Kultura

Piątek. Wernisaż w Galerii Chełm

tim

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Kalety i Zbigniewa Gizelli. Impreza odbędzie się w Galerii „Chełm” w piątek 17 czerwca o godz. 18:00. Prace będzie można oglądać do 31 sierpnia br., w godzinach otwarcia Galerii. Wstęp wolny.

Jerzy Kaleta.Malowaniem zainteresowałem się już w latach szkolnych. Potem były dłuższe przestoje i krótkie powroty do malowania. Na stałe wróciłem do sztalugi w latach dziewięćdziesiątych dzięki narastającej potrzebie, a może nawet pasji, przelewania na płótno wrażeń i emocji inspirowanych otaczającym pięknem stworzonego świata - pięknem ulotnym, przemijającym i dlatego wywołującym pragnienie zatrzymania go, „utrwalenia”: pejzaży, scen ludzkiej pracy, architektury, epizodów życia zwierząt... Staram się ciągle pogłębiać wiedzę i doskonalić warsztat malarski; poszerzam pole środków wyrazu próbując różnych technik w swojej twórczości. Jestem samoukiem, świadomy rozmaitych niedociągnięć technicznych - może tonowanych żarliwością serca. Od 2008 roku jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków - Polska Sztuka Użytkowa w Opolu. Kilkakrotnie wystawiałem swe prace indywidualnie w kraju i za granicą, brałem udział w wystawach zbiorowych, a także aukcjach charytatywnych na rzecz domów dziecka”.

Zbigniew Gizella. Urodzony w 1953 r. w Krakowie. Zainteresowanie sztuką - malarstwem i rysunkiem - w szkole średniej zaowocowało nauką i ukończeniem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Następnie studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, ukończone w roku 1979. Od tego czasu własna praca twórcza w zakresie malarstwa sztalugowego, polichromii, projektowania kolorystyki wnętrz oraz ilustracji wydawnictw. Od ukończenia studiów, członek Krakowskiego Oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków. Obecnie działalność głównie w zakresie malarstwa sztalugowego.

comments powered by Disqus

Najnowsze