Budowa domu

Tutaj wrzucamy wątki nie pasujące do innych kategorii :)
Areweszka
Przechodzień
Kontaktowanie:

Re: Budowa domu

Postautor: Areweszka » środa, 16 listopada 2016, 09:37

My dzięki bogu wyrobiliśmy się przed zimą i dom jest już na wykończeniu – mamy przed sobą dosłownie ostatnie szlify, dobieranie mebli, kolorów ścian itp. Zastanawiamy się nad tym, czy jednej ze scian salonu nie wykleić fototapetą – co o nich myślicie? Szczerze mowiąc obecnie podobają mi się znacznie bardziej, niż zwykle tapety, ale nie wiem, czy to nie chwilowa moda... Najbardziej podobają nam się dwie pierwsze stąd: http://www.ceneo.pl/Tapety_i_fototapety Z góry dzięki za pomoc!

marcinwroblewski
Przechodzień
Kontaktowanie:

Postautor: marcinwroblewski » piątek, 18 listopada 2016, 12:01

Bogusz
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Bogusz » środa, 28 grudnia 2016, 12:32

Sam budujesz - sam decydujesz jakie materiały będą użyte do budowy. Znajomy zrobił
, sam decydował o doborze barwy i rodzaju. Takie są plusy budowania domu sposobem gospodarczym.

dominikgala9
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: dominikgala9 » poniedziałek, 2 stycznia 2017, 19:35

Budowa domu jeszcze się u mnie nie rozpoczęła, na razie zbieram środki finansowe i szukam projektu, który mi się spodoba. Ale działkę już mam, na szczęście. Przydała mi się przy poszukiwaniach ta fajna stronka: dzialki-na-sprzedaz, może jeszcze ktoś skorzysta, bo oferty czasem się pojawiają atrakcyjne.

dominikgala9
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: dominikgala9 » niedziela, 5 lutego 2017, 15:15

Prace postępują, obecnie sprawdzam, jakie są domy drewniane parterowe w projektowaniu i budowie i muszę przyznać, że może się skuszę na coś takiego

agniesia224
Przechodzień
Kontaktowanie:

Postautor: agniesia224 » wtorek, 28 lutego 2017, 14:43

Chciałam budować dom sama, ale posłuchałam opowieści znajomych, którzy mieli różnego rodzaju przeboje związane z niewywiązywaniem się ekip i uznałam, że lepiej będzie kupić gotową nieruchomość. Wybór padł na - polecam ich nieruchomości, bo naprawdę są wysokiej jakości, przemyślane i mają dobrze zagospodarowaną przestrzeń wokół.

Kocik
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Kocik » wtorek, 7 marca 2017, 13:55

Ja wole swoje mieszkanie w zacisznej okolicy, nigdy nie myślałam o domu, bo to się wiąże z wieloma problemami i dużym nakładem finansowym.

pinezka
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: pinezka » piątek, 17 marca 2017, 14:19

Budowa domu to poważna inwestycja i wszystko musi być dobrze dopracowane oraz dopięte na ostatni guzik. Jak już dom powstanie to zostaje kwestia urządzenia. Ja w tym wypadku zawsze patrzę na pewne rzeczy przyszłościowo i na przykład, wybierając dany sprzęt elektroniczny sprawdzam czy nie będzie powodować kolosalnych rachunków za prąd. Warto wcześniej sprawdzić jakie są dzięki czemu można się dowiedzieć, jak zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną.

marios
Przechodzień
Kontaktowanie:

Postautor: marios » piątek, 17 marca 2017, 22:56

Dobry dom to dobrze wykończone ściany, a więc także szpachlowanie, tynkowanie, no i gładzie. Ostatnio z kolegą z http://projektoria.com.pl/szpachlowanie-poznan wykonywaliśmy prace w wypasionym apartamencie i ściany gładkie jak pupa niemowlaka wyszły.

foldare
Przechodzień
Kontaktowanie:

Postautor: foldare » niedziela, 19 marca 2017, 18:03

Często bywa tak, że jak już mamy sam dom postawiony, to przychodzi pora na urządzenie podwórka, a wtedy moim zdaniem w grę wchodzi - można wtedy posiłkować się dobrymi ofertami z Internetu, które łączą wysoką jakość wykonania, bezpieczeństwo i dobre ceny. To chyba takie zrównoważone, rozsądne podejście do tematu.

