BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
miedzianarurka
Przechodzień

Re: BOCHEŃSCY PRACODAWCY

Postprzez miedzianarurka » sobota, 1 czerwca 2013, 17:01

Barnaba mamy różne zdanie na ten temat i niech tak zostanie, w sumie po to jest forum aby wymieniać sie poglądami. Co do złota , tombak podobnie wyglada :)

Barnaba
Częsty gość

Postprzez Barnaba » sobota, 1 czerwca 2013, 20:01

muza napisał(a):Barnaba, święte słowa. Teraz ci obrobieni z innych pizzerii świetnie wykorzystali temat i odpłacili pani X pięknym za nadobne. Na pewno się wczytałeś we wcześniejsze posty i wiesz o co chodzi.
Ja nie mam zwyczaju opisywać na forum swoich potyczek (czasem nawet klęsk;) w sklepach, restauracjach, punktach usługowych itp. Stosuję krótką piłkę - noga moja tam więcej nie staje (solidna zemsta :lol: ) Czasem jednak się zastanawiam, czy aby nie warto pojechać publicznie, bo tacy ludzie się panoszą i rozbestwiają, a spokojni, byc może nieporadni życiowo, nie wiedzą gdzie szukać pomocy, nie mówiąc już o jakiejkolwiek dyskusji. Najgorzej mają samotne kobiety/matki/dziewczyny,bo facet sobie najczęściej poradzi. Założycielka tematu pisze, że pomagała szwagierce.
Ja bym na twoim miejscu nie broniła "głównej bohaterki" tematu. Jeśli jest uczciwa i prawa, to obroni się sama - niekoniecznie na tym forum. Ale na razie dostała to, na co zasłużyła. Możesz być pewien.

Sorry ale dopiero teraz zauważyłem Twój wpis ;) W sumie to nie wiem o co chodzi dokładnie, z tym pięknym za nadobne, no ale zawsze mogę się domyślić :P
Stosowanie takiej "krótkiej piłki" to najlepsze wyjście z podobnych sytuacji (jeżeli jesteś klientem). Robię tak samo i nie mam poczucia że wspieram idiotę ;). Nie mniej jednak stosuje to rozwiązanie jedynie jak sam się natnę.
Nie mniej jednak,w tym temacie mówimy o relacji pracownik-pracodawca i zastosowanie takiej zemsty nie wchodzi w grę. Nie pisz że niektórzy mają gorzej, a inni lepiej. Przepisy o zatrudnieniu nie rozróżniają płci....i każdy ma równy dostęp do przepisów prawa pracy. Jeżeli ktoś nie wywiązuje się z obietnic które dał Nam podczas zatrudniania, to już od Nas samych zależy co z tym zrobimy. Możemy odpuścić albo walczyć...ale w miarę racjonalnymi metodami. Jestem niemal pewny że cykliczne kontrole z UP, US i Sanepidu były by skuteczniejsze niż 7 stron wątku na forum.
Będę się powtarzał, ale trudno: ja nikogo nie bronię, ani nie oskarżam. Piszę tylko "co mi na serduchu leży" jak widzę takie tematy :)

miedzianarurka napisał(a):Barnaba mamy różne zdanie na ten temat i niech tak zostanie, w sumie po to jest forum aby wymieniać sie poglądami. Co do złota , tombak podobnie wyglada :)

I tutaj się w pełni zgadzam :) Z nikim wojny nie chce zaczynać :P
Z tombakiem Ci się udało.....nawet nie mogę znaleźć argumentu przeciwko temu twierdzeniu :/

buba hehe
Częsty gość

Postprzez buba hehe » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 13:28

Nie tylko w pizzeriach tak bywa takze w innych miejscach pracy...W sklepach np kosmetycznych zwalniaja po to zeby przyjac te same osoby z bezrobocia na staz a do tego strasza jak sie tego nie zrobi!!! Dramat i tylko korzysci maja dla siebie...Sklepy odziezowe podobnie przyjmuja na pol etatu a zapiepsza sie na caly etat co stac ich na caly zeby oplacic wszystkie skladki i wyplate dla pracownika...A jeszcze jak sie chce wolne to z laska ci daja...Takze jednym slowem mowiac w H*** nas pracownikow robia pracodawcy!!!!!!! :evil:

