Wybory Samorządowe 2014

 • Wiśnicz: M. Groblicki kandydatem na burmistrza - CZAS NA ZMIANY!

  Ogłoszenie płatne

  MAREK GROBLICKI - lat 63, żonaty, dwoje dzieci. Przedsiębiorca, niezależny, bezpartyjny. Radny Rady Miejskiej w Nowym Wiśniczu od 1998 roku, w ostatnich dwóch kadencjach wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

  więcej

 • Wiśnicz: T. Kozioł kandydatem na burmistrza

  Ogłoszenie płatne

  więcej

 • Program wyborczy A. Rzepeckiego - wideo

  Przemówienie na konwencji KWW Nasza Wspólna Sprawa

  Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Wspólna Sprawa zorganizował w piątek 17 października konwencję na której zaprezentował swoich kandydatów do rady powiatu bocheńskiego i rad gmin. Nasza relacja z wydarzenia już wkrótce, a tymczasem chętnych zapraszamy do zapoznania się z przemówieniem (wideo w całości) kandydata na burmistrza miasta Bochnia - Aleksandra Rzepeckiego, który swoją prezentację prowadził w "stylu amerykańskim".

  więcej

 • Spot wyborczy Wojciecha Zastawniaka - kandydata na Burmistrza Miasta Bochnia

  Ogłoszenie płatne

  Wojciech Zastawniak zaprezentował swój spot wyborczy, w którym dowiadujemy się jaki powinien być przyszły burmistrz Bochni. W materiale pojawiają się znani mieszkańcy Bochni, którzy zdecydowali się poprzeć kandydata.

  więcej

 • Szef kopalni kandydatem PO do Sejmiku

  Wybory Samorządowie 2014

  Krzysztof Zięba - prezes bocheńskiej Kopalni Soli, którego sukcesami w ostatnich latach jest przekształcenie przedsiębiorstwa w komercyjną spółkę i niemal jednoczesne uzyskanie wpisu zabytkowej kopalni na prestiżową listę UNESCO, jest kandydatem Platformy Obywatelskiego do sejmiku województwa małopolskiego.

  więcej

 • Jana Balickiego pomysły na Bochnię

  Kandydat PiS przedstawił program wyborczy

  Jan Balicki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Bochni, w czwartek 16 października przedstawił swój program wyborczy. Prezentując poszczególne punkty sam przyznał, że niektóre z zadań wymagają wieloletnich działań. - Dla niektórych zamierzeń nawet dwie kadencje to zbyt krótki okres - podkreślił.

  więcej

 • Krytyka Platformy na konwencji PiS

  Przedstawiono kandydatów do sejmiku, rady powiatu i rady miasta

  16 listopada, czyli dokładnie miesiąc przed wyborami samorządowymi, z kampanią wyborczą ruszyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. W dużej sali kina Regis przedstawiono kandydatów do sejmiku województwa, rady powiatu bocheńskiego i rady miasta Bochnia.

  więcej

 • Kandydat wyjaśnia zarzuty prokuratorskie

  Oficjalne oświadczenie

  Wojciech Zastawniak, kandydat na burmistrza Bochni, rozesłał w czwartek do mediów oficjalne oświadczenie dotyczące zarzutów prokuratorskich jakie postawiono mu jako wicedyrektorowi Izby Skarbowej w Krakowie. O sprawie otwarcie wspominał już na spotkaniu inaugurującym kampanię wyborczą, ale teraz "w związku z pojawiającymi się coraz częściej oskarżeniami" oraz "manipulowaniem faktami" jeszcze raz przedstawia swoje stanowisko.

  więcej

 • A. Korta chce wspierać przedsiębiorczość

  Kandydat przedstawił jeden z czterech filarów programu wyborczego

  Adam Korta, kandydat na burmistrza Bochni z ramienia komitetu "Razem dla Bochni", przedstawił w środę 15 października jeden z czterech filarów swojego programu wyborczego. Mówił o wspieraniu aktywności i przedsiębiorczości mieszkańców.

  więcej

 • Dlaczego Adam Korta nie startuje z PO?

  Na konferencji prasowej padło pytanie o barwy klubowe

  W środę 15 października Adam Korta, kandydat na burmistrza Bochni z KWW "Razem dla Bochni", na konferencji prasowej przedstawił część swojego programu wyborczego (szczegóły wkrótce). Jedno z zadanych przez dziennikarzy pytań brzmiało: Dlaczego Adam Korta nie startuje pod szyldem Platformy Obywatelskiej, której jest aktywnym działaczem?

  więcej

 • Miesiąc do wyborów. 9 na burmistrza Bochni?

