Dni Bochni 2016

 • Sobota w Parku Uzbornia. Kino pod chmurką: "Saga prastarej puszczy"

  Podobnie jak w ubiegłych latach od czerwca w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia będą mieć miejsce pokazy filmowe w ramach tzw. „Kina pod chmurką”. W tym roku organizatorzy (Miejski Dom Kultury - Kino Regis) proponują mieszankę kina grozy i współczesnych westernów. Nietypowo jednak filmem inaugurującym pokazy (11 czerwca) będzie świetny polski dokument przyrodniczy z serii „Saga prastarej puszczy” - „Opowieść o sóweczce. Prawo drapieżnika”. Początek o godz. 21.00. Wydarzenie wpisuje się w program tegorocznych Dni Bochni.

  więcej

 • Jacek Hugo-Bader w Bibliotece - zdjęcia

  W czwartek 9 czerwca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni zorganizowano spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem, cenionym dziennikarzem i reportażystą. Było to kolejne wydarzenie w ramach Dni Bochni 2016.

  więcej

 • Dni Bochni w Muzeum: "Muzealna Akademia Historyczna"

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w najbliższy piątek 10 czerwca o godzinie 17.30 na spotkanie z prof. dr. hab. Mieczysławem Rokoszem, który wygłosi wykład „Chrzest Mieszka - fakt i konsekwencje”.

  więcej

 • Dni Bochni 2016. Skarby i upominki w Miejskim Domu Kultury

  W piątek 10 czerwca o godzinie 19 na bocheńskim Rynku rozpocznie się koncert Orkiestry ZGH Bolesław stanowiący wstęp do otwarcia wystawy „Podziemne skarby Grupy Kapitałowej Stalprodukt S.A. - olkuskie kopalnie rud” i prezentacji multimedialnej o tej części działalności Grupy Kapitałowej Stalprodukt S.A. Dla uczestników imprezy przygotowano drobne upominki, każdy ze spotkana wyjdzie ze swoją cząstką „skarbu” olkuskich złóż.

  więcej

 • "Co w trawie piszczy". Promocja tomiku Haliny Sułek-Kobiela - zdjęcia

  We wtorek 7 czerwca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni odbyła się promocja tomiku poetyckiego „Co w trawie piszczy” autorstwa Haliny Sułek-Kobiela. Spotkanie przeprowadzono w ramach Dni Bochni 2016.

  więcej

 • Dni Bochni 2016. W czwartek Jacek Hugo-Bader w Bibliotece

  Kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach Dni Bochni 2016, tym razem przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną, jest spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem, cenionym dziennikarzem i reportażystą. Impreza odbędzie się w Sali Klubu biblioteki w czwartek 9 czerwca o godz. 18.

  więcej

 • 145 lat na bocheńskim Rynku. Przy Muzeum otwarto wystawę - zdjęcia

  Otwarcie wystawy „145 lat na bocheńskim Rynku” przy Muzeum im. Stanisława Fischera rozpoczęło Dni Bochni 2016. Tematem wystawy jest pomnik Króla Kazimierza, który został odsłonięty 145 lat temu. Otwarciu towarzyszyła prelekcja multimedialna w holu Muzeum.

  więcej

 • Biblioteka: Spotkanie z Haliną Sułek-Kobiela

  W ramach Dni Bochni 2016 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza na spotkanie z Haliną Sułek-Kobiela i promocję jej drugiego tomiku poetyckiego „Co w trawie piszczy” - 7 czerwca godz. 18.00, sala klubu Biblioteki.

  więcej

 • Ikonoteka rozpocznie Dni Bochni 2016

  Ikonoteka Bocheńska, czyli wystawa plenerowa na działce obok Muzeum rozpocznie tegoroczne Dni Bochni. Tematem wystawy będzie pomnik Króla Kazimierza, który odsłonięty został 145 lat temu. Zadziwiające jak ta pozornie niezmienna dominanta Rynku ewoluowała z biegiem lat! Organizatorzy zapraszają w poniedziałek 6 czerwca na godz. 17.30 na plac obok Muzeum.

  więcej

 • Startują Dni Bochni 2016. Najpierw blok NAUKA - program

  W poniedziałek 6 czerwca rozpoczynają się trzytygodniowe Dni Bochni 2016. Jak już informowaliśmy, podobnie jak rok temu, święto miasta podzielone zostało na trzy bloki tematyczne: Nauka - Sztuka - Rozrywka. Poniżej szczegółowy program tego pierwszego.

  więcej

 • Dni Bochni 2016 przez trzy tygodnie - PROGRAM

  W środę podczas konferencji prasowej w Miejskim Domu Kultury organizatorzy przedstawili szczegółowy program tegorocznych Dni Bochni. Zachowano formułę znaną z zeszłego roku, czyli trzytygodniowe święto, podzielone na trzy bloki tematyczne: Nauka - Sztuka - Rozrywka.

  więcej

 • Zwycięzca You Can Dance zatańczy na Rynku

  Mateusz Sobecko, zwycięzca ostatniej edycji programu You Can Dance (2015) wystąpi na Dniach Bochni 2016. Planowanemu na sobotę 25 czerwca pokazowi mody przygotowanemu przez JDC Agency i Galerię Bocheńską towarzyszyć będą popisy taneczne.

  więcej

Najnowsze