Dni Bochni 2016

Czwartek. Saga bocheńska w Muzeum

tim

W czwartek 16 czerwca o godz. 17.30, w ramach cyklu Czwartkowe Spotkania Muzealne, Janina Kęsek przedstawi opowieść z cyklu „Saga bocheńska” pt. „Dom na końcu drogi”. Spotkanie uświetni recital fortepianowy Marii Orzeł, utalentowanej bochnianki, studentki Akademii Muzycznej w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Bochni bloku SZTUKA.

Będzie to już trzecia część sagi bocheńskiej opowiadanej przez znakomitą znawczynię dziejów mieszczaństwa bocheńskiego XIX i XX wieku, autorkę opracowań poświęconych dziejom Bochni i biografiom bochnian tamtego czasu Janinę Kęsek. W minionym roku muzealna publiczność wysłuchała o historii Bochni opowiedzianej przez pryzmat wybranych bocheńskich rodzin, ich domów, zdarzeń jakie w nich miały miejsce. Gdzie i czyj jest tytułowy „Dom na końcu drogi”? Dowiedzieć się tego można uczestnicząc w Czwartkowym Spotkaniu Muzealnym 16 czerwca 2016 r., rozpoczęcie o godz. 17.30.

Maria Orzeł to utalentowana i wielokrotnie doceniana pianistka rodem z Bochni. Stypendystka Burmistrza Bochni, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a także fundacji wspierających młode talenty muzyczne. Zwyciężczyni i laureatka międzynarodowych i krajowych konkursów pianistycznych. Pierwsze muzyczne „szlify” odbierała w bocheńskiej szkole muzycznej, następnie w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Łodzi.

comments powered by Disqus

Najnowsze