BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
zaskoczona
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 10 maja 2013, 22:38
Kontaktowanie:

BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: zaskoczona » piątek, 10 maja 2013, 22:45

Witam !
Nie jestem osobą która pisuje na forum, ale sytuacja , która przydarzyła sie mi i mojemu mężowi parę dni temu dała mi do myślenia. Siostra mojego męża zatrudniona w jednej z tzw. bocheńskich firm rozchorowała się pierwszy raz od półtora roku pracy. O fakcie choroby powiadomiła telefonicznie pracodawcę, który nie przyjął tego do wiadomości i kazał się stawić się jej w pracy mimo zwolnienia lekarskiego. Siostra męża odmówiła tłumacząc, że jest chora. Pracodawca rzucił słuchawką, a następnie przysłał sms informujący o zwolnieniu dyscyplinarnym. Wyśmialiśmy tą sytuację i zaoferowaliśmy szwagierce, że dostarczymy zwolnienie pracodawcy i uzyskamy potwierdzenie tego faktu w formie pieczęci zakładu pracy i parafki pracodawcy. Sytuacja, którą zastaliśmy na miejscu była kuriozalna. Szefowa, która odpowiada z za ściany, ze jest zajęta wykonywaniem pracy i zawodowych obowiązków, i nie ma czasu odebrać zwolnienia ( 1 minuta- z czytaniem ze zrozumieniem). Potem pojawia się facet, który twierdzi, ze jest współwłaścicielem firmy, jednak tez nie chce przyjąć zwolnienia. Sytuacja nie normalna, nie godna pracodawcy i nie zrozumiała. Gdyby przyjęto zwolnienie sprawa dla nas byłaby zakończona, jednak zachowanie pracodawców kazało nam procedować sprawę dalej.
Interesuje nas czy na terenie naszego miasta jest więcej pracodawców, którzy naruszają prawo i w sposób nie zrozumiały traktują swoich pracowników, a zwolnienie lekarskie jest powodem do zwolnienia dyscyplinarnego (w rozumieniu niedouczonego pracodawcy - za pracownikiem mam nadzieję stoi ustawa Kodeks pracy i powiązane rozporządzenia).
Sytuacja na rynku pracy jest trudna, (pracownik godzi się na wiele rzeczy aby zachować pracę) pracodawca nie szanuje pracownika, ale musimy wałczyć o swoją godność i egzekwować zapewnione prawem warunki pracy.
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

kosmit
Częsty gość
Posty: 56
Rejestracja: środa, 14 czerwca 2006, 12:37
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: kosmit » piątek, 10 maja 2013, 23:17

nie rozumiem czemu nie piszesz jasno o kogo chodzi?
czemu ludzie boicie sie powiedzieć NAZWY FIRMY

zaskoczona
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 10 maja 2013, 22:38
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: zaskoczona » piątek, 10 maja 2013, 23:42

Nie chcę złamać prawa, ale mogę naprowadzać na pracodawcę o którym piszę. Uważam, ze w XXI wieku pewne prawa winny być przestrzegane. Ja jestem osobą postronną dla inspekcji pracy, następny krok leży po stronie pracowników. Myślę że zainteresowani wiedza o kim piszę, a takich pracodawców w naszym mieście zapewne jest więcej. Szkoda, ze praca na której każdemu z nas zleży jest atutem przetargowym, ale są granice których nie należy przekraczać.

ajajaj
Częsty gość
Posty: 94
Rejestracja: niedziela, 15 maja 2011, 08:00
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: ajajaj » sobota, 11 maja 2013, 06:08

Rozumiem sytuacje Gdyż Sam pracuję w podobnej firmie. Zwolnienie lekarskie nie powinno być powodem do zwolnienia , ale pracodawcy nieżadko tak to taktują.

