Dni Bochni 2016

 • Koncert zespołu ZAKOPOWER - zdjęcia

  Grupa ZAKOPOWER zagrała na finał tegorocznych Dni Bochni (wcześniej wystąpił zespół Patrick the Pan). Koncert przyciągnął na rynek tłumy, a święto miasta zakończył - inaczej niż w poprzednich latach - nie pokaz fajerwerków, ale widowisko woda-światło-dźwięk.

  więcej

 • Koncert grupy Cztery Szmery - zdjęcia

  Chłopaki z Czterech Szmerów wciąż w formie! Podczas sobotniego koncertu publiczność mogła usłyszeć nie tylko covery AC/DC, z których grupa od lat jest znana w całej Polsce, ale także kilka autorskich kompozycji grupy (utrzymanych w tej samej stylistyce). Jeden z utworów zadedykowano reprezentacji Polski, która tego dnia awansowała do ćwierćfinału EURO 2016 ("High voltage rock'n'roll").

  więcej

 • Finał Dni Bochni 2016 - relacja "na żywo"

  Finał trwających 3 tygodnie Dni Bochni 2016 przypada na weekend 24-26 czerwca. Z patronem medialnym imprezy, czyli serwisem Bochnianin.pl, niczego nie przegapicie ;-). Zapraszamy do naszej relacji "na żywo".

  więcej

 • Pokaz mody i tańca na Rynku - zdjęcia

  Stylowo, dynamicznie i tanecznie - sobotni pokaz mody przeplatany tanecznym show okazał się bardzo ciekawym supportem wieczornego koncertu rockowego.

  więcej

 • Orkiestra Dni Naszych zagrała w Wirydarzu - zdjęcia

  Koncertową część ostatniego weekendu Dni Bochni 2016 rozpoczął w piątek koncert w muzealnym wirydarzu. Pieknie zagrała Orkiestra Dni Naszych, która bez trudu przekonała do siebie publiczność w każdym wieku.

  więcej

 • Galeria Bezdomna już otwarta

  Ponad 30 autorów postanowiło powiesić swoje prace podczas tegorocznej edycji Galerii Bezdomnej, która już po raz trzeci gościła w opuszczonym budynku dawnego pogotowia ratunkowego, przy ul. Konstytucji 3-go Maja. Prace będzie można oglądać jeszcze w sobotę i niedzielę.

  więcej

 • "Nasza Toskania", czyli spotkanie na temat wina w Muzeum - zdjęcia

  W czwartek 23 czerwca w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zorganizowano spotkanie z enologiem Adamem Kiszką, kierownikiem Rolniczego Zakładu Doświadczalnego UJ „Łazy” - „Nasza Toskania. Czy koło Bochni można uprawiać winorośl i wytwarzać dobre wino?”. Uczestnicy wydarzenia mogli osobiście spróbować podbocheńskiego trunku.

  więcej

 • Dni Bochni. Balet w Oratorium - zdjęcia

  W środę 22 czerwca w Oratorium Świętej Kingi w Bochni swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Ogniska Baletowego działającego w Miejskim Domu Kultury pod okiem Adama Kawy.

  więcej

 • Galeria Bezdomna po raz czwarty!

  Jakie zdjęcia zobaczymy w tym roku na wystawie? Na pewno znów będzie różnorodnie - może je tu przecież zaprezentować każdy chętny, bez wzgledu na to, czy jest profesjonalnym fotografem, czy tylko początkującym amatorem.

  więcej

 • Dni Bochni 2016. Zmiana organizacji ruchu w centrum miasta

  W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom Dni Bochni 2016 w najbliższy weekend zostanie zmieniona organizacja ruchu w centrum miasta. Wprowadzone zostaną ograniczenia dokładnie takie same jak w ubiegłym roku, co oznacza, że od 17:00 w sobotę (25 czerwca) zamknięta będzie zachodnia pierzeja Rynku oraz część ul. Kazimierza Wielkiego.

  więcej

 • W piątek: Orkiestra Dni Naszych zagra w muzealnym Wirydarzu

  Warto zarezerwować piątkowy wieczór na wizytę w muzealnym wirydarzu, gdzie odbędzie się koncert Orkiestry Dni Naszych. Po prostu posłuchajcie próbek tego, jak grają!

