Wybory Samorządowe 2014

 • 27-latek chce być wójtem gm. Bochnia

  Kandydat PiS przedstawił program wyborczy

  Mariusz Zając, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na wójta gminy Bochnia, przedstawił we wtorek 4 listopada główne punkty swojego programu wyborczego, a po resztę odesłał na swoją stronę internetową i na Facebooka.

  więcej

 • Magistrat o konfabulacjach wicestarosty. Żąda usunięcia nieprawdziwych treści z ulotek

  Wybory Samorządowie 2014

  "Urząd Miasta Bochnia informuje, że w ulotce wyborczej kolportowanej przez Tomasza Całkę - kandydata do Rady Powiatu Bocheńskiego znajdują się treści mijające się z prawdą, zniekształcające rzeczywistość i wprowadzające czytelnika w błąd" - tak zaczyna się oficjalna notatka, którą otrzymaliśmy dziś e-mailem.

  więcej

 • Wiśnicz: Kradli banery kandydata na burmistrza

  Wybory Samorządowie 2014

  Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu ujęli dwóch młodych mężczyzn, w wieku 17 i 16 lat, którzy 20 października 2014 roku, w Kobylu ukradli dwa banery, należące do jednego z kandydatów na burmistrza Nowego Wiśnicza, w tegorocznych wyborach samorządowych.

  więcej

 • Kalendarium Bocheńskie - pomysł na wnękę przy Muzeum

  Pomysł na zagospodarowanie przestrzeni przy Muzeum im. St. Fischera

  Podczas czwartkowej konferencji prasowej komitetu "Bochnia Szansą dla Wszystkich" Wojciech Cholewa zaprezentował swój autorski pomysł na zagospodarowanie przestrzeni przy Muzeum im. Stanisława Fischera. Kalendarium Bocheńskie ma zostać wykonane w przypadku wygranej Wojciecha Zastawniaka w wyborach na burmistrza Bochni.

  więcej

 • A. Korta o problemach komunikacyjnych

  Kandydat na burmistrza Bochni omówił trzecią część programu wyborczego

  Trzeci filar programu wyborczego Adama Korty, kandydata na burmistrza Bochni z KWW "Razem dla Bochni", dotyczy problemów komunikacyjnych. W poniedziałek 3 listopada podczas konferencji prasowej kandydat mówił przede wszystkim o inwestycjach drogowych i parkingach.

  więcej

 • "Hasło burmistrza też jest kontrowersyjne"

  Adam Korta odniósł się do "zaczepki" burmistrza z konwencji wyborczej

  Podczas konwencji wyborczej komitetu "Bochniacy dla Bochni" burmistrz Stefan Kolawiński nawiązał w sposób krytyczny do hasła wyborczego "Zbudujmy Nową Bochnię" komitetu "Razem dla Bochni". Adam Korta, kandydat na burmistrza z tego komitetu, poproszony o komentarz stwierdził: - Nie chcę być złośliwy i nie będę się odnosił do hasła wyborczego pana burmistrza, bo ono też jest kontrowersyjne.

  więcej

 • Nastolatki niszczyły plakaty wyborcze w Rzezawie?

  Wybory Samorządowie 2014

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili trzy nieletnie osoby związane z przypadkami niszczenia plakatów wyborczych w gminie Rzezawa. Z uwagi na wiek tych osób dalsze decyzje w ich sprawie podejmie sąd rodzinny.

  więcej

 • Zastawniak: Darmowa komunikacja jest możliwa

  Wojciech Zastawniak odniósł się do komentarza burmistrza Stefana Kolawińskiego

  Podczas czwartkowej konferencji prasowej kandydat na burmistrz Bochni Wojciech Zastawniak odniósł się do krytycznych słów burmistrza Stefana Kolawińskiego na temat darmowej komunikacji miejskiej. Postulat ten jest jednym z punktów programu wyborczego kandydata komitetu "Bochnia Szansą dla Wszystkich".

  więcej

 • Zniszczone plakaty - straż miejska ostrzega

  Kampania wyborcza 2014

  Straż Miejska w Bochni ostrzega przed konsekwencjami wynikającymi z nieprzestrzegania przepisów prawa odnoszących się wyborów samorządowych.

  więcej

 • Burmistrz: II etap KN-2 nie powstał przez garaże

  KRÓTKO

  W czasie konwencji wyborczej komitetu "Bochniacy dla Bochni" walczący o reelekcję burmistrz rozliczał się z realizacji swojego programu wyborczego sprzed 4 lat. Stefan Kolawiński nie mógł przy tym pominąć ówczesnej zapowiedzi budowy drugiej części KN-2, której nie zrealizował. A dlaczego się nie udało? Przez garaże.

