Dni Bochni 2016

Finał Dni Bochni 2016 - relacja "na żywo"

Tomasz STODOLNY

Finał trwających 3 tygodnie Dni Bochni 2016 przypada na weekend 24-26 czerwca. Z patronem medialnym imprezy, czyli serwisem Bochnianin.pl, niczego nie przegapicie ;-). Zapraszamy do naszej relacji "na żywo".

UWAGA: strona odświeża się automatycznie co 5 min.

26 czerwca (NIEDZIELA)

22:33 - Właśnie zakończył się ostatni punkt programu, czyli pokaz woda-światło-dźwięk.

21:55 -

21:35 - Wszystkie latarnie wokół rynku wygaszone. Trwa koncert, ale powoli zbliżamy się do finałowego show woda- światło-dźwięk.

21:00 - A teraz tak! Na scenie ZAKOPOWER


19:30
- Rynek z okna redakcji Bochnianin.pl wygląda teraz tak :)


19:00
- W Galerii Bezdomnej trwa ściąganie prac... Kto nie zobaczył wystawy - bezpowrotnie przepadło! Ale będzie jeszcze nasza relacja ;-)

17:00 - Tymczasem od rana w Restauracji Murowianka na os. Panorama trwa turniej szachowy, który zgromadził kilkudziesięciu zawodników.

16:00 - PROGRAM NA DZIŚ

Rynek: Nowa muzyka polska

godz. 19.00 – koncert Patrick the Pan
godz. 20.00 – koncert Zakopower
godz. 21.45 – widowisko plenerowe: Uroda żywiołu: woda-światło-dźwięk

Rynek, Bocheński Jarmark Kulturalny

godz. 16.00 – 20.00 – występy artystyczne na „małej scenie” (spektakl teatralny, pokazy taneczne i wokalne), prezentacja dorobku bocheńskiego środowiska plastycznego (możliwość zakupu prac). Kiermasz książek (możliwość kupna, wymiany lub „uwolnienia” książki). Dodatkowo konkursy plastyczne i inne atrakcje.

13:40 - Kolejna burza... No cóż, po ostatnich upałach należało się spodziewać, że w końcu przyjdzie "oczyszczenie" :-)

Burze idą z południa na północ. Więc jeszcze trochę i powinno się uspokoić.

13:20 - Oberwanie chmury nad Bochnią. Krótkie, ale dość intensywne.

12:30 - Sobotni pokaz mody przeplatany tanecznym show okazał się bardzo ciekawym supportem wieczornego koncertu rockowego. GALERIA ZDJĘĆ


12:10
- Zaczynamy od zaproszenia do galerii z wydarzeń, które już się odbyły. Przypomnijmy: w piątek w muzealnym wirydarzu zagrała Orkiestra Dni Naszych - GALERIA ZDJĘĆ

12:00 - Witajcie w ostatnim dniu Dni Bochni :-)

25 czerwca (SOBOTA)

22:45 - Koncert grupy Cztery Szmery zakończył sobotni blok występów na Rynku. Choć oczywiście w kawiarnianych ogródkach życie nadal bardzo aktywnie się toczy (na ekranach telewizorów mecz Chorwacja - Portugalia, który wyłoni ćwierćfinałowego rywala Polaków).

Galeria zdjęć z koncertu - niebawem.


22:00
- Sobotnie pokazy mody i tańca na bocheńskim Rynku stanowiły "support" dla wieczornego koncertu. Blok prezentacji poprowadzony był bardzo sprawnie i dynamicznie. Galeria zdjęć - niebawem. Na razie krótka zajawka:

17:47 - Polska - Szwajcaria 1:1, w karnych 5:4. Biało-Czerwoni awansowali do ćwierćfinału EURO 2016!

Świętowanie Dni Bochni odbędzie się we wspaniałych humorach! :-)

13:45 - Tymczasem na Rynku gotowe są już mała i duża scena...


13:20
- „Nasza Toskania. Czy koło Bochni można uprawiać winorośl i wytwarzać dobre wino?” - taki był temat czwartkowego spotkania w bocheńskim Muzeum. Uczestnicy wydarzenia mogli osobiście spróbować wina produkowanego w podbocheńskich Łazach :-).

Galeria zdjęć - TUTAJ.

10:05 - A tak bardziej serio, to IMGW wydał ostrzeżenie nie tylko przed burzami, ale również przed upałem. W Małopolsce temperatura w cieniu może sięgać dziś 34 stopni Celsjusza!

10:00 - Podobno na dzisiejszy wieczór zapowiadane są burze! ;-)

9:40 - Dzisiejsze pokazy taneczne oraz mody (start o godz. 19:00) od strony choreograficznej przygotowuje Andrzej Starowicz. Zapracowany człowiek, wczoraj odpowiadał za oprawę taneczną Gali Półfinałowej Miss Polski transmitowanej przez Polsat :-). Już "po" wrzucił na Facebooka takie zdjęcie:


9:00
- No i doczekalismy się - dziś i jutro koncerty na dużej scenie na Rynku. Ale zanim to nastąpi, o godz. 15.00 czekają nas niezwykłe sportowe emocje!