  więcej

 • 3. tydzień Dni Bochni 2016: ROZRYWKA

  Trzeci, ostatni blok Dni Bochni 2016 - ROZRYWKA rozpoczęła - jak co roku - Orkiestra Kopalni Soli Bochnia koncertem w amfiteatrze na Uzborni, oraz laureaci przeglądu „Młode talenty”. W tym tygodniu w ramach święta miasta będzie można obejrzeć pokaz baletowy, pokaz mody, skosztować podbocheńskiego wina a przede wszystkim posłuchać dobrej muzyki.

  więcej

 • Cyganie w amfiteatrze na Uzborni

  W sobotni (18 czerwca) wieczór na Uzbornię zajechał cygański tabor, a to za sprawą uczniów Gimnazjum Nr 2 w Bochni, którzy w spektaklu „Czar cygańskiego taboru, czyli świat, który przeminął” pokazali sceny z życia taboru.

  więcej

 • "Nasza Toskania": W czwartek w Muzeum spotkanie na temat wina

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w czwartek 23 czerwca o godz. 17.30 na spotkanie z enologiem Adamem Kiszką, kierownikiem Rolniczego Zakładu Doświadczalnego UJ „Łazy” - „Nasza Toskania. Czy koło Bochni można uprawiać winorośl i wytwarzać dobre wino?”.

  więcej

 • Młode Talenty wystąpiły na Uzborni - zdjęcia

  Tradycyjnie koncertową część Dni Bochni 2016 zainaugurowała Orkiestra Dęta Kopalni Soli Bochnia. Nim to jednak nastąpiło na scenie amfiteatru wystąpiły pięciolatki z Przedszkola Nr 3 i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4. Wieczorem scenę opanowali laureaci przeglądu Młode talenty 2016.

  więcej

 • Muzeum. "Vintage guitars": Kolekcja gitar Roberta Cichonia - zdjęcia

  W niedzielę 19 czerwca w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni można było podziwiać kolekcję gitar Roberta Cichonia, gitarzysty, kolekcjonera i renowatora tego instrumentu. Spotkanie z cyklu „Konteksty drewna” miało tytuł „Vintage guitars”.

  więcej

 • Prezentacja książki "Niepokorne dekady" w MDK - zdjęcia

  Książka Ireneusza Sobasa „Niepokorne dekady. Niepodległościowe dążenia mieszkańców Bochni i Bocheńszczyzny w latach 1945-1989” otworzyła cykl Biblioteka Kroniki Bocheńskiej. Nowe bochnianum zaprezentowano w czwartek 16 czerwca w siedzibie wydawcy - Miejskim Domu Kultury w Bochni. Mecenasem wydania jest Galeria Bocheńska.

  więcej

 • Muzeum. Saga bocheńska i recital fortepianowy - zdjęcia

  W czwartek 16 czerwca w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni w ramach cyklu Czwartkowe Spotkania Muzealne, Janina Kęsek przedstawiła opowieść z cyklu „Saga bocheńska” pt. „Dom na końcu drogi”. Spotkanie uświetnił recital fortepianowy Marii Orzeł, utalentowanej bochnianki, studentki Akademii Muzycznej w Łodzi.

  więcej

 • Weekend w Parku Uzbornia - program

  W najbliższy weekend (18-19 czerwca) Miejski Dom Kultury w Bochni zaprasza do amfiteatru w Parku Uzbornia, gdzie w ramach Dni Bochni zakończy się blok tematyczny SZTUKA a rozpocznie blok ROZRYWKA.

  więcej

 • W MDK rozstrzygnięto przegląd "Młodzi Plastycy 2016" - wyniki i zdjęcia

  15 czerwca w samo południe w Miejskim Domu Kultury w Bochni wręczono nagrody laureatom przeglądu „Młodzi Plastycy 2016”. Na konkurs wpłynęło 296 prac, które złożyło 43 uczestników. W tym roku przegląd objęli mecenatem Dom Ubezpieczeń Kropidłowscy oraz Ergo Hestia.