Pinio 30
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 26 września 2006, 20:55
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: Pinio 30 » sobota, 11 maja 2013, 17:02

Witam osobiście nie znam prawa czy wolno pisać nazwę pracodawcy ale w 100% jestem za bo przynajmniej wiadomo jakich pracodawców omijać szerokim łukiem ale nie którzy z was sobie jesteście sami winni bo idziecie do pracodawcy i godzicie się na gówniane warunki pracujecie nawet poniżej stawki jaka wam przysługuje bo chcecie dostać prace a potem żądacie po paru miesiącach innych warunków i dostajecie kopa w d... a później taki chamski pracodawca ma każdego gdzieś i traktuje wszystkich jak niewolników płacąc na przykład 30zł za sobotę bo jest kryzys śmieszne nie będę pisał więcej bo znam takich przypadków kilka więc jak idziecie na rozmowę i ktoś przedstawia takie dziwne warunki to od razu powiedz mu żeby podwiną rękawy i sam sobie zapiernicza ja rozumie że czasem ktoś nie ma na chleb ale są zasady i kodeks pracy którego trzeba się trzymać a jak się jeden z drugim godzi na takie warunki to nie narzekać .

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: belzebub » sobota, 11 maja 2013, 20:26

Po pierwsze to wyskakuj z nazwy zakąłdu pracy zeby napiętnować dziada .Dorobkiewicza pieprzonego.
Po 2- olej frajera i zanieś sama bezposrednio L4 do zusu .A jak koleś bedzie fikał to jest PIP, skarbowy i inne instytucje które potrafia narobić dziadostwa.
Jak dziewczyna ma umowe to niech się nie przejmuje tylko ciagnie l4 ile tylko sie da bo pwenie DZIAD i tak ją później zwolni.Niech wydebi od niego l4. potem l4 zus . potem kasa za urlopy itp itd.

-- sobota, 11 maja 2013, 19:26 --

a tak na marginesie to rozwalają mnie prywaciarze dorobkiewicze , wielcy szefowie remontówek i wykończeniówek co nie płacą pracownikom za czas jazdy do miejsca pracy np do krakowa, brzeska i okolic oraz za droge powrotną . ZŁODZIEJE , jak rozmawiam ze znajomymi co pracuja u takich kutafonów to wyrobiłem sobie zdanie że takie praktyki to codzienność.

trzydziestka
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 09:30
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: trzydziestka » niedziela, 12 maja 2013, 11:06

Witam wszystkich,
dobrze znam temat poruszony przez zaskoczona i tą konkretną sytuację, ponieważ dotyczy ona mojej przyjaciółki. W zakładzie pracy o którym mowa, szefowa- nazwijmy ją panią X uprawia mobbing przez duże M. Zakład pracy jest naszpikowany kamerami jak pole minowe, X obserwuje pracowników non stop na kamerach a mimo to ma obsesję, że jest przez nich okradana. Ciągle robi im awantury o byle co, zawsze jest jakiś powód. Ludzie pracują bez umów a o wypłatę trzeba się prosić... kilka razy. X stale wmawia im, że to ona na nich robi. Moja przyjaciółka jest wykończona psychicznie, jechała na środkach uspokajających od jakiegoś czasu ale jej organizm w końcu powiedział dość!
Mało tego: konkubent pani X (nazwijmy go panem Y), również bocheński przedsiębiorca znany na lokalnym rynku, panoszy się na zakładzie i też chce rządzić. Ostatnio zrobił awanturę kierowcy, który tyrał od jakiegoś czasu dzień w dzień po 11 godzin (oczywiście nie ma umowy), że nie chce mu się pracować, i że źle pracuje- ale JAK to powiedział: wyklinał go, pojechał taką łaciną, że uszy puchły a na koniec kazał mu zap.....ć z zamówieniem!

Czasy takich ludzi, którzy uważają, że wszystko im wolno, że mogą traktować ludzi jak ścierwa, jak szmaty do wycierania swoich brudów powinny się skończyć!!! Ale zmienić to mogą tylko sami pracownicy korzystając ze swoich praw i egzekwując je.

Użytkownik ZASKOCZONA, proszę opisz dokładnie słowo po słowie przebieg waszej rozmowy ( nagranej chyba) z panem Y i zachowanie pani X podczas próby wręczenia L4, bo takich sytuacji nie spotyka się codziennie. Arogancja i chamstwo tego pana sięgnęły granic.Wszyscy bochniacy powinni się dowiedzieć jak się traktuje pracowników!!!

