Wybory Samorządowe 2014

 • Bardzo nietypowy spot wyborczy - WIDEO

  Spot wyborczy Jacka Pająka, starosty bocheńskiego dwóch kadencji, który w wyborach samorządowych 2014 ubiega się ponownie o mandat radnego powiatowego z Miasta Bochnia.

  więcej

 • Sztab burmistrza zrobił własny sondaż - wyniki

  Sztabowcy podali wyniki sondażu przeprowadzonego w dniach 4-8 listopada

  50-78,75 proc. poparcia dla Stefana Kolawińskiego, po 4,34 proc. dla Jana Balickiego i Stanisława Bukowca, 2,9 proc. - Radosław Macoń, 2,42 proc. - Adam Korta i Edward Sitko, 1,93 proc. - Aleksander Rzepecki, 1,45 proc. - Bogumił Mieszkowski i Wojciech Zastawniak. To wynik sondażu przeprowadzonego w dniach 4-8 listopada przez sztab wyborczy burmistrza Stefana Kolawińskiego. Trudno ocenić na ile jest on wiarygodny.

  więcej

 • Burmistrz apeluje o udział w wyborach

  Stefan Kolawiński mówił dlaczego zdecydował się na kandydowanie

  Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, który startując z komitetu "Bochniacy dla Bochni" ubiega się o reelekcję, apeluje do mieszkańców o udział w wyborach samorządowych. W czwartek 13 listopada podczas konferencji prasowej burmistrz nie chciał jednoznacznie ocenić swoich szans w niedzielnym głosowaniu.

  więcej

 • Działania i Plany - rozmowa z Burmistrzem Bochni Stefanem Kolawińskim

  Artykuł promocyjny

  więcej

 • Piątek: Janusz Korwin-Mikke w Bochni

  KRÓTKO

  Kongres Nowej Praicy zaprasza na spotkanie z prezesem partii Januszem Korwin-Mikke, które odbędzie się 14 listopada 2014 r. (piątek) w Oratorium św. Kingi w Bochni o godzinie 17.00.

  więcej

 • Adam Korta podsumował kampanię

  Kandydat na burmistrza Bochni zachęcał do udziału w wyborach

  Adam Korta, kandydat na burmistrza Bochni z KWW "Razem dla Bochni", w czwartek 13 listopada podsumował kampanię samorządową i namawiał mieszkańców do udziału w wyborach. - Cieszę się, że kampania samorządowa w Bochni nie miała brudnego, czarnego charakteru - stwierdził podczas konferencji prasowej.

  więcej

 • Porozumienie Służy Ludziom - poznaj kandydatów PSL w wyborach samorządowych

  Troska o człowieka, godne warunki życia i pracy, służebna rola samorządu to główne założenia programowe jakie przyświecają osobom kandydującym z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. Idee, którym wierne jest to ugrupowanie, zakorzenione są w jego 120 letniej historii, a oparte zostały o chrześcijańskie wartości.

  więcej

 • BOCHNIA I ZIEMIA BOCHEŃSKA - RAZEM do miasta i powiatu

  Ogłoszenie płatne

  Stowarzyszenie Bochnia i Ziemia Bocheńska – RAZEM powstało w 1999 roku. Zrzesza ok. 100 osób o różnych sympatiach politycznych. Są tu osoby znane o sporym dorobku zawodowym i samorządowym, a także duża grupa wykształconych i ambitnych młodych ludzi. Wśród nas są lekarze, nauczyciele, rzemieślnicy, kupcy, prawnicy, inżynierowie, gospodynie domowe i studenci. Naszym wspólnym celem jest praca dla Bochni i Ziemi Bocheńskiej.

  więcej

 • Gowin rozdawał ulotki Stanisława Bukowca

  Lider "Polski Razem" Jarosław Gowin odwiedził dziś rano Bochnię, by symbolicznie wesprzeć w walce o fotel burmistrza Bochni Stanisława Bukowca kandydującego z komitetu "Bochnia i Ziemia Bocheńska - Razem".

  więcej

 • Beata Szydło poparła Jana Balickiego

  Kandydat Jan Balicki podsumował kampanię samorządową

  Wiceprezes PiS Beata Szydło oraz poseł tej partii Edward Czesak poparli kandydata na burmistrza Bochni Jana Balickiego. W środę 12 listopada podczas konferencji prasowej krótko podsumowano kampanię samorządową.

  więcej

 • Na kogo głosujemy - spot

  Powstanie Komitetu Wyborczego „Razem dla Bochni” jest dla mieszkańców naszego Miasta, w nadchodzących wyborach samorządowych atrakcyjną alternatywą dla dotychczas funkcjonujących ugrupowań i komitetów.Jest to komitet dający nadzieję i szansę na zmianę lokalnej polityki.