  więcej

 • Zastawniak o roli Wojciecha Cholewy po wyborach

  O współpracy z Wojciechem Cholewą na konferencji Wojciecha Zastawniaka

  Wojciech Zastawniak, kandydat na burmistrza Bochni z KWW "Bochnia Szansą dla Wszystkich", nie kryje, że podczas kampanii wyborczej pomaga mu Wojciech Cholewa, burmistrz Bochni w latach 1998-2006. Podczas czwartkowej konferencji prasowej zapytaliśmy, czy ta współpraca będzie kontynuowana w przypadku objęcia przez Wojciecha Zastawniaka stanowiska burmistrza Bochni.

  więcej

 • Konwencja wyborcza komitetu "Bochniacy dla Bochni"

  Podsumowanie kadencji 2010-14

  Komitet "Bochniacy dla Bochni" zaprezentował w czwartek swoich kandydatów do rady miasta oraz udzielił poparcia urzędującemu burmistrzowi Stefanowi Kolawińskiemu, który ubiega się o reelekcję. Gospodarz miasta większość swojego wystąpienia poświęcił realizacji programu wyborczego sprzed 4 lat, zaledwie kilka minut zostawiając na program na lata 2014-2018.

  więcej

 • Zastawniak mówi gdzie szukać pieniędzy

  Finanse Bochni według kandydata Wojciecha Zastawniaka

  Finansom Bochni poświęcił czwartkową konferencję prasową Wojciech Zastawniak, kandydat na burmistrza Bochni z KWW "Bochnia Szansą dla Wszystkich". W siedmiu punktach odpowiadał na pytanie "gdzie szukać pieniędzy?"

  więcej

 • "Jesteśmy za ogólnym dostępem do broni"

  Debata kandydatów na burmistrza Bochni

  W trakcie poniedziałkowej debaty wyborczej do jej uczestników dotarła wiadomość o tragicznym zdarzeniu na os. Niepodległości w Bochni, gdzie bandyta zastrzelił pracownika kantoru. Na tej kanwie padło pytanie o recepty na poprawę bezpieczeństwa w mieście.

  więcej

 • Debata kandydatów. Przyszło tylko czterech

  Na zorganizowaną w poniedziałek debatę kandydatów na burmistrza Bochni przyszło tylko czterech z dziewięciu pretendentów do najwyższego urzędniczego stanowiska w mieście. Przez około 2,5 godziny odpowiadali na pytania związane z problemami i przyszłością Bochni.

  więcej

 • Burmistrz krytykuje pomysły konkurentów

  Stefan Kolawiński przeciwko darmowej komunikacji i scaleniu przewoźników

  Cztery lata temu walcząc o stanowisko burmistrza Bochni Stefan Kolawiński zapowiedział scalenie miejskich przewoźników w jeden podmiot. Po objęciu funkcji burmistrza wycofał się z tego pomysłu. A dziś krytykuje zapowiedzi swoich rywali w listopadowych wyborach dotyczące wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej oraz połączenia BZK i RPK.

  więcej

 • Adam Korta obiecuje szafki dla uczniów

  Kandydat na burmistrza Bochni omówił drugą część programu wyborczego

  Szafki dla wszystkich uczniów bocheńskich szkół podstawowych i gimnazjów obiecuje Adam Korta, kandydat na burmistrza Bochni z KWW "Razem dla Bochni". W czwartek 23 października podczas konferencji prasowej zaprezentował drugi z filarów swojego programu wyborczego: "Bochnia - miasto przyjazne rodzinnie".

  więcej

 • Kandydaci podkradają burmistrzowi program?

  KRÓTKO

  Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński dostrzegł zbieżność tematów poruszanych z mieszkańcami podczas spotkań osiedlowych i programów wyborczych kandydatów na burmistrza Bochni. - Zastanawiam się zatem, czy te osoby mają pomysł na miasto, czy też chcą realizować moje plany - mówi Stefan Kolawiński.

  więcej

 • Przewodniczący osiedli chcą do rady miasta

  Do rady miejskiej chce wejść sześcioro radnych

  Na listach kandydatów do Rady Miasta Bochnia kadencji 2014-2018 znajduje się sześcioro przewodniczących zarządów osiedli. Niektórzy z nich będą rywalizowali z obecnymi radnymi. Najciekawiej zapowiada się starcie w okręgu nr 11, gdzie z przewodniczącym rady miasta Kazimierzem Ścisło (KWW Bochniacy dla Bochni) zmierzy się przewodnicząca os. Śródmieście - Campi Anna Morajko (KW Prawo i Sprawiedliwość).

  więcej

 • Wyrok skazujący nie zniechęci burmistrza

  "To co zrobiłem, nie było niczym złym"