  Do wyborów burmistrza Bochni został równy miesiąc. Kandydaci chcący startować w wyścigu mają czas na rejestrację do jutra (17 października). Tymczasem kampania wyborcza zaczyna przyspieszać...

  więcej

 • Kandydaci do Rady Gminy Bochnia - LISTA

  16 listopada w wyborach samorządowych o miejsca w 15-osobowej radzie gminy Bochnia powalczy 71 kandydatów. Oni również - podobnie jak kandydaci w mieście Bochnia - walczyć będą w okręgach jednomandatowych.

  więcej

 • Podwójny start - na burmistrza i radnego

  Wybory Samorządowie 2014

  Jan Balicki, Adam Korta oraz Bogumił Mieszkowski, którzy już zapowiedzieli start w wyborach na burmistrza Bochni, znaleźli się również na listach kandydatów do rady miejskiej. Jeśli któryś z nich zostanie burmistrzem, a jednocześnie wygra mandat radnego w swoim okręgu, narobi sporego zamieszania.

  więcej

 • W. Zastawniak na Rynku: Bochnia potrzebuje menadżera

  Wybory Samorządowie 2014

  - Bochnia posiada ogromny potencjał rozwoju, który nie jest odpowiednio wykorzystywany. Miasto potrzebuje menadżera, czeka na osobę z odpowiednimi kompetencjami. Samorząd nie jest miejscem do prowadzenia wielkiej polityki, tutaj liczy się energia, dialog i gotowość do ciężkiej pracy - przekonywał w sobotę na Rynku kandydat na burmistrza Wojciech Zastawniak (KWW Bochnia Szansą Dla Wszystkich).

  więcej

 • Bochnia: Będzie co najmniej 5 nowych radnych

  Wybory Samorządowie 2014

  BOCHNIA. Na listach kandydatów do rady miasta, które opublikowaliśmy w piątek, nie brakuje niespodzianek. Nie ma np. obecnego radnego Wojciecha Cholewy, są za to była dyrektorka MDK, ratownik z bocheńskiego basenu, czy gitarzysta rockowy. Z całą pewnością wiemy już, że w skład nowej rady miejskiej nie wejdzie 5 obecnych radnych.

  więcej

 • Sobota na Rynku: Spotkanie wyborcze z Wojciechem Zastawniakiem

  Tekst promocyjny

  Szanowni Państwo, mam przyjemność zaprosić wszystkich mieszkańców Bochni na spotkanie wyborcze w dniu 11 X (sobota) na Rynku w Bochni. Będzie to najlepszą okazją na to, aby poznać moje propozycje dla Bochni. Przy okazji postaramy się, aby było to również przyjemne, sobotnie przedpołudnie.

  więcej

 • Oto kandydaci do Rady Miasta Bochnia - LISTA

  Wybory Samorządowe 2014

  16 listopada mieszkańcy Bochni wybiorą 21 radnych. Głosowanie będzie ciekawsze niż do tej pory, bo obowiązują okręgi jednomandatowe, w których reprezentanci poszczególnych komitetów stoczą bezpośrednie pojedynki, a wygra najlepszy (z największą liczbą głosów). W każdym z prezentowanych poniżej okręgów będzie TYLKO JEDEN ZWYCIĘZCA.

  więcej

 • Pierwszy kandydat na wójta gm. Rzezawa

  Wybory Samorządowie 2014

  We wtorek o północy minął termin zgłaszania kandydatów na radnych. W gminie Rzezawa swoich kandydatów zgłosił także Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Paleja.

  więcej

 • GK: Burmistrz Bochni powalczy o reelekcję

  Przegląd prasy

  W "Tygodniku Brzesko-Bocheńskim" (dodatek do "Gazety Krakowskiej") znajdujemy dziś krótkie podsumowanie rządów burmistrza Stefana Kolawińskiego. Wybierany 4 lata temu miał być gwarantem spokoju po konfliktowym Bogdanie Kosturkiewiczu. "Kulturalny, dobrze wychowany i taktowny okazał się jednak także burmistrzem mało decyzyjnym" - czytamy.

  więcej

 • Bochnia: Nowa Prawica "idzie po zwycięstwo"

  Wybory Samorządowie 2014

  Kongres Nowej Prawicy w Bochni poinformował o rejestracji swoich kandydatów do rady powiatu, rady miasta Bochnia oraz rad okolicznych gmin. Zapowiada też przedstawienie kandydatów na burmistrza Bochni oraz wójta Gminy Bochnia.

  więcej

 • Wójt Lysy na liście PiS? Był taki pomysł

  Lokalni działacze PiS zaprotestowali

  Podczas wtorkowej konferencji prasowej poseł Edward Czesak odniósł się do plotek dotyczących kandydowania wójta gminy Bochnia Jerzego Lysego do sejmiku województwa małopolskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. PiS ujawnił swoją listę i nie ma na niej tego samorządowca. Ale... miał być.

  więcej

 • Józef Mroczek kandydatem PiS do Sejmiku

  Na liście PiS w okręgu nr 5 wystartuje pod numerem "6"

