Bochnianka.PL

 • Gracje: Aleksandra z Ekonomika - ZDJĘCIA

  Ostatnią, 10. kandydatką do tytułu Gracji Bocheńskiej 2018 jest Aleksandra Rajca z Zespołu Szkół nr 3. Głosowanie na kuponach, które są zamieszczone w "Kronice Bocheńskiej" potrwa do 9 stycznia. Wkrótce ruszy też plebiscyt na fejsbukowym profilu Bochnianin.pl.

  więcej

 • Bogdan Gierek. Karateka z Pucharem Europy i... pasjonat historii

  - Jak w wieku 13 lat oglądało się filmy z Van Dammem, czy Brucem Lee lub Chuckiem Norrisem, to zawsze było takie marzenie, żeby walczyć jak oni… I po 20 latach spełniło się – śmieje się Bogdan Gierek.

  więcej

 • Gracje: Dagmara z "Budowlanki" - ZDJĘCIA

  Dagmara Substelna – dziewiąta kandydatka w konkursie o tytuł tegorocznej Gracji Bocheńskiej, kocha konie i… driftujące samochody. Właścicielką konia już jest, marzy jeszcze o samochodzie. Uczy się w Zespole Szkół nr 2, gdzie wybrała technikum organizacji reklamy, ale na tym nie zamierza poprzestać.

  więcej

 • Beniamin z Brzeźnicy zaprojektował znaczek, który Poczta Polska wydała w nakładzie 100 tys. egzemplarzy

  Beniamin Czajkowski, uczeń klasy siódmej w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Brzeźnicy został laureatem ogólnopolskiego konkursu na projekt znaczka pocztowego „Świat oczami młodych” zorganizowanego przez Bank Ochrony Środowiska i Pocztę Polską.

  więcej

 • Wokalista "Obsesji" próbuje kariery solowej w branży Disco Polo

  Bocheńska kapela „Obsesja”, trochę dla draki, wybrała się do Polo TV i… wygrała tamtejszy show „Disco Star”. Ale na poważnie nie bardzo im z tym gatunkiem muzyki po drodze. Za to ich wokalista Dawid Kurnik postanowił spróbować swoich sił w discopolowym showbiznesie. Odszedł z zespołu, a wczoraj na YouTube miała premierę jego pierwsza solowa piosenka.

  więcej

 • Para podróżników z Bochni chce objechać Afrykę terenówką

  Wyruszają już za kilka dni. W minioną sobotę w jednym z bocheńskich lokali zorganizowali spotkanie ze znajomymi i przyjaciółmi, by naładować się energią, opowiedzieć o przygotowaniach, no i pożegnać się na trochę. Na jak długo? Nie wiadomo. Ta ambitna podróż nie ma zakreślonych ram czasowych. Dominika i Marcin Kozłowscy chcą się nacieszyć Afryką do syta.

  więcej

 • Gracje: Weronika z "Mechanika" - ZDJĘCIA

  Październikowa kandydatka ubiegająca się o tytuł Gracji Bocheńskiej uczy się w „mechaniku”, jest tegoroczną maturzystką liceum ogólnokształcącego z rozszerzonym programem nauczania angielskiego, niemieckiego i geografii. Na egzaminie dojrzałości zamierza zdawać na poziomie rozszerzonym właśnie język angielski i być może geografię. Decyzje podejmie, gdy pozna kryteria naboru na studia, a interesują ją: gospodarka przestrzenna na Uniwersytecie Ekonomicznym oraz filologia włoska na Uniwersytecie Pedagogicznym.

  więcej

 • Gracje 2018: Patrycja z II LO - ZDJĘCIA

  We wrześniowym numerze Kronika Bocheńska przedstawia kandydatkę, która podczas sesji plenerowej zdążyła jeszcze skorzystać z uroków lata. – Patrycja Cudejko jest maturzystką w II Liceum Ogólnokształcącym, gdzie wybrała klasę humanistyczno-przyrodniczą z rozszerzonym programem nauczania biologii, chemii i języka polskiego.

  więcej

 • Gracje 2018: Małgorzata z I LO - ZDJĘCIA

  W wydaniu wakacyjnym Kronika Bocheńska prezentuje Małgorzatę Marek, uczennicę I Liceum Ogólnokształcącego, która wkrótce rozpocznie naukę w maturalnej klasie matematyczno-geograficznej z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego. Lipcowo-sierpniowa kandydatka do tytułu Gracji Bocheńskiej zdecydowała się na ten profil ze względu na swoje podróżnicze pasje. Dały one o sobie znać, także podczas wyboru miejsca większości plenerowych zdjęć.

  więcej

 • Gracje 2018: Milena z Ekonomika - ZDJĘCIA

  W wydaniu czerwcowym Kronika Bocheńska prezentuje pierwszą tegoroczną kandydatkę z „ekonomika”, która ukończyła właśnie drugą klasę technikum żywienia i usług gastronomicznych. Ten profil kształcenia Milena Tabor wybrała w zgodzie ze swymi zainteresowaniami kulinarnymi oraz wychodząc z założenia, że otworzy on przed nią wiele możliwości. Nie zdecydowała jeszcze czy po maturze podejmie pracę w wyuczonym zawodzie, czy rozpocznie studia z zakresu dietetyki.

