Dni Bochni 2016

"Nasza Toskania": W czwartek w Muzeum spotkanie na temat wina

tim

Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w czwartek 23 czerwca o godz. 17.30 na spotkanie z enologiem Adamem Kiszką, kierownikiem Rolniczego Zakładu Doświadczalnego UJ „Łazy” - „Nasza Toskania. Czy koło Bochni można uprawiać winorośl i wytwarzać dobre wino?”.

- „Chociaż znajduje się w małopolskich Łazach, nazywana jest „Małą Toskanią”. Z jej winnych wzgórz rozpościera się widok na okoliczne wzniesienia, do złudzenia przypominające toskańskie pejzaże. Nie sposób zatem oprzeć się wrażeniu, że winnica „Nad Dworskim Potokiem” to bliźniacza siostra włoskich winnic. U podnóża obsadzonych winoroślą wzniesień płynie Dworski Potok, któremu winnica Uniwersytetu Jagiellońskiego zawdzięcza swoją nazwę. Odmianami winorośli, z których otrzymywane są najlepsze wina białe, są Seyval Blanc, Hibernal, Jutrzenka, Muscat, Bianca i Aurora. Z win czerwonych, na szczególną uwagę zasługują Leon Millot, Marechal Foch i Regent” - czytamy w zaproszeniu na spotkanie.

Uczestnicy nie będą musieli uwierzyć panu Adamowi Kiszcze na słowo, że wino spod Bochni jest naprawdę dobre, bowiem organizatorzy przewidzieli organoleptyczne testy podbocheńskiego trunku.

comments powered by Disqus

Najnowsze