  Józef Mroczek, szef Prawa i Sprawiedliwości w powiecie bocheńskim, wystartuje z numerem "6" do sejmiku województwa małopolskiego w okręgu obejmującym powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, tarnowski oraz m. Tarnów. - Sądzę, że reprezentant ziemi bocheńskiej zdobędzie mandat i będzie odpowiednio pracował na rzecz Bochni i powiatu bocheńskiego - powiedział poseł Edward Czesak we wtorek 7 października podczas konferencji prasowej.

  więcej

 • Okręgi jednomandatowe w Bochni - LISTA

  Granice okręgów w wyborach do Rady Miasta Bochnia

  16 listopada mieszkańcy Bochni wybiorą 21 radnych. Głosowanie będzie ciekawsze niż do tej pory, bo obowiązują okręgi jednomandatowe, w których reprezentanci poszczególnych komitetów stoczą bezpośrednie pojedynki, a wygra najlepszy (z największą liczbą głosów). Poniżej lista ulic z podziałem na 21 okręgów wyborczych.

  więcej

 • Wiśnicz: Więckowska zaczyna wybory od nieprawdy

  Ogłoszenie płatne

  Z gabinetu dyrektora szkoły, wyremontowanej, wykończonej i wyposażonej przez samorząd, który tworzyli m.in. Kazimierz Kargul, Kazimierz Wójs, burmistrz - Stanisław Gaworczyk i sołtys Zbigniew Kolarz, Małgorzata Więckowska na ulotkach wyborczych pisze nieprawdę.

  więcej

 • Adam Korta oficjalnie kandydatem na burmistrza Bochni

  KWW "Razem dla Bochni" przedstawił również kandydatów do rady miasta

  Adam Korta, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg i radny miasta Bochnia, powalczy o fotel burmistrza Bochni z ramienia komitetu wyborczego wyborców "Razem dla Bochni". W środę 1 października kandydat przedstawił zarys swojego programu wyborczego. Na konwencji zaprezentowano również kandydatów do rady miasta Bochnia.

  więcej

 • Jan Balicki obawia się o puste szuflady burmistrza

  Czy Bochnia jest gotowa na pozyskanie nowych środków z UE?

  Jan Balicki, kandydat PiS na burmistrza Bochni, obawia się o "zasobność szuflad" obecnego burmistrza w projekty, na które w przyszłych latach można zdobyć dofinansowanie z Unii Europejskiej. - Możliwe, że będzie zgodność władzy samorządowej miejskiej i wojewódzkiej, ale może okazać się, że nie uda się pozyskać pieniędzy, bo nie będziemy na to przygotowani - stwierdził Jan Balicki.

  więcej

 • Jan Balicki kandydatem PiS na burmistrza Bochni

  Szczegóły programu wyborczego kandydat przedstawi 16 października

  Jan Balicki jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Bochni. Krążącą już od tygodni nieoficjalną informację potwierdzono podczas wtorkowej konferencji prasowej. Swój pełny program wyborczy kandydat ujawni podczas konwencji samorządowej Komitetu Wyborczego PiS w Bochni zaplanowanej na 16 października, czyli dokładnie na miesiąc przed wyborami.

  więcej

 • Kto burmistrzem Wiśnicza? Jest kandydatka!

  Komitet Wyborczy Wyborców „AUTOSTRADA DO PRZYSZŁOŚCI” prezentuje swojego kandydata na burmistrza Nowego Wiśnicza. Zapraszamy do zapoznania się z wstępnym przesłaniem naszej kandydatki Pani Małgorzaty Więckowskiej.

  więcej

 • Kandydat Zastawniak aktywny w internecie

  Wybory samorządowe 2014

  Stopniem aktywności w internecie Wojciech Zastawniak (KWW "Bochnia Szansą dla Wszystkich") na razie zdecydowanie bije na głowę wszystkich rywali, którzy zapowiadają walkę o fotel burmistrza miasta. Czy przełoży się to na zdobycie poparcia "w realu"?

  więcej

 • Wojciech Zastawniak ruszył z kampanią. Pierwsza prezentacja, sporo pomysłów

  Komitet i kandydat idą pod hasłem "BOCHNIA TO TY"

  Komitet Wyborczy Wyborców "Bochnia Szansą dla Wszystkich" zaprezentował w sobotę w sali kina REGIS swojego kandydata na burmistrza miasta. 43-letni Wojciech Zastawniak przez 40 minut opowiadał o tym dlaczego zdecydował się kandydować i jakie ma pomysły na Bochnię. Choć na tak wczesnym etapie kampanii (wybory dopiero za 2 miesiące) spodziewaliśmy się raczej ogólników, to było też trochę konkretów i świeżych pomysłów.

  więcej

Najnowsze