Dni Bochni 2016. Formuła taka jak rok temu. Na finał grupa Zakopower

Tekst: Mirosław CISAK

Tegoroczne Dni Bochni podobnie jak w zeszłym roku będą podzielone na kilka bloków tematycznych i potrwają od 6 do 26 czerwca. W ostatni weekend na Rynku wystąpią 4 Szmery i Zakopower - poinformowała dziś podczas posiedzenia komisji kultury Anna Kocot-Maciuszek, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

Program Dni Bochni 2016 podzielono na trzy bloki tematyczne: nauka, sztuka i rozrywka. Ostatni blok to przede wszystkim wydarzenia na bocheńskim Rynku, które zaplanowano na ostatni weekend czerwca.

- Podobnie jak w minionym roku sobota pod szyldem „bocheńskich wątków muzycznych” zespół 4 Szmery i w niedzielę też pod szyldem takim jak w zeszłym roku - „nowa muzyka polska” - zespół Zakopower - powiedziała Anna Kocot-Maciuszek, dyrektor MDK.

W tym roku na finał nie będzie pokazu sztucznych ogni. - Nie ma zgody straży pożarnej, żeby wystrzelić je z ulicy Wolnica, ten teren nie spełnia wymagań, które nakładają przepisy. Na razie trudno powiedzieć, czy to będzie pokaz laserowy, czy pokaz światła, trwają rozmowy - przyznała Anna Kocot-Maciuszek. - Przepisy ogólnopolskie dotyczące fajerwerków zostały niezwykle zaostrzone. Mówią o tym, że sztuczne ognie mogą być wystrzeliwane z takiego miejsca, które z każdej strony ma odległość ok. 20 metrów od publiczności, budynków itd. Nie ma w centrum miasta takiego miejsca, jedyną lokalizacją jest plac Okulickiego - dodała.

Tradycyjnie koncerty na Rynku poprzedzi piątkowy występ z cyklu „Wirydarz pełen muzyki”. 24 czerwca przy Muzeum wystąpi Orkiestra Dni Naszych.

Podczas posiedzenia komisji kultury radny Marek Gruca zauważył, że termin Dni Bochni częściowo pokrywa się z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej, które odbędą się od 10 czerwca do 10 lipca we Francji. Polska będzie grała 12 czerwca z Irlandią Północną, 16 czerwca z Niemcami, 21 czerwca z Ukrainą. W przypadku awansu z grupy kolejny mecz reprezentacji Polski możliwy jest 25 lub 26 czerwca. - Można to umiejętnie połączyć, np. tworząc stałą strefę kibica - zaproponował Marek Gruca.

Zobacz również zdjęcia z Dni Bochni 2015:
Chwila Nieuwagi w Wirydarzu - ZDJĘCIA
Bocheńskie wątki muzyczne - ZDJĘCIA
Skubas i Brodka - ZDJĘCIA

comments powered by Disqus