz, że to żyje na nowo”.

Bartas - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, doświadczenie sceniczne zbierał jako wokalista legendarnego Sztywnego Pala Azji (2007-2015). Jest także laureatem popularnego „Idola”. W marcu 2014 r. podpisał kontrakt z wytwórnią S.P. Records.

W czerwcu 2015 r. ukazała się jego pierwsza płyta jeszcze w tradycyjnym składzie muzyków. Singiel z tego wydawnictwa pt. „Nagi” trafił na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Gościnnie na płycie pojawili się również Skubas, Georgina Tarasiuk czy Sławek Uniatowski.

Bartas występował na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, m.in. Festiwal w Opolu, Sopot Top Trendy, Festiwal w Węgorzewie, Jarocin Festiwal, czy Taste of Polonia w Chicago, a także w Belgii, Austrii i na Ukrainie.

Oficjalna strona Bartasa.

comments powered by Disqus

Najnowsze