Kampania 2018 - rozpoczęta !!!

Komentarze do bieżących wydarzeń oraz życia w Solnym Grodzie
klos11
Przechodzień
Kontaktowanie:

Re: Kampania 2018 - rozpoczęta !!!

Postautor: klos11 » piątek, 6 stycznia 2017, 10:55

djone nie trzeba miec dostepu do dokumentow UG (ty pewnie masz doskonaly) zeby wiedziec ze :

prace stanu 0 byly wykonane wykonane systemem gospodarczym i przy duzym zaangazowaniu spolecznym (a ty gdzie wtedy byles - pewnie zajety lapanowskim bunkrem).

zobacz http://www.bochnianin.pl/n/wydarzenia/1 ... -brzeznicy

Udajesz ulomnego czy probujesz mydlic oczy - ponizej 30.000 tys euro na ma przetargu.

jesli padlo pytanie o budowy i przetargi to moze djone odpowiesz jak to bylo w lapanowie z tym bunkrem (ups hala) ze zamontowano jakies urzadzenia pod posadzka i okna a dachu jeszcze nie bylo? dlaczego pomiedzy przetargami wartosc inwestycji wzrosla o 1 mln zl? jak to bylo z robotami dodatkowymi? i dlaczego zwrocono spora czesc dotacji za ten lapanowski potworek?

bardziej interesuja mnie inwestycje wykonane w gminie bo przez 2 lata - 2 place zabaw z nivea to bardzo slabo, jak na tyle wysokich wyplat ktora bierze co miesiac "gminna grupa fachowcow" z chorawckim budownicznym na czele

abc
Bardzo towarzyski
Kontaktowanie:

Postautor: abc » piątek, 6 stycznia 2017, 11:34

Ten djone to zwykły d....pek , któremu brakło argumentów.
On milczy o poważnych wpadkach jacko-tomko-marka, ktorzy powinni odpowiadac za wielosettysięcznych straty na hali w Łapanowie i na boiskach w Mechaniku.
Dla niego podsłuch to oczywiscie temat tabu. nie przyjmuje do wiadomości ze przestępstwo BYLO bo nie wolno montować takich urządzeń w miejscach publicznych . Prawda jest taka że na razie usiłowano zniszczyć DOWODY. Ale ponowne dochodzenie powinno wyjaśnić sprawę bo PO już nie rządzi.

Djone nie moze w swoim biznesowym móżdżku pojąć ze w Brzeznicy ludzie społecznie wykonali fundamenty sali gimnastycznej. Wszyscy z wyjątkiem djone widzieli zdjecia jak pracował np. radny Łącki i poprzedni soltys Możdżeń. A djone w tym czasie pisał donosy i zrywał plakaty konkurencji.
Firma budowlana była zaangażowana dopiero gdy była taka potrzeba.
Pamietam że tak było zawsze na gminnych budowach sal gimnastycznych, są nawet zdjecia w archiwum Bochnianina , Mojej Bochni i Ziemi Bochenskiej.

Djone , a teraz napisz cos o zakupie OD OSOBY PRYWATNEJ bazy przez gminna firmę za 6 MILIONÓW ZŁOTYCH . Gmina jest ŻYRANTEM ZAPŁATY. Czyżby życiowy interes ?
Cena szokuje bo 3 lata temu miała kosztować duzo mniej a ceny nieruchomosci od tego czasu leciały w dół.
Kto to wyceniał? Na czyje zlecenie ?
Jakie były wcześniejsze powiązania osób podpisanych na umówie ?
Pytań jest bardzo duźo a bedzie jeszcze więcej.

Biedne RPK zapłaci , bo oprócz dotacji , większej niż za Lysego, Bzdeku pompuje tam pieniadze zlecając odśnieżanie (b. drogo) a wkrótce wywóz smieci ( zobaczymy o ile podrożeją).
Zanosi sie na głośną sprawę bo na razie tylko niektórzy radni wiedzą o co chodzi. Wyborcy są bardzo ciekawi .
A sprawa jest rozwojowa.

djone
Częsty gość
Kontaktowanie:

Postautor: djone » piątek, 6 stycznia 2017, 15:10

abc i klos11 nie musisz używać dwóch kont, żeby prowadzić debatę. Nie interesuję mnie spór prywatny między Tobą czyli byłym wójtem a Jackiem Pająkiem, nie obchodzi mnie Łapanów, obchodzi mnie tylko gmina Bochnia, tak jak już wcześniej napisałem wiedziałem, że jedyną obroną będzie ucieczka na inne tematy.
Już widzę jak radny z sołtysem w Brzeźnicy sami ręcznie i wykopali fundamenty, zaszalowali i wylali beton. Sami zrobili zbrojenie. OK podziwiam ich.

A ta umowa co została spisana w ostatnim dniu sprawowania urzędu dlaczego została spisana, nie lepiej było by ją spisać jak się wybuduję halę? Umowy chyba się spisuję na samym początku, ze szczegółowym określeniem terminu, płatności i warunków budowy. Panie Lysy to jest publiczna inwestycja a nie oczko wodne koło Pańskiego domu. Pan już od początku zakładał, że hala w Brzeźnicy będzie kosztowała mniej jak 30tys. euro i nie musi być przetargu. W sąsiednich wsiach kalkulował Pan w wywiadzie 3mln. zł. To w sumie nie wielka różnica. Ale rozumiem, nie można (było) podważać w gminie decyzji inżyniera Lysego, doskonałego kosztorysanta i inwestora, który zakupił hotel Florian za 2 800 000zł. To była najpotrzebniejsza inwestycja w gminie. To nic, że nie ma pieniędzy na halę sportowe, na orliki i na stadiony. Są priorytety!

abc i kols11, albo po prostu Panie Jurku, nie mam zamiaru Pana obrażać na forum tak jak Pan to robi. Też bym tak mógł ale mam w sobie odrobinę kultury, i potrafię nawet przeprosić i tym się Pan różni od nas - zwykłych szarych ludzi. I nie interesuję mnie hala w Łapanowie, Tarnowie i Szczecinie również, nie interesują mnie Pańskie prywatne spory polityczne, ani podsłuch w mechaniku, który w niczym nam mieszkańcom gminy nie pomoże - interesują mnie sprawy gminy.

abc
Bardzo towarzyski
Kontaktowanie:

Postautor: abc » piątek, 6 stycznia 2017, 17:29

Nie jestem starym wójtem ale moja rodzina mieszka w gminie wiec znam dobrze tematy.
No to jazda djone - komentuj co myślisz :
- o tolerowaniu przez Bzdeka nepotyzmu Zajaca i niekompetencji Całki
-o decyzji Bzdeka aby za 6 mln ( o wiele za drogo !) zł gminne RPK kupiło bazę od b.pracodawcy prezesa RPK
- o naliczaniu przez Bzdeka podatku od stajen, stodół i bud. gospodarczych , np. moja rodzina płaci teraz ponad 2 razy więcej podatku niż za Lysego.
- [usunięte przez AdmiN - interwencja]
- o wyrzuconych przez Bzdeka pieniądzach na "strategię gminy" i na plany nierealnej sali w Łapczycy obok gimnazjum - to ponad 100 tysięcy złotych.
-o wyjazdach Juliana z Marlenką w godzinach pracy do restauracji( są świadkowie) i jeszcze gdzieś ( też są świadkowie) .

Każde z pytań dotyczy gminy.

Wróć do „Na bieżąco”