  więcej

 • Wideo z Hitlerem: Przeprosiny za link na Facebooku

  Sąd w trybie wyborczym zajął się sprawą przerobionego fragmentu filmu "Upadek"

  Sąd Okręgowy w Tarnowie zakazał Mariuszowi Zającowi, kandydatowi PiS w wyborach na wójta gminy Bochnia, rozpowszechniania na Facebooku przerobionego fragmentu filmu "Upadek", w którym w roli "Hitlera" nieznani autorzy obsadzili obecnego wójta gminy Bochnia Jerzego Lysego. M. Zając wkleił na swoim profilu link do tego wideo - teraz ma opublikować przeprosiny.

  więcej

 • 60 dni

  Minęło już ponad 60 dni od momentu, w którym oficjalnie ogłosiłem swój start w wyborach na Burmistrza Miasta Bochnia. Nie zliczę wszystkich spotkań i rozmów, które odbyłem w tym czasie z mieszkańcami Bochni. Teraz jesteśmy już na ostatniej prostej kampanii wyborczej.

  więcej

 • Platforma Obywatelska do powiatu - Dla ludzi. Bez awantur. Skutecznie.

  Szanowni Państwo, już nie długo będziemy decydować o przyszłości naszego regiony, a to jakich przedstawicieli wybierzemy wpłynie na rozwój Powiatu Bocheńskiego, dlatego już dziś zapraszamy do udziału w wyborach 16 listopada.

  więcej

 • Droga Śródmiejska koniecznie potrzebna

  Kandydat o potrzebie realizacji zarzuconej inwestycji

  Choć tzw. Droga Śródmiejska w planach jest już od ponad 30-40 lat, to po wybudowaniu jej pierwszego etapu (stanowi go ulica Fishera) temat "umarł". Droga wzdłuż Babicy powinna biec dalej u stóp wzgórza Uzbornia, za placem Turka, stadionem BKS, ZUS-em, by włączyć się następnie w ulicę Gipsową. Na poniedziałkowej konferencji prasowej kandydat na burmistrza Bochni Stanisław Bukowiec przypomniał, jakie korzyści może przynieść realizacja tego przedsięwzięcia.

  więcej

 • Rzezawa będzie miała swojego radnego w Powiecie Bocheńskim

  „Nie mam na kogo głosować” – myśli pewnie wielu mieszkańców Gminy Rzezawa. Część z kolei zastanawia się: „Na kogo oddać swój głos, żeby nie został zmarnowany?”. Odpowiedź na oba pytania jest bardzo prosta – należy zagłosować na Zbigniewa Biernata, kandydata z Rzezawy.

  więcej

 • Bukowiec o wizji odnowienia Plant Salinarnych

  Nie tylko tężnia...

  - Planty Salinarne na pewno czeka ewolucja, a może nawet rewolucja. W tej chwili nie są wizytówką, a miejscem wstydu Bochni - mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej kandydat na burmistrza Bochni Stanisław Bukowiec. I wraz z towarzyszącymi mu architektami Adamem Kobielą i Dariuszem Gruszką przedstawił koncepcję zagospodarowania tego miejsca.

  więcej

 • Nowa Prawica przedstawiła swój program

  Wybory Samorządowie 2014

  Obniżenie wszystkich podatków lokalnych, darmowy odbiór śmieci, likwidacja straży miejskiej oraz przyciąganie inwestorów m.in. wizją dzierżawy działek w strefie aktywności gospodarczej za złotówkę - to pomysły bocheńskich działaczy Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke, zaprezentowane na piątkowej konferencji prasowej.

  więcej

 • A. Korta chce upiększyć centrum Bochni

  Kandydat komitetu "Razem dla Bochni" przedstawił ostatnią część programu

  W piątek 7 listopada Adam Korta, kandydat na burmistrza Bochni z KWW "Razem dla Bochni", przedstawił ostatnią część swojego programu wyborczego "Bochnia - dobre miejsce do mieszkania i zwiedzania".

  więcej

 • Edward Sitko na burmistrza Bochni

  Połączmy tradycję z nowoczesnoscią

  KWW BOCHNIANIE – W JEDNOSCI SIŁA to społeczna inicjatywa, która skupia ludzi, dla których Bochnia jest miejscem docelowym, którzy dla tego regionu chcą pracować, bo właśnie z tym regionem, z tym miastem, związali swoje życie na trwałe.

