Dom szkieletowy- posiada ktoś taki?

Tutaj wrzucamy wątki nie pasujące do innych kategorii :)
wojciech66
Częsty gość
Kontaktowanie:

Dom szkieletowy- posiada ktoś taki?

Postautor: wojciech66 » środa, 5 marca 2014, 13:42

Witam, zastanawiam się nad budową takiego domu. Czy moglibyście mi polecić jakiegoś sprawdzonego wykonawcę takich domów? Jak to było w Waszym przypadku, jakie koszty budowy- oczywiście orientacyjnie. Z jakich projektów korzystaliście i jaki był czas budowy.

Awatar użytkownika
renowacja
Bardzo towarzyski
Kontaktowanie:

Re: Dom szkieletowy- posiada ktoś taki?

Postautor: renowacja » środa, 5 marca 2014, 14:49

http://forum.muratordom.pl/showthread.p ... owej-warto . na forum muratora i innych podobnych znajdzie sie zapewne wiecej informacji

boska2244
Przechodzień
Kontaktowanie:

Postautor: boska2244 » piątek, 18 kwietnia 2014, 02:04

Na masz bardzo dużo opinii.

ewa999
Przechodzień
Kontaktowanie:

Postautor: ewa999 » wtorek, 29 kwietnia 2014, 11:04

My również szukamy ekipy budowlanej , oni nas bardzo zainteresowali i cieszą się dobrą opinią skontaktuj się z nimi a na pewno dowiesz się o kosztach budowy ,jaki długi czas realizacji .

tuliusz
Przechodzień
Kontaktowanie:

Postautor: tuliusz » piątek, 9 maja 2014, 15:51

Z tego co wiem to są dość powszechne. Obadaj stronkę altbud tam zapewne wszystkiego się dowiesz na ten temat ;)

marko123
Przechodzień
Kontaktowanie:

Postautor: marko123 » czwartek, 5 marca 2015, 18:38

Ciekawą alternatywą są , mam dylemat między szkieletowym bo podobno są tańsze w budowie i niezwykle ciepłe, a to jest ważna rzecz żeby na ogrzewanie nie wydawać majątku...

dominikgala9
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: dominikgala9 » niedziela, 5 lutego 2017, 15:17

A ja sobie tak myslę, że byłoby fajnie jakby się jednak zrobiło coś takiego jak domy z bali właśnie. Widziałem te poprzednie i może te sobie sprawdzę

skwarek
Przechodzień
Kontaktowanie:

Postautor: skwarek » piątek, 10 lutego 2017, 21:58

W zasadzie są dwa pojęcia domu szkieletowego. Jeden to z zabudowy lekkiej, zwane domami skandynawskimi. W Szwecji takich domów powstaje mnóstwo i co najważniejsze sprawdzają się nawet podczas największych mrozów. Wykonałem z niego warsztat i jest bardzo ciepły. Budujemy z krawędziaków szkielet, wypełniamy go wełną mineralną lub styropianem. Potem na zewnątrz płyty OSB, na to styropian i cienki tynk. Od środka płyty OSB i panele drewnopodobne. Koszt takiej budowy jest żaden, a ciepło w nim i wygodnie. Domami szkieletowymi są tez nazywane budynki stawiane w strefie sejsmicznej i narażonej na działania wojenne. Najpierw robi się szkielet ze zbrojonych betonowych filarów i wieńców. Potem wypełnia środek cegłami. Tak są również budowane obiekty przemysłowe narażone na wybuchy. Chodzi o to by w razie wybuchu łatwo wylatywały ściany, a konstrukcja budynku była nie naruszona. Oczywiście do tego potrzebny jest specjalny beton architektoniczny, konstrukcyjny . O ile wiem robi go Cemex w Lublinie http://betonnadom.pl/lokalizacje/beton-lublin .

dominikgala9
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: dominikgala9 » sobota, 1 lipca 2017, 17:31

Akacjowa Aleja w Radzyminie to chyba jest odpowiedź na wszelkie poszukiwania tych, którzy chcą w miarę spokojnie żyć w spokojnej okolicy. Robią teraz nowe drogi, więc nawet i dojazd do Warszawy do pracy nie wydaje się być jakimś strasznym poświęceniem. A ceny też prezentują się chyba dość zachęcająco.

daga34
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: daga34 » sobota, 7 lipca 2018, 17:44

Nie posiadam, ale nie ukrywam, że od jakiegoś czasu zastanawiam się nad budową domu (na ten moment mieszkam w blogu). Zastanawiam się tylko, jak rozwiązać problem ogrzewania. Czy warto zdecydować się na ogrzewanie geotermalne? Jeśli tak, to czego poza pompą CO oferowaną przez http://doborpompy.pl/pompy-do-co/ będę potrzebować?

Wróć do „HydePark - Rozmaitości”