  więcej

 • Sylwia Bednarek i treningi na Uzborni dla każdego. Tu nie ma lipy! Ale jest zabawa

  Sprawność tej dziewczyny, jej sylwetka i „kaloryfer” na brzuchu, może niejednego wpędzić w kompleksy. Ale wszelkie obawy należy odrzucić! Na zajęcia do Sylwii Bednarek chodzą panie i panowie w różnym wieku (od młodzieży po nawet 60+) i dają radę! Po prostu trzeba zacząć, a poprawa kondycji i zdrowia przyjdzie błyskawicznie. Więc żadnych wymówek – zwłaszcza, że właśnie ruszył sezon na treningi plenerowe w Parku Rodzinnym Uzbornia. Ten pierwszy, w miniony wtorek, miał dodatkowo wymiar charytatywny.

  więcej

 • Gracje 2018: Wiktoria z ZS Nr 2 - ZDJĘCIA

  Obecnie uczy się w drugiej klasie technikum organizacji i reklamy w Zespole Szkół nr 2. Wybrała ten kierunek, bo uznała, że jest ciekawy i perspektywiczny, ale zastanawia się czy po maturze kontynuować naukę na podobnych studiach, czy wprowadzić rewolucyjne zmiany składając podanie na Akademię Wychowania Fizycznego.

  więcej

 • Gracje 2018: Klaudia z ZS Nr 1 - ZDJĘCIA

  Choć Klaudia Pinkowska jest pierwszą w pełni wiosenną kandydatką do tytułu tegorocznej Gracji, to jedna z jej plenerowych sesji niespodziewanie odbyła się w zimowych warunkach. Zupełnie to jednak nie zraziło uczennicy czwartej klasy technikum logistycznego o w Zespole Szkół nr 1. Jej żywiołem jest bowiem sport - siłownia, basen, rower, rolki, siatkówka, biegi, piłka ręczna…

  więcej

 • Gracje 2018: Natalia z II LO - ZDJĘCIA

  Trzecia kandydatka do tytułu tegorocznej Gracji reprezentuje II Liceum Ogólnokształcące. Uczy się w klasie o profilu sportowym, a to przekłada się na osiem godzin wychowania fizycznego tygodniowo z naciskiem na gry zespołowe oraz rozszerzony program nauczania geografii, biologii i języka angielskiego.

  więcej

 • Gracje: Agnieszka w teledysku rapera KęKę

  Do serwisu YouTube trafił w poniedziałek kolejny klip z udziałem Agnieszki Szkodzińskiej. Tym razem 25-latka z podbocheńskich Cikowic wystąpiła w teledysku do utworu „Na dłoni”, który nagrał jeden z najpopularniejszych obecnie polskich raperów – KęKę.

  więcej

 • Gracja Bocheńska w klipie, który jest hitem na YouTube

  Teledysk do utworu „Uzależniony”, który nagrał SMOLASTY z gościnnym udziałem OTSOCHODZI, trafił do serwisu YouTube zaledwie 2 tygodnie temu i przez ten czas zaliczył już 4,7 mln odsłon. Wpadającą w ucho melodię można często usłyszeć m.in. na falach radia ESKA. W wideoklipie dziewczynę, której podmiot liryczny wyznaje swoje „uzależnienie”, gra mieszkanka Bocheńszczyzny.

  więcej

 • Gracje 2018: Magda z I LO - ZDJĘCIA

  Magda Waligóra z I Liceum Ogólnokształcącego brała do tej pory udział w różnych konkursach przedmiotowych, rywalizacji sportowej oraz konkursach recytatorskich. Teraz przyszła pora, by powalczyć o tytuł tegorocznej Gracji. Zależy jej na zwycięstwie, solidnie przygotowywała się do sesji fotograficznych, ale najważniejsza dla niej jest… matura.

  więcej

 • Julia - piękna blond Gracja 2017

  Julia Stawarz, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego, zdobyła najwięcej głosów czytelników miesięcznika „Kronika Bocheńska” i tym samym tytuł GRACJI 2017. Julia wygrała też internetowe głosowanie na fejsbukowym profilu portalu Bochnianin.pl, który jest oficjalnym partnerem konkursu.

  więcej

 • GŁOSUJ na Grację Facebooka!

  więcej

 • Agnieszka z Nieszkowic w The Voice Kids - WIDEO

  14-letnia Agnieszka Nowakowska z Nieszkowic Małych w gminie Bochnia trafiła do talent show THE VOICE KIDS. Odcinek z „przesłuchania w ciemno” z jej udziałem mogliśmy zobaczyć na antenie TVP w minioną sobotę. Nastolatka zaśpiewała przebój „Faith” (Stevie Wonder & Ariana Grande) i podbiła serca jurorów.