SLV
Stały bywalec

Postprzez SLV » poniedziałek, 3 czerwca 2013, 14:05

Czytam komentarze i widzę bezradnych pracowników firm , sklepów itp.
Wiem , że wahacie się przed pójściem do sądu pracy, ale zapewniam , że to jedyna i odpowiednia droga aby nauczyć (wychować) pracodawcę i otrzymać swoje wynagrodzenie zgodnie w przyjętymi "normami".
Wiele osób które szuka pracy na forum nie zagląda , więc przekaz jest ograniczony.
Jeżeli jednak pracodawca zostanie ukarany i otrzyma nakaz wyrównania wynagrodzenia , ustawowego urlopu oraz składek ZUS to zapewniam , że przez długi okres będzie podchodził do pracowników uczciwie.
Pamiętajcie, że swoich praw możecie dochodzić także po zwolnieniu z pracy.
Walczcie o swoje pieniądze .
Pozdrawiam.

trzydziestka
Częsty gość

Postprzez trzydziestka » środa, 5 czerwca 2013, 21:38

DLA CHĘTNYCH!!!

Pani X poszukuje pracownika na stanowisko kelner/barman. "Polecam" tego "pracodawcę" :mrgreen:

awiola
Częsty gość

Postprzez awiola » czwartek, 6 czerwca 2013, 08:15

SLV napisał(a):Czytam komentarze i widzę bezradnych pracowników firm , sklepów itp.
Wiem , że wahacie się przed pójściem do sądu pracy, ale zapewniam , że to jedyna i odpowiednia droga aby nauczyć (wychować) pracodawcę i otrzymać swoje wynagrodzenie zgodnie w przyjętymi "normami".
Wiele osób które szuka pracy na forum nie zagląda , więc przekaz jest ograniczony.
Jeżeli jednak pracodawca zostanie ukarany i otrzyma nakaz wyrównania wynagrodzenia , ustawowego urlopu oraz składek ZUS to zapewniam , że przez długi okres będzie podchodził do pracowników uczciwie.
Pamiętajcie, że swoich praw możecie dochodzić także po zwolnieniu z pracy.
Walczcie o swoje pieniądze .
Pozdrawiam.

Widać, iż raczej nie piszesz tego z własnego doświadczenia i nie wiesz jak bardzo się mylisz.
Co z tego,że od trzech lat mam wyroki z Sądu Pracy wraz z nakazami zapłaty? Jak mam je wyegzekwować? Tylko nie pisz,że przez komornika. Bocheński komornik sądowy to totalna porażka i nieporozumienie. Nawet nie kiwnie palcem, jeśli nie podasz mu dłużnika "na widelcu" tzn. numery kont w banku, adresy i numery działek, inne nieruchomości czy majątek.
Śmieszne? Chyba tak, gdyby nie było tragiczne. Bo niby skąd oszukany pracownik ma mieć dostęp do takich danych? Logicznym wydawało by się, iż tym powinien zająć się właśnie komornik. Poza tym w takiej sytuacji zaległe wypłaty pracowników są dopiero na czwartym miejscu i to tylko do wysokości trzech "najniższych krajowych" miesięcznych pensji. Wcześniej dostają zaległą kasę instytucje typu ZUS-y, banki itp.
Oczywiście zostają jeszcze Sąd Cywilny, czy Karny, ale tu sprawy ciągną się latami i też nie ma gwarancji, że w końcu odzyskasz należne ci pieniądze.
Nie piszę tego wszystkiego, by wylewać na forum swoje żale. Po prostu chciałbym ostrzec tych, którzy to przeczytają. Jeśli Twój pracodawca zaczyna zalegać z wypłatą, uważaj. A jeśli to jest już więcej niż dwa miesiące, nie wahaj się tylko odejdź z firmy! Tam już dobrze nie będzie!

SLV
Stały bywalec

Postprzez SLV » piątek, 7 czerwca 2013, 21:27

awiola napisał(a):
Widać, iż raczej nie piszesz tego z własnego doświadczenia i nie wiesz jak bardzo się mylisz.
...Wcześniej dostają zaległą kasę instytucje typu ZUS-y, banki itp

Widzisz gdyby to był tylko mój wymysł, to taki wpis by się nie ukazał.
Nie dotyczyło to mnie , ale osoby z mojej rodziny której pomogłem w odzyskaniu swoich należności z odsetkami !...Wcześniej dostają zaległą kasę instytucje typu ZUS-y, banki itp dotyczy tylko kiedy firma ogłasza upadłość.
Bo niby skąd oszukany pracownik ma mieć dostęp do takich danych?Jest coś takiego jak NIP firmy oraz dane konta zawarte w deklaracji US.
Naprawdę tak ciężko to sprawdzić ? Dostęp do takich danych będzie miał komornik.
Zawsze kiedy piszesz , że ktoś się myli sprawdź swoja wiedzę dokładnie.