  więcej

 • KWW Wspólnota Samorządowa Bochnia i Powiat - program wyborczy i kandydaci do Rady Powiatu

  Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Samorządowa Bochnia i Powiat zrzesza ludzi, dla których Bochnia i bocheńszczyzna stanowią wielką wartość. Swoje osobiste doświadczenia zawodowe, samorządowe, wiedzę i wykształcenie chcemy wykorzystać dla dobra wspólnoty, w której żyjemy, a którą stanowi Powiat Bocheński.

  więcej

 • Bogumił Mieszkowski: Spotkania z kandydatem

  Ogłoszenie płatne

  W dniu 4.11.2014 w Restauracji Jubilatka, Komitet Wyborczy Wyborców Bochnia Marzeń rozpoczął spotkania z kandydatem na Burmistrza Bochni Bogumiłem Mieszkowskim. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze.

  więcej

 • NWS postuluje: Rozwój szpitala i budowa hospicjum stacjonarnego w Bochni

  Wybory Samorządowie 2014

  Dalszy rozwój szpitala powiatowego i budowa w Bochni hospicjum stacjonarnego z prawdziwego zdarzenia - to kolejne postulaty komitetu wyborczego Nasza Wspólna Sprawa, którego liderem jest Aleksander Rzepecki.

  więcej

 • Adam Korta: "Nic nie wiemy o parkingu"

  Kandydat na burmistrza o referendum ws. parkingu podziemnego

  Adam Korta, kandydat na burmistrza Bochni z komitetu "Razem dla Bochni", apeluje do Edwarda Sitki, prezesa Bocheńskiego Związku Pracodawców, o informacje w sprawie budowy parkingu podziemnego na pl. Okulickiego. Pomysł ten jest przedmiotem referendum rozpisanego na 23 listopada br.

  więcej

 • Wideo z Hiterem: Oficjalne oświadczenie

  "Niespotykany bandytyzm polityczny"

  Zarząd Stowarzyszenia Bochnia i Ziemia Bocheńska Razem wydał oświadczenie w związku z filmikiem jaki kilka dni temu trafił do sieci. Ktoś przerobił słynną scenę z filmu "Upadek" obsadzając w głównej roli lokalnego samorządowca i jego sztab wyborczy - "zdruzgotanych" po ogłoszeniu wyników wyborów. W podłożonych napisach roi się od nazwisk polityków, niewybrednych wyzwisk i wulgaryzmów.

  więcej

 • Delikatesy DARMA w centrum Bochni

  Artykuł promocyjny

  Zlokalizowane w pobliżu bocheńskiego Rynku delikatesy Darma przy ul.Sądeckiej 10 zapraszają do skorzystania z szerokiej oferty produktów w niskich cenach.

  więcej

 • Oświadczenie Tomasza Całki ws. ulotki

  Wybory Samorządowie 2014

  Oskarżony przez magistrat o "konfabulacje" wicestarosta Tomasz Całka zgodnie z zapowiedzią przesłał dziś do redakcji stosowne oświadczenie w tej sprawie. Dołączył także materiały dowodzące przekazania drogą elektroniczną materiałów dot. "schetynówki".

  więcej

 • Kandydat rozdawał ulotki, odblaski i jabłka

  Adam Korta namawiał mieszkańców do głosowania

  W czwartek 6 listopada Adam Korta, kandydat na burmistrza Bochni z KWW "Razem dla Bochni", w centrum miasta zachęcał do uczestnictwa w wyborach samorządowych i namawiał do głosowania na swoją osobę. Spotykanym mieszkańcom z pomocą hostess rozdawał ulotki, wizytówki, opaski odblaskowe i jabłka.

  więcej

 • Rozliczamy burmistrza z obietnic wyborczych

  Swoje obietnice burmistrz wyraził w 13 punktach, w 100 procentach zrealizował trzy

  Cztery lata temu Stefan Kolawiński zabiegając o głosy wyborców obiecał zrealizować program, który zapisał w 13 punktach. W naszej ocenie w 100 procentach udało mu się wykonać zaledwie trzy zadania. Trzy kolejne punkty można uznać za „częściowo zrealizowane”. Ale reszta (7) nie doczekała się realizacji.

  więcej

 • Po oświadczeniu UM: T. Całka w "lekkim szoku"

  Wybory Samorządowie 2014

  Zaskakująco ostre oświadczenie, które do mediów rozesłał dziś bocheński magistrat, publicznie zarzucając wicestaroście Tomaszowi Całce "konfabulacje i mijanie się z prawdą" w ulotkach wyborczych, mocno zasmuciło powiatowego samorządowca.

  więcej

Najnowsze