Z przyjemnością opublikujemy Wasze zdjęcia, na których pokażecie jak dopingowaliście Biało-Czerwonych. Ślijcie na redakcja@bochnianin.pl

 

24 czerwca (piątek)

22:00 - Orkiestra Dni Naszych zagrała w muzealnym wirydarzu bez skrzypka, który kilkanaście godzin przed występem trafił do szpitala (upały...). W związku z tym było mniej folkowo niż się spodziewaliśmy, ale i tak dali radę! No i jest pretekst, żeby zaprosić grupę ponownie, tym razem w pełnym składzie. Muzykowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia ;-).


20:15
- Piątek był kolejnym dniem prób przed zaplanowanym na sobotę pokazem mody na bocheńskim Rynku. Modelkami i modelami będą dzieci i młodzież bocheńskich szkół, stylizacje przygotowuje Galeria Bocheńska, a choreografię Andrzej Starowicz prowadzący w MDK szkołę tańca Jazz Dance Center.

Pokazy kolekcji przeplatane będą pokazami tańca - a tańczyć będzie nie byle kto, bo m.in. Mateusz Sobecko - zwycięzca You Can Dance 2015!

19:30 - Galeria Bezdomna otwarta! Zaglądnijcie tu w sobotę lub niedzielę - można nie tylko pooglądać ciekawe zdjęcia, ale też przy okazji nieco odetchnąć od upału w chłodnych murach starego budynku... ;-)

16:20 - W Galerii Bezdomnej w budynku dawnego pogotowia przy ul. Konstytucji 3-go Maja powieszono już większość prac. Wernisaż o godz. 18:00. Zapraszamy!


16:10
- Uff jak gorąco. Kurtyna wodna na Rynku daje ulgę.

15:00 - Mała zajawka wieczornego koncertu w Muzeum:

9:30 - Dziś dwa ważne wydarzenia:

- godz. 18:00 - wernisaż Galerii Bezdomnej
- godz. 20:30 - koncert Orkiestry Dni Naszych w muzealnym wirydarzu

9:20 - Dni Bochni 2016 - zaczynamy ostatni weekend :)

23 czerwca (czwartek)

14:45 - W środę w Oratorium Świętej Kingi w Bochni swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Ogniska Baletowego działającego w Miejskim Domu Kultury pod okiem Adama Kawy. Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ

12:25 - A propos pogody i upałów: na Rynku pojawiła się kurtyna wodna. Czy będzie nam towarzyszyć także w weekend?

10:35 - Prognoza pogody na weekend:

10:20 - Coraz bliżej do weekendowych koncertów. Ale zanim do nich dojdzie, DZIŚ ciekawe spotkanie w Muzeum im. Stanisława Fischera. Otóż kierownik Rolniczego Zakładu Doświadczalnego UJ „Łazy” wygłosi wykład na temat: „Nasza Toskania. Czy koło Bochni można uprawiać winorośl i wytwarzać dobre wino?”.

Co ważne, wina z Łazów będzie można spróbować... ;-)

Szczegoły spotkania TUTAJ. Start o 17:30.


22 czerwca (środa)

13:40 - Tymczasem dziś w sali lustrzanej MDK trwało ćwiczenie choreografii do pokazu mody, który odbędzie się w sobotę wieczorem na dużej scenie rozstawionej na rynku.

Stylizacje modelek przygotuje Galeria Bocheńska, a pokaz mody przeplatany będzie układami tanecznymi szykowanymi przez podopiecznych Andrzeja Starowicza z Jazz Dance Center.


12:30
- Na placu Floris od rana rozkłada się Lunapark. Z jego atrakcji będzie można korzystać w sobotę i niedzielę.


9:20
- Po wczorajszych meczach ostatniej kolejki w grupie C na EURO2016 (Ukraina - Polska 0:1 oraz Irlandia Płn. - Niemcy 0:1) wiemy już, że nasza reprezentacja awansowała do 1/8 finałów, a jej rywalem będzie Szwajcaria, z którą zmierzy się w sobotę o godz. 15:00.

Oczywiście taki scenariusz trudno było planować, więc układając program Dni Bochni nie dało się przewidzieć czy i kiedy organizować strefę kibica. Ale przy ekranach w ogródkach na rynku z pewnością będą tłumy... ;)

Fot. Facebook/GaleriaBochenska

9:10 - DZIŚ (środa) o godz. 18. w Oratorium Świętej Kingi swoje umiejętności prezentować będą uczniowie Ogniska Baletowego działającego w MDK pod okiem Adama Kawy.

9:05 - Tak, tak - nie pomyliliśmy się. Dni Bochni trwają w tym roku (podobnie jak w zeszłym) aż trzy tygodnie, a wydarzenia grupowane były w bloki tematyczne: za nami już NAUKA i SZTUKA. Trwa - ROZRYWKA! Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

9:00 - Startujemy.

 

Najnowsze