awiola
Częsty gość

Postprzez awiola » sobota, 8 czerwca 2013, 07:03

Bez urazy. Myślę,że każdy z nas ma rację. Ja napisałem o firmie, która nie jak mówisz "ogłosiła upadłość", ale po prostu przestała istnieć. Właściciel rozsprzedał to, co się dało. Prywatny majątek rozpisał "po rodzinie". I co wtedy? Jakie masz szanse jako pracownik? No właśnie takie jak opisałem w moim poprzednim poście. :)
PS
Wiem to z własnego doświadczenia. :evil:

SLV
Stały bywalec

Postprzez SLV » sobota, 8 czerwca 2013, 10:37

Pamiętaj, że dług się nie przedawni dla tego typu wierzytelności. Masz wiele możliwości aby taki dług wyegzekwować. To są Twoje zarobione pieniądze. Czas przedawnienia to 10 lat bez ponownego wezwania do zapłaty. Każde wezwanie do uregulowania długu anuluje okres oczekiwania.
Możesz na podstawie wyroku sądu wisać właściciela do KRD , bo sadzę że ten dług jest powyżej 200 zł.
Ale możesz przed takimi krokami rozpocząć mediację z wierzycielem, powiedzieć o swoich zamiarach, może zgodzi się na dobrowolne załatwienie takiej sprawy.
Pozdrawiam

intel
Przechodzień

Postprzez intel » sobota, 8 czerwca 2013, 16:47

Przeglądam ten temat i widzę, że odchodzi się od sedna sprawy.Ma on dotyczyć bocheńskich pracodawców. Wydaje mi się, że wielu pracodawców to typowi wyzyskiwacze. Mniej lub bardziej świadomie unikają przepisów kodeksu pracy a może celowo tak robią, bo mają świadomość , że jest wysokie bezrobocie i za głodowe pensje każdy będzie się pchał do pracy. Z czegoś żyć się musi i nie podskoczy się pracodawcy. Źle jest gdy nie ma w zakładzie pracy solidarności pomiędzy pracownikami a jeszcze gorzej, gdy jest tzw." kapuś" i z igły zrobi przysłowiowe widły. Często pracodawcy stosują wobec swoich podwładnych mobbing. Pracownicy nie są świadomi pewnych spraw i godzą się na: poniżanie, traktowanie "z góry", niskie stawki godzinowe, pracę ponad swoje możliwości, pracę nie zgodną z zawartymi warunkami w umowie,....... . Gdyby tak znalazło się kilku śmiałków i wystąpiło do Sądu Pracy o odszkodowania z tytułu mobbingu ( i nie tylko) to może pracodawcy ocknęli by się i zaczęli po ludzku traktować tych, z pracy których oni się dorabiają. Kodeks pracy jest łamany bardzo często i to w wielu paragrafach poczynając od: czasu pracy, urlopów, terminów płatności pensji, niewypłacania za L4 - ze środków zakładu pracy, unikania zawierania umów o pracę i zastępowanie ich umowami zlecenia czy o dzieło a również brak jakichkolwiek umów, brak ewidencji czasy pracy,...... Tak więc moje przesłanie brzmi: wyzyskiwani pracownicy wszystkich zakładów pracy łączcie się i oddajcie sprawy w ręce sprawiedliwości.

Ulame21
Bardzo towarzyski

Postprzez Ulame21 » czwartek, 13 czerwca 2013, 09:49

Dzisiaj poprzez agencję Interkadra pojechałem do Tesco w Kłaju do pracy. Tesco zostało zalane i potrzebowali ludzi do sprzątania itp. Po prawie 2 godzinach pracy Pani kierownik sobie przypomniała że wczoraj wieczorem anulowała umowę z agencja i ona nam niczego nie podpisze, za nic nie zapłaci i że mamy opuścić Tesco. Po drodze nie mogłem dodzwonić się do agencji kiedy wróciłem do domu już ta sztuka mi się udała i okazało się że żadna umowa nie była zerwana ! Pani (chyba kierownik) z Tesco z Kłaja (taka starsza, blondynka, nie miła i upierdliwa) po prostu robi sobie chyba jakieś jaja z ludzi, KPINA ! Żałuje tylko że wcześniej będąc jeszcze w Kłaju nie udało mi się dodzwonić do Agencji bo wtedy poszedł bym do tej pożal się Boże Pani kierownik i jej wygarnął co trzeba. Chamska, nie miła, mająca chyba jakieś kompleksy i próbująca leczyć je na niżej usytuowanych pracownikach. Oczywiście pieniądze za dojazd i czas nikt mi nie zwróci.