  więcej

 • "Vintage guitars": prezentacja kolekcji gitar Roberta Cichonia w Muzeum

  Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza w niedzielę 19 czerwca o godz. 12.00 na spotkanie z cyklu „Konteksty drewna”. Tym razem będzie to „Vintage guitars” - autorska prezentacja kolekcji gitar Roberta Cichonia, gitarzysty, kolekcjonera i renowatora tego instrumentu.

  więcej

 • "Niepokorne dekady". Prezentacja książki Ireneusza Sobasa w MDK

  Miejski Dom Kultury w Bochni oraz Ireneusz Sobas (autor) zapraszają na prezentację książki „Niepokorne dekady. Niepodległościowe dążenia mieszkańców Bochni i Bocheńszczyzny w latach 1945-1989”, która odbędzie się w czwartek 16 czerwca o godz. 19.00 w dużej sali kina Regis. Wydarzenie wpisuje się w program Dni Bochni 2016 - bloku SZTUKA.

  więcej

 • Czwartek. Saga bocheńska w Muzeum

  W czwartek 16 czerwca o godz. 17.30, w ramach cyklu Czwartkowe Spotkania Muzealne, Janina Kęsek przedstawi opowieść z cyklu „Saga bocheńska” pt. „Dom na końcu drogi”. Spotkanie uświetni recital fortepianowy Marii Orzeł, utalentowanej bochnianki, studentki Akademii Muzycznej w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Bochni bloku SZTUKA.

  więcej

 • Podziemia kopalni soli na fotografiach. Wystawa w Bibliotece - zdjęcia

  We wtorek 14 czerwca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni otwarto wystawę fotograficzną „Zabytkowe podziemia Kopalni Soli Bochnia”. Wydarzenie uświetnił występ muzyków z Górniczej Orkiestry Kopalni Soli Bochnia.

  więcej

 • Muzeum. Malowanie na... wodzie

  W niedzielne popołudnie na małym dziedzińcu Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni odbyły się interesujące warsztaty marblingu, poprowadzone przez Ewę Dominiak - nauczyciela tkactwa artystycznego w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu.

  więcej

 • Biblioteka. Zabytkowe podziemia Kopalni Soli Bochnia

  Kopalnia Soli Bochnia i bocheńska Biblioteka z okazji Dni Bochni zapraszają na otwarcie wystawy fotograficznej „Zabytkowe podziemia Kopalni Soli Bochnia” - 14 czerwca godz. 18.00, sala klubu Biblioteki.

  więcej

 • Rozmowa o sztuce współczesnej. Rektor ASP w bocheńskim Muzeum - zdjęcia

  W niedzielę 12 czerwca w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni odbyło się spotkanie w ramach cyklu „Ars Nova, czyli rozmowy o sztuce współczesnej”. O percepcji obrazów („Ekfraza jako poetycki opis dzieła plastycznego”) opowiedział Stanisław Tabisz, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, malarz, grafik, scenograf, pedagog, krytyk sztuki. Spotkanie było jednocześnie pierwszym punktem bloku SZTUKA Dni Bochni 2016.

  więcej

 • Dni Bochni 2016. Orkiestra na Rynku i minerały w MDK - zdjęcia

  W piątek 10 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Bochni otwarto wystawę „Podziemne skarby Grupy Kapitałowej Stalprodukt S.A. - olkuskie kopalnie rud”. Prezentację multimedialną przedstawił Bogusław Ochab - Prezes Zarządu ZGH „Bolesław”. Wcześniej na Rynku wystąpiła Orkiestra Dęta ZGH Bolesław.

  więcej

 • Mieczysław Rokosz w Muzeum - zdjęcia

  W piątek 10 czerwca w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni prof. dr hab. Mieczysław Rokosz zaprezentował wykład „Chrzest Mieszka - fakt i konsekwencje”.

  więcej

 • Dni Bochni 2016. SZTUKA - program

  Już w najbliższą niedzielę 12 czerwca rozpocznie się drugi blok tematyczny Dni Bochni 2016 - SZTUKA. Zainauguruje go spotkanie w Muzeum z cyklu Ars Nova czyli rozmowy o sztuce, ponadto w ramach tego bloku także: warsztaty artystyczne, wernisaże wystaw, prezentacja książki, koncerty, spektakl teatralny, spotkania tematyczne i zwiedzanie Bochni.

  więcej

Najnowsze