Pierwszy w 2016 r. wykład "Historia Rocka"

red. Skarżyński o Depeche Mode w MDK

Tekst: tim

źródło: informacja prasowa

Kolejny sezon „Ilustrowanej muzyką historia Rocka” rozpocznie wykład dotyczący Depeche Mode. Redaktor Jerzy Skarżyński (Radio Kraków) zilustruje go koncertem Tour of the Universe: Live in Barcelona.

"Kronika Bocheńska" i Gracje

20 i 21 listopada 2009 roku, w ramach „Tour Of The Universe” Depeche Mode zagrali dwa koncerty w gigantycznej hali Palau Sant Jordi w Barcelonie. Zapis video tego wydarzenia trafił na recenzowane wydawnictwo, które ukazało się w kilku różnych wersjach.

Koncert zagrany został w ramach promocji „Sounds Of The Universe”, więc można zobaczyć oraz usłyszeć sześć utworów z tego wydawnictwa. Przy okazji, odświeżono nieco setlistę i zdecydowano się na kilka kompozycji, które nie były prezentowane na żywo zbyt często. DM wykonali na przykład „Dressed In Black”, „Fly On The Windscreen”, „Stripped”. z „Black Celebration”. Miłą niespodzianką okazał się „One Caress” czy „Sister of Nigh”t. Jednak największą radość sprawiają zawsze żelazne hity, osłuchane na wszystkie strony, bez których nie może się obejść żaden show Depeche Mode. I tych zdecydowanie nie brakuje.

Ilustrowana muzyką historia rocka
Depeche Mode - Tour of the Universe: Live in Barcelona
Miejski Dom Kultury, sala kameralna
29 stycznia, godz. 18.
Wstęp wolny.

comments powered by Disqus