martini
Stały bywalec

Postprzez martini » czwartek, 13 czerwca 2013, 13:33

Ulame odpuscisz? to juz nie chodzi o pieniądze ale o to co robią z ludźmi, zgłoś to gdziekolwiek jeśli ONI będą widzieć że każdy odpuszcza macha ręką to będzię normą.. a właściwe już sie staje;/

Ulame21
Bardzo towarzyski

Postprzez Ulame21 » czwartek, 13 czerwca 2013, 18:39

Gdybym tylko wiedział gdzie to chętnie bym zgłosił. Myślę jednak że i tak to nic nie da, obecnie takie praktyki są na porządku dziennym w naszym kraju, pracodawcy robią większe przekręty i rączka rączkę myje. Najlepsze jest to że w umowie z Interkadrą jest zapis że jeśli nie zgłosze swojej nieobecności w pracy z 2 dniowym wyprzedzeniem to płacę karę 100 zł, kiedy napisałem do nich maila czy działa to w obie strony to nawet nie dostałem odpowiedzi. Piszę to głównie po to aby ostrzec innych przed Panią chyba kierownik z Tesco w Kłaju (starsza, upierdliwa, blondynka) ! Odradzam także pracę w agencji Interkadra, zerowe praktycznie zainteresowanie swoimi pracownikami, niby jest Pani koordynator jednak ta niewiele może jak sam mówi ;)

skopas
Przechodzień

Postprzez skopas » czwartek, 13 czerwca 2013, 19:29

Proszę:
Państwowa Inspekcja Pracy w Krakowie
Porady prawne z zakresu prawa pracy:

- telefonicznie: (12) 421-36-08
poniedziałek,środa: w godz.: 10.00 - 18.00
wtorek,czwartek,piątek: w godz.: 10.00 - 15.00

- osobiście: Kraków, pl. Szczepański 5,
pokój nr 302 (III piętro)
poniedziałek,środa: w godz.: 10.00 - 18.00
wtorek,czwartek,piątek: w godz.: 10.00 - 15.00,

Ulame21
Bardzo towarzyski

Postprzez Ulame21 » czwartek, 13 czerwca 2013, 19:36

Dzięki, na pewno zadzwonię !

martini
Stały bywalec

Postprzez martini » czwartek, 13 czerwca 2013, 21:25

Na poczatek powinienes/as uprzedzić blondi z Klaja co zamierzasz zrbić, to z reguły już działa a pozniej zglosic.Jakąś tam procedure będą musieli wszcząć, i chocby nie wiele jej zrobili sama kontola, czy co oni tam robia już da jej w kość.Nie możesz myslec ze to nic nie da w ten sposob takie cwaniaki czują się bezkarni bo wierza że ktoś za parę groszy im nic nie zrobi, a tu chodzi o zwykły szacunek do drugiego człowieka i jego pracy.Powodzenia dzwon, pisz żeby innych tak nie kiwali.

buba hehe
Częsty gość

Postprzez buba hehe » piątek, 14 czerwca 2013, 08:21

@ulame moze najpierw sobie podejdz do malego tesco kolo sanitu i sie tam zapytaj bo moja znajoma pracuje tam i ma jechac do klaja pomoc tam wykladac towar po tym zalaniu... Moze maja cos wspolnego z tym tesco...

Ulame21
Bardzo towarzyski

Postprzez Ulame21 » piątek, 14 czerwca 2013, 08:51

Napisałem to Tesco w tej sprawie i dostałem odpowiedź żebym zgłosił się do Tesco w Kłaju to wypłacą mi za przepracowane 2 godziny, szkoda tylko że nie pomyśleli że ja jadąc jeszcze raz do Kłaja i tak będę w plecy bo więcej na dojazdy wydam niż dostanę za te 2 godziny. Pani kierownik próbuje się tłumaczyć że to wina agencji, agencja że to wina Tesco. Zaraz dzwonię do tej inspekcji i niech oni już dochodzą czyja to wina.

mark
Bardzo towarzyski

Postprzez mark » poniedziałek, 17 czerwca 2013, 18:00

wyślij im skan pisma z nr konta bankowego na które mają Ci przelać wynagrodzenie i zakończ współpracę z tymi złodziejami z kierownictwa Tesco w Kłaju

halucyn
Częsty gość

Postprzez halucyn » wtorek, 18 czerwca 2013, 23:49

potwierdzam że w Tesco w kłaju to same przekręty ,i mobing ,trzeba koniecznie nasłać inspekcje pracy gruba blondi już nie porządzi ,bo są haki na nią..ale będzie zdziwiona...

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na bieżąco