  więcej

 • Gracje 2017: Kinga z "Ekonomika" - zdjęcia

  Do 9 stycznia (na kuponach wydrukowanych w grudniowym wydaniu Kroniki) można oddawać głosy na dziewczęta biorące udział w konkursie o tytuł Gracji Bocheńskiej 2017. Natomiast portal Bochnianin.pl na swoim facebookowym profilu wkrótce rozpocznie komplementarną rywalizację dla fanów kandydatek. Dziesiątą i ostatnią jest Kinga Zapiór, uczennica drugiej klasy technikum ekonomicznego w Zespole Szkół nr 3.

  więcej

 • Gracje 2017: Anna z ZS2 - zdjęcia

  W listopadowym wydaniu Kronika Bocheńska przestawiła przedostatnią kandydatkę do tytułu tegorocznej Gracji. Jest nią Anna Mazur – maturzystka z „budowlanki”, czyli Zespołu Szkół nr 2.

  więcej

 • Gracje 2017: Monika z ZS1 - zdjęcia

  Monika Łuszcz – ósma kandydatka do tegorocznego tytułu Gracji, jest uczennicą trzeciej klasy technikum logistycznego w Zespole Szkół nr 1. Naukę w „mechaniku” wybrała trochę z ciekawości i trochę za namową koleżanek, które już w tym zawodzie pracują i bardzo go sobie chwalą.

  więcej

 • Gracje 2017: Aleksandra z II LO - zdjęcia

  Aleksandra Słowiak – druga tegoroczna kandydatka reprezentująca II Liceum Ogólnokształcące, przez siedem lat trenowała judo wiele razy stając na podium, teraz uczy się w trzeciej klasie o profilu sportowym z rozszerzonym programem nauczania biologii, geografii i wychowania fizycznego. Po maturze marzy o studiach na Akademii Wychowania Fizycznego.

  więcej

 • Gracje 2017: Karina z ZS Nr 3

  Ma urodę, wzrost i figurę profesjonalnej modelki, na razie jednak nie myśli o pracy na wybiegach tylko o tym, by jak najlepiej przygotować się do matury oraz egzaminów zawodowych. Rozpoczęła naukę w czwartej klasie technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół nr 3. Na koncie ma już kilka sukcesów kulinarnych. Gdy szkołę odwiedziła w czerwcu zeszłego roku Ewa Wachowicz, Karina w parze z Maciejem Kurkiem wystartowała w konkursie na najlepszy autorski deser truskawkowy...

  więcej

 • Bocheńskie Gracje: Julia z I LO - zdjęcia

  Drugą kandydatką do tytułu „Gracji Bocheńskiej 2017” z I Liceum Ogólnokształcącego jest Julia Stawarz, której nienaganna figura, klasyczna uroda i zniewalający wdzięk zwróciły uwagę już kilku agencji modelek. Na razie na pierwszym miejscu stawia jednak naukę. – „Może kiedyś dam się skusić, ale dopiero wtedy jak zdam maturę i będę na studiach” – mówi.

  więcej

 • Gracje 2017: Anna z ZS Nr 2 - zdjęcia

  Majowa kandydatka do tytułu „Gracji Bocheńskiej 2017” – Anna Jędrzejek, Jeszcze nie wie, czy za kilka lat jej życie zawodowe będzie związane ze sceną i z muzyką czy może z reklamą i marketingiem.

  więcej

 • Gracje 2017: Adrianna z ZS Nr 1 - zdjęcia

  – „Mam marzenia i wiem, że ich spełnienie wymaga ciężkiej pracy” – mówi Adrianna Wojcieszek, trzecia kandydatka do tytułu „Gracji Bocheńskiej 2017”. W kwietniu skończyła klasę sportową w Zespole Szkół nr 1 i ze sportem chce związać swoją przyszłość. Wiele zależy jednak od wyniku trwających właśnie egzaminów maturalnych, do których przygotowywała się wyjątkowo solidnie. Brała dodatkowe lekcje z matematyki, a w domu rozwiązywała próbne arkusze maturalne przede wszystkim z matematyki, biologii i języka angielskiego.

  więcej

 • Gracje 2017: Paulina z II LO - zdjęcia

  Paulina Kica, druga kandydatka do tytułu Gracji Bocheńskiej 2017, udział w tym konkursie traktuje jako kolejne ciekawe doświadczenie i próbę sprawdzenia się w zupełnie nowej dla siebie dziedzinie. Dotychczas odnosiła sukcesy muzyczne (od kilku lat ma własny zespół rockowy)...

  więcej

 • Gracje 2017: Katarzyna z I LO - zdjęcia

  W pierwszym tegorocznym wydaniu „Kronika Bocheńska” przypomina, iż Gracje to trzy rzymskie boginie wdzięku i radości. Słowem tym określamy również lekkość oraz elegancję w poruszaniu się i zachowaniu. – Pierwszą kandydatką czternastej edycji konkursu o tytuł „Bocheńskiej Gracji” została zatem Katarzyna Dymura z I Liceum Ogólnokształcącego idealnie wpisująca się w klimat tej wyjątkowej rywalizacji…

  więcej

Najnowsze