  Burmistrz Bochni zapowiedział dziś na antenie Radia Kraków, że ewentualny wyrok skazujący w sprawie modernizacji klimatyzacji w hali targowej "Gazaris", nie odwiedzie go od zamiaru starania się o reelekcję. Przy okazji zasugerował, że nic wielkiego się nie stało i dowodził, że zlecając roboty firmie należącej do żony radnego działał w stanie wyższej konieczności.

  więcej

 • "Wójtowie to nie są chłopi pańszczyźniani"

  Wybory Samorządowie 2014

  Aleksander Rzepecki zarzucił obecnemu staroście bocheńskiemu, że traktuje wójtów i burmistrzów jak "chłopów pańszczyźnianych". Lider ugrupowania Nasza Wspólna Sprawa mówił o tym podczas piątkowej konwencji, na której komitet prezentował swój program wyborczy dla powiatu.

  więcej

 • NWS proponuje: 10 postulatów dla Bochni

  Wybory Samorządowie 2014

  Na konwencji komitetu Nasza Wspólna Sprawa jego lider Aleksander Rzepecki przedstawił 10 najważniejszych punktów programu wyborczego dla miasta, które są jednocześnie diagnozą problemów koniecznych do rozwiązania w Bochni.

  więcej

 • "Dekalog" wyborczy bocheńskiej Platformy

  Konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej w Powiecie Bocheńskim

  W poniedziałek 20 października podczas konwencji wyborczej Platforma Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów do sejmiku województwa, rady powiatu, rad gmin oraz wójtów. Przedstawiony przez Jacka Pająka, szefa powiatowych struktur PO, program to "dekalog" opierający się na dziesięciu zagadnieniach.

  więcej

 • "GK" o kandydatach z zarzutami

  Przegląd prasy

  Poniedziałkowa "Gazeta Krakowska" na pierwszej stronie napisała o kandydatach z zarzutami, którzy wystartują w wyborach samorządowych. W gronie czterech osób znalazły się trzy, które walczą o stanowiska w powiecie bocheńskim...

  więcej

 • Przemarsz kandydatów i balon wyborczy na Rynku

  Wybory Samorządowie 2014

  Komitet Bochnia i Ziemia Bocheńska Razem w oryginalny sposób postanowił przyciągnać na rynek wyborców, którym zamierzał przedstawić założenia swojego programu oraz kandydata na burmistrza miasta. Wszystko rozpoczął przemarsz w towarzystwie orkiestry dętej, a potem były akrobacje paralotniarzy, deszcz cukierków oraz start balonu z muzyką Straussa w tle...

  więcej

 • Oto wszyscy kandydaci na wójtów i burmistrzów

  Wybory Samorządowie 2014

  Do piątku 17 października komitety wyborcze mogły rejestrować swoich kandydatów na stanowiska wójtów i burmistrzów. Jest kilka niespodzianek np. w gminie Bochnia o fotel wójta chce walczyć zaledwie 27-latek, a jednym z jego rywali będzie... dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 ("Mechanika").

  więcej

 • BiZBR bardzo krytycznie o starostwie

  Program komitetu dla powiatu bocheńskiego

  Na piątkowej konferencji prasowej komitet wyborczy "Bochnia i Ziemia Bocheńska Razem" przedstawił swoich kandydatów do Rady Powiatu oraz listę spraw, którymi chcieliby się zająć. Nie brakło mocnej krytyki działalności obecnych władz bocheńskiego starostwa.

  więcej

 • S. Bukowiec przedstawił swój program

  Budowa ul. Śródmiejskiej i nie tylko

  42-letni Stanisław Bukowiec to kolejny kandydat na burmistrza Bochni, który przedstawił szczegóły swojego programu wyborczego. W piątek na konferencji prasowej komitet Bochnia i Ziemia Bocheńska Razem przedstawił swoich kandydatów do rady miasta, a Stanisław Bukowiec podkreślał: - Chcemy zmienić Bochnię. Bochnię, która od pewnego czasu jest w maraźmie.

  więcej

 • 9-ciu kandydatów do fotela burmistrza. Lata 50-te kontra lata 70-te

  Wybory Samorządowie 2014

  Potwierdziły się nasze przewidywania i przypuszczenia: 16 listopada w wyborach samorządowych o fotel burmistrza Bochni walczyć będzie aż 9 kandydatów! Taka ich liczba właściwie przesądza o tym, że będzie potrzebna dogrywka, czyli druga tura wyborów.

  więcej

 • BiZBR na Rynku: Kandydaci i lotnicze atrakcje

  Ogłoszenie płatne

  Komitet wyborczy "Bochnia i Ziemia Bocheńska Razem" przedstawi w niedzielę na Rynku swoich kandydatów startujących w wyborach samorządowych. Prezentacji towarzyszyć będą ciekawe atrakcje - m.in. pierwszy w historii start balonu z centralnego placu miasta.

  więcej

Najnowsze