Kultura

Wakacje z MDK w Bochni - jaka oferta?

tim

Miejski Dom Kultury w Bochni zachęca do zapoznania się z ofertą wakacyjną. W budynku MDK odbędą się półkolonie dla najmłodszych (2 turnusy: 18-22 lipca oraz 1-5 sierpnia). W programie przewidziano zajęcia muzyczne, wokalne, taneczne, aktorskie, sportowe, plastyczne, spacery, wycieczki, seans filmowy, spektakle teatralne oraz wiele innych atrakcji.

Również w Miejskim Domu Kultury zaplanowano „Wakacje Kreatywnej Technologii” - zajęcia z zakresu konstruowania i programowania robotów, 2 turnusy w terminach 11-15 lipca („Lego Przygoda”) oraz 8-12 sierpnia („Minecraft: Story Kreatech”).

Wakacyjne warsztaty fotograficzne dla dorosłych poprowadzi red. Przemysław Konieczny (w terminie dogodnym dla uczestników).

Otwarte warsztaty taneczne przeprowadzi Andrzej Starowicz, w terminie 4-8 lipca.

Wakacyjne indywidualne warsztaty wokalne pt. „Lato polskiej piosenki”, prowadzone przez Sarę Rynowską, zakończą się koncertem w amfiteatrze na Uzborni.

W czasie wakacji w Miejskim Domu Kultury będzie można obejrzeć dwa edukacyjne spektakle teatralne skierowane do dzieci: „Calineczka” (21 lipca, godz. 11) oraz „Doktor Dolittle i przyjaciele” (4 sierpnia, godz. 11).

„Calineczka” (21 lipca, godz. 11)

Adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena przenosi widzów w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Jest to opowieść o malutkiej, uroczej dziewczynce, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu. Dziewczynka poznaje na swojej drodze rodzinę Żab, Chrabąszcza, Mysz, Kreta, Jaskółkę, z którą przenosi się w zaczarowany świat krainy Elfów. Widzowie uczestniczą czynnie w przygodach Calineczki ucząc się dobroci, uczciwości, opiekuńczości, niesienia pomocy i wdzięczności.

„Doktor Dolittle i przyjaciele” (4 sierpnia, godz. 11)

Humoreska sceniczna o niezwykłym lekarzu, znającym mowę wszystkich zwierząt. Perypetie tytułowego bohatera, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym, mogą być inspirujące dla dziecięcych zabaw i działalności plastycznej. Spektakl ma na celu zachęcenie dzieci do wyboru pozytywnych wartości i zastanowieniem się nad własnym postępowaniem.

W kinie Regis przygotowano ciekawy wakacyjny repertuar, w pierwszej połowie wakacji najmłodsi będą mogli obejrzeć:

  • „Gdzie jest Dory” - tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi, Nemo i Marlinem, postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła mówić się językiem wielorybów?
  • „Bardzo fajny Gigant” - porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy.

Przez całe wakacje można oglądać dwie wystawy:

  • wystawę minerałów „Podziemne skarby Grupy Kapitałowej Stalprodukt S.A. – olkuskie kopalnie rud”;
  • wystawę pokonkursową przeglądu „Młodzi Plastycy 2016”.

Szczegóły w sekretariacie MDK, pod numerem telefonu 14 611 69 35 oraz na stronach www.mdk.bochnia.pl i www.kino.bochnia.pl.

comments powered by Disqus

Najnowsze