Wielkanocne prace plastyczne w Starym Wiśniczu - zdjęcia

Tekst: tim

W czwartek w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu otwarto wystawę prac, które napłynęły na XX Konkurs Plastyki Obrzędowej Świąt Wielkanocnych organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

W konkursie wzięły udział placówki oświatowe, kulturalno-oświatowe i instytucje oraz osoby indywidualne. Prezentowanych prac, które symbolizują zbliżające się święta, odradzające się życie, nadchodzącą wiosnę jest tu wiele. Wszystkie stoiska wypełniają wielkanocne pisanki, baranki, kurczaki, palmy w ciekawych aranżacjach.

Jury powołane do oceny prac w składzie Halina Dudzic, Agata Załupska i Bernadetta Błoniarz oceniało prace w dwóch kategoriach: za stoisko i prace indywidualne. W kategorii za stoisko I miejscem nagrodzono: Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu, Zespół Szkół w Starym Wiśniczu i Przedszkole Samorządowe w Nowym Wiśniczu. Drugim miejscem uhonorowano Przedszkole Samorządowe w Starym Wiśniczu oddział w Wiśniczu Małym i Środowiskowy Dom Samopomocy w Muchówce a trzecim Publiczną Szkołę Podstawową w Nowym Wiśniczu.

Przyznano również nagrody indywidualne za prace dla: Zofii Stachoń, Bartłomieja Kwiatka, Krzysztofa Anioła, Julii Woźniak, Mateusza Drąga, Zuzi Katarzyńskiej, Wiktorii Waśko, Emilii Stec, Oliwii Papież, Martyny Rozum, Wojciecha Krotosa, Olgi Tabor, Radosława Papieża, Dawida Rozuma, Macieja Zagórskiego, Maksymiliana Paducha, Wiktora Wrona, Natalii Skotarek, Konrada Cwynara, Moniki Fortuna, Wiktorii Kłosowskiej, Małgorzaty Trojanowskiej, Macieja Rębilasa, Aleksandry Kwiatek, Kingi Kołodziej, Klaudii Motak, Wioletty Kokoszka, Katarzyny Dobranowskiej, Aleksandry Kokoszka, Kacpra Goca, Huberta Górnego.

Wystawa prac będzie czynna do 31 marca br. Oglądać ją można 22 marca w godz. 10.00 - 12.00, 28 marca w godz. 14.00 - 16.00 i 30 marca w godz. 10.00 - 12.00. Istnieje możliwość zwiedzania w innym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym w MOK Nowy Wiśnicz.

comments powered by Disqus