Kocik
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Kocik » wtorek, 21 marca 2017, 09:03

Podczas budowy domu, warto pomyśleć o uszczelnieniu dachu: te rodzaje membran są dobrze opisane tutaj http://liquidcoatings.pl/content/8-przewodnik , a jak wiadomo dobrze zabezpieczony dach jest gwarancja bezpieczeństwa.

szaddannik
Przechodzień
Kontaktowanie:

Postautor: szaddannik » niedziela, 26 marca 2017, 14:18

Warto też wziąć pod uwagę automatyzacje pewnych urządzeń takich jak na przykład kocioł centralnego ogrzewania. Najlepsze sterowniki do takich działań znajdziesz w sklepie http://www.gigaom.pl/. Sam kupowałem tam sterowniki PLC właśnie do sterowania kotłem i mogę powiedzieć, że są super jakości!

Anton107
Częsty gość
Kontaktowanie:

Postautor: Anton107 » czwartek, 30 marca 2017, 16:51

Podzwoń do znajomych i szukaj z referencjami :)

dominikgala9
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: dominikgala9 » niedziela, 30 kwietnia 2017, 09:56

Jeśli kogoś stać na zbudowanie domu to pewnie się zdecyduje, ale dla tych, którzy szukają czegoś tańszego na rynku to z pewnością mieszkanie jest lepszym rozwiązaniem. Zwłaszcza, jeśli się popatrzy na takie rozwiązania jak oferują deweloperzy tworzący Akacjową Aleję w Radzyminie - blisko stolicy, a ceny znacznie niższe, przy tym standard wysoki. Może warto więc szukać takich ofert i w innych miastach?

boddekk
Częsty gość
Kontaktowanie:

Postautor: boddekk » wtorek, 2 maja 2017, 13:40

Według mnie warto korzystać z usług dobrych firm, na pewno wykonają prace lepiej niż my. Osobiście miałem problem z
bo zalaniu mieszkania i właśnie firma Drypol mi pomogła wygrzebać się z tarapatów !

Bogusz
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Bogusz » poniedziałek, 15 maja 2017, 14:08

Firmy tylko z polecenia, inaczej duże ryzyko, że trafimy na fuszerkę.

dominikgala9
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: dominikgala9 » czwartek, 8 czerwca 2017, 21:23

Budowa domu to raczej mnie przerasta, nie tylko ze względów finansowych ale takich ogólnych - załatwiania, pilnowania i tak dalej. Lepiej mi chyba kupić mieszkanie, dumam ostatnio nad okolicami Warszawy i przyciągnęła moją uwagę ta inwestycja - . Wygląda dość to interesująco, osiedle Akacjowa Aleja w Radzyminie być może okaże się dobrym miejscem do zamieszkania.

Bogusz
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: Bogusz » środa, 14 czerwca 2017, 10:38

Tak jak już pisałem to firma z polecenia, albo samemu działamy. Jest sporo poradników na przykład. Przy okazji można sporo zaoszczędzić :)

boddekk
Częsty gość
Kontaktowanie:

Postautor: boddekk » czwartek, 22 czerwca 2017, 17:44

Jeśli planujecie budowę domu lub kupno mieszkania i interesuje was także architektura wnętrz to osobiście polecam dobrej jakości biuro projektowe http://archiweb.pl/3xel-biuro-projektowe,1100/ które pomoże wam idealnie zaprojektować wasze lokum !

dominikgala9
Stały bywalec
Kontaktowanie:

Postautor: dominikgala9 » sobota, 1 lipca 2017, 17:32

Mieszkanie na Akacjowej Alei w Radzyminie niewątpliwie dla wielu może okazać się atrakcyjnym wyborem. Poza najważniejszym i dość oczywistym czynnikiem jakim jest cena warto też zwrócić uwagę na otoczenie, bo to jednak mniejsza miejscowość. Nie ma takiego tłoku jak na nowych osiedlach w dużych miastach.

Wróć do „HydePark - Rozmaitości”