Pinio 30
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 26 września 2006, 20:55
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: Pinio 30 » niedziela, 12 maja 2013, 11:11

Proponuje zrobić czarną listę pracodawców którzy takie metody stosują i myślą że są bezkarni a tak będą widnieć i nie będą na pewno z tego tytułu zadowoleni że są zwykłymi złodziejami bo nie wszyscy wiedzą że takimi są .

mixter
Uzależniony
Posty: 577
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: mixter » niedziela, 12 maja 2013, 11:14

Należy napiętnowac takich dziadów.Sami zapieprzali łopatą a teraz wielcy ,,biznesmeni'' . Z dziada nigdy nie będzie uczciwego pracodawcy. Jak najbardziej wskazana jest identyfikacja takich firm. Niekoniecznie wprost ale można nakierunkowac fortelem np. chwaląc go . A Urząd skarbowy winien wszcząć lustrację takiego gagatka podobnie jak inne instytucje.Tylko należy je powiadamiać .

ToleuszKazek
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2012, 10:44
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: ToleuszKazek » niedziela, 12 maja 2013, 11:50

Większość się domyśla o który to "lokal-e" chodzi, niedawno było to na forum odnośnie "reklamy", ale temat zniknął. Nie powinno sie tak traktować pracowników w związku z tym ja tam nie chodzę , nie dokładam sie do zarobku Pani X i Pana Y.

linux
Przechodzień
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 12 października 2009, 16:18
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: linux » niedziela, 12 maja 2013, 12:08


Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: Ukasss » niedziela, 12 maja 2013, 12:19

Naprowadź proszę na tą firmę. Ominę ją szerokim łukiemO ile zawsze staram się namawiać aby kupować i wspierać Polskie firmy tak takim wyzyskiwaczom trzeba mówić NIE!!!

trzydziestka
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2009, 09:30
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: trzydziestka » niedziela, 12 maja 2013, 12:46

Nie mogę ujawniać nazwy owego zakładu. Mogą to tylko zrobić sami zainteresowani czyli pracownicy. Poproście ich a na pewno się odezwą

daraja_wahusz
Bardzo towarzyski
Posty: 217
Rejestracja: niedziela, 7 marca 2010, 08:51
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: daraja_wahusz » niedziela, 12 maja 2013, 13:40

:D :D czy to ta "pani" ktora szukała młodych kelnerek do pracy w ogródkach :D

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: karmelek » niedziela, 12 maja 2013, 14:08


Barnaba
Częsty gość
Posty: 35
Rejestracja: niedziela, 17 marca 2013, 21:27
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: Barnaba » niedziela, 12 maja 2013, 15:00


natasza
Częsty gość
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 22:18
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: natasza » niedziela, 12 maja 2013, 15:37

no i wszystko jasne o kogo chodzi
jest sposob na takich konowałow- nie dawac im zarobic i kropka....
wielka pani x bedzie zmuszona podkulic ogon i isc do kogos do pracy albo ZNOWU szukac innego miasta...i odnowa zaczynac

Awatar użytkownika
DJ
Częsty gość
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek, 27 czerwca 2005, 12:29
Lokalizacja: BoChNiA------->
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: DJ » niedziela, 12 maja 2013, 15:43

Temat mi znany. Słyszałem że Pani X potrafi mieć nawet pretensje do kierowców że za mało utargu przywożą tak jak by to od nich zależało. A po 2 pizza tam była dobra tylko na początku teraz omijam ten lokal z daleka.

barman
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 12 maja 2013, 17:24
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: barman » niedziela, 12 maja 2013, 17:33

I będzie trzeba zaczynać wszystko Od Nowa

Szelma
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: środa, 6 października 2010, 17:09
Kontaktowanie:

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postautor: Szelma » niedziela, 12 maja 2013, 19:02


Wróć do „Na bieżąco”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości