Wybory Samorządowe 2014

 • Wojciech Zastawniak dziękuje za poparcie

  więcej

 • Jerzy Lysy: Podziękowanie

  więcej

 • Debata Balicki-Kolawiński: Wzajemne pytania

  We wtorek w sali konferencyjnej Hotelu Sutoris odbyła się debata wyborcza kandydatów na burmistrza Bochni Jana Balickiego (PiS) i Stefana Kolawińskiego (Bochniacy dla Bochni). Poniżej zapis II części spotkania (pierwszą, dłuższą, opublikujemy wkrótce), w której kandydaci zadawali sobie pytania wzajemnie, odpowiadali też na pytania internautów.

  więcej

 • Bochnia: Powtórne wybory w okręgu XIII?!

  Kandydat PiS rezygnuje z mandatu

  Kandydat PiS Michał Rojewski z powodów osobistych oficjalnie zrezygnował z objęcia mandatu radnego rady miejskiej w Bochni - dowiedział się Bochnianin.pl. To oznacza, że w okręgu nr 13, w którym startował i wygrał, trzeba będzie przeprowadzić powtórne wybory.

  więcej

 • 12 radnych podpisało umowę koalicyjną

  PiS podpisał umowę koalicyjną w radzie miasta Bochnia

  Podczas wtorkowej debaty kandydatów na burmistrza Bochni, Jan Balicki poinformował o zawarciu umowy koalicyjnej dającej mu wiekszość w radzie miasta Bochnia. - Komitetowi wyborczemu "Prawo i Sprawiedliwość" udało się podpisać porozumienie 12 osób o zawiązaniu koalicji rządzącej w Bochni - powiedział Jan Balicki.

  więcej

 • Rafał Rudka: Podziękowanie

  więcej

 • Radiowa debata Balicki-Kolawiński - WIDEO

  Debata Jana Balickiego i Stefana Kolawińskiego

  W poniedziałek 24 listopada na antenie Radia Kraków odbyła się kilkunastominutowa debata kandydatów na burmistrza Bochni - Jana Balickiego i Stefana Kolawińskiego. Wśród pytań zadawanych przez reportera Bartka Maziarza pojawiły się tematy niedzielnego referendum, drogi Śródmiejskiej, ożywienia centrum i budżetu obywatelskiego.

  więcej

 • Sztab Kolawińskiego odpowiada sztabowcom rywala

  Szef sztabu wyborczego Stefana Kolawińskiego zareagował na wczorajszą publikację: - W związku z niszczeniem materiałów wyborczych i komunikatem PiS zatytułowanym "brudna kampania przeciwko Janowi Balickiemu", który ukazał się w lokalnych mediach, przysyłam Państwu komunikat Sztabu Wyborczego Stefana Kolawińskiego.

  więcej

 • Kłamliwe posty na portalach - OŚWIADCZENIE

  więcej

 • "Brudna kampania przeciwko J. Balickiemu"

  - W nocy z 22 na 23 listopada doszło do skoordynowanej w czasie akcji niszczenia materiałów wyborczych kandydata na stanowiska burmistrza miasta Bochnia, Pana Jana Balickiego - poinformował sztab wyborczy PiS.

  więcej

 • Jest oficjalna deklaracja: PiS i PSL razem. Kto starostą?

  Ugrupowania, które wprowadziły do rady powiatu najwięcej radnych, czyli PiS (8) i PSL (6) podpisały w sobotę deklarację o współpracy koalicyjnej, która da im większość w 23-osobowej radzie i możliwość rządzenia w powiecie.

  więcej

 • Będzie kolejna debata Balicki-Kolawiński

  KRÓTKO

  Przedstawiciele sztabów wyborczych kandydatów na funkcję Burmistrza Miasta Bochni Jana Balickiego i Stefana Kolawińskiego uzgodnili zasady i termin debaty, której inicjatorem - podobnie jak przed I turą - jest Bocheńska Fundacja Salina Nova - dowiedział się Bochnianin.pl.

  więcej

 • Porównanie programów wyborczych kandydatów na burmistrza Bochni

  Punkty wspólne i różnice

  Programy wyborcze kandydatów na burmistrza Bochni - Jana Balickiego i Stefana Kolawińskiego - w wielu punktach są zbieżne. Zawierają jednak kilka elementów, które wyróżniają oferty skierowane przez kandydatów do mieszkańców. Oto "ściąga" przygotowana przez redakcję Bochnianin.pl.

  więcej

 • Kandydaci na burmistrza Bochni debatowali w TVP Kraków

  Wybory Samorządowie 2014

  Stefan Kolawiński i Jan Balicki - kandydaci na burmistrza Bochni - spotkali się w czwartek wieczorem w studiu TVP Kraków, by w programie na żywo przez 25 minut debatować na temat swoich pomysłów na miasto. Tematy wywołane przez prowadzącą to m.in. sprawa referendum, ożywienie starówki, kandydaci mogli też sobie zadać po jednym pytaniu wzajemnie.

  więcej

 • Wójt Rzezawy dziękuje za poparcie

  więcej

 • Burmistrz Kolawiński podziękował za głosy

  Apel o udział w drugiej turze wyborów burmistrza Bochni

  We wtorek podczas konferencji prasowej burmistrz Bochni Stefan Kolawiński podziękował mieszkańcom za liczny udział w wyborach oraz za wszystkie głosy poparcia jego osoby. Zaapelował również o dużą frekwencję w drugiej turze.

  więcej

 • Wybory: Miazga w Drwini, tsunami w Wiśniczu. A jak było gdzie indziej?

  Zobacz składy wszystkich rad gmin

  Niedzielne wybory wójtów i burmistrzów na bocheńszczyźnie przyniosły kilka niespodzianek - choć niektórzy twierdzą, że wyniki wcale nie są zaskoczeniem. Oto przegląd najważniejszych informacji z regionu.

  więcej

 • PiS apeluje o poparcie Jana Balickiego

  Piotr Dziurdzia i Jan Balicki skomentowali wyniki wyborów

  Piotr Dziurdzia, szef miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, prosi kandydatów na burmistrza Bochni, którzy nie dostali się do drugiej tury, o udzielenie poparcia Janowi Balickiemu. Podczas wtorkowej konferencji prasowej skomentowano wynik niedzielnych wyborów i podziękowano mieszkańcom za głosy.

  więcej

 • Znamy skład nowej Rady Powiatu - LISTA

  Znamy nieoficjalne wyniki wyborów do rady powiatu bocheńskiego. Podział mandatów jest zgodny z tym, który podawaliśmy wcześniej, teraz możecie sprawdzić kto najprawdopodobniej wejdzie w skład rady.

  więcej

 • Będzie zmiana starosty? To niemal pewne

  Rządząca dotąd Platforma Obywatelska przejdzie do opozycji

  Wciąż nie ma oficjalnych wyników wyborów do rady powiatu (przez ogólnopolskie kłopoty z systemem informatycznym), ale z nieoficjalnych źródeł znamy wstępny podział sił w nowej radzie. I wróży on spore zmiany w starostwie.

  więcej

 • Jan Balicki usatysfakcjonowany wynikiem

  Kandydat PiS komentuje niedzielny wynik wyborczy

  W drugiej turze wyborów burmistrza Bochni ze Stefanem Kolawińskim zmierzy się Jan Balicki - kandydat KW "Prawo i Sprawiedliwość". Według nieoficjalnych danych w niedzielę 16 listopada uzyskał 2881 głosów (25,18 proc.). W rozmowie z Bochnianin.pl komentuje uzyskany wynik.

  więcej

 • S. Kolawiński komentuje wynik wyborów

  Kilka pytań do burmistrza Bochni Stefana Kolawińskiego

  Według nadal nieoficjalnych informacji Stefan Kolawiński zdobył 4064 głosy (35,52 proc.) w wyborach burmistrza Bochni i w drugiej turze zmierzy się z Janem Balickim. W krótkiej rozmowie z Bochnianin.pl Stefan Kolawiński komentuje wynik niedzielnego głosowania.

  więcej

 • Znamy skład nowej rady miejskiej! LISTA

  W wybranym w niedzielę składzie rady miejskiej Bochni najwięcej mandatów zdobył opozycyjny PiS. Nie ma jednak bezwzględnej większości - brakuje mu dwóch głosów.

  więcej

 • W II turze Kolawiński i Balicki?

  Nie ma jeszcze oficjalnych wyników, ale wszystko wskazuje na to, że w niedzielnych wyborach na burmistrza Bochni urzędujący gospodarz miasta Stefan Kolawiński zdobył największe poparcie bochnian - niewystarczające jednak do tego, by wygrać w I turze. W dogrywce za dwa tygodnie zmierzy się z Janem Balickim (PiS).

  więcej

 • Jak głosować? Instrukcja

  Wybory Samorządowie 2014

  W niedzielę głosować będziemy na kandydatów na burmistrza (wójta) oraz kandydatów do rady miasta (gminy), rady powiatu i sejmiku województwa. W sumie postawimy 4 krzyżyki. Poniżej krótka "instrukcja obsługi" dla wyborców.

  więcej

 • Trwa kampania - zapis relacji "na żywo"

  Wybory Samorządowie 2014

  Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Wybierać będziemy wówczas wójtów i burmistrzów, skład rady miejskiej, rady powiatu, a dodatkowo także małopolskiego sejmiku... Trwa nasza relacja "na żywo", w której odnotowujemy mniej i bardziej poważne wydarzenia kampanii :-).

  więcej

 • Janusz Korwin-Mikke w Bochni. Pełna sala

  Finisz kampanii wyborczej

  Lider Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke gościł w piątek wieczorem w Bochni. W sali Oratorium Św. Kingi, gdzie odbywało się otwarte spotkanie z mieszkańcami, zabrakło miejsc siedzących.

  więcej

 • Wideo z Hitlerem: Bez kary za link na Facebooku

  KRÓTKO

  Sąd apelacyjny zmienił wyrok sądu I instancji i Mariusz Zając, kandydat na wójta gminy Bochnia, nie musi przepraszać za wstawienie na swoim profilu na Facebooku linku do przerobionego fragmentu filmu "Upadek", w którym w roli "Hitlera" nieznani autorzy obsadzili obecnego wójta gminy Bochnia Jerzego Lysego.

  więcej

 • W. Zastawniak podsumował kampanię

  Podsumowanie kampanii kandydata, który jako pierwszy ujawnił swój program

  Wojciech Zastawniak, kandydat na burmistrza Bochni z KWW "Bochnia Szansą dla Wszystkich", w czwartek 13 listopada podsumował swoją kampanię. - Ludzie są zmęczeni kłótniami w Bochni - mówił relacjonując swoje spotkania z mieszkańcami.

  więcej

 • Nasza Wspólna Sprawa - SPOT i kandydaci

  Poniżej spot* wyborczy komietu Nasza Wspólna Sprawa prezentujący wybrane postulaty dla Bochni oraz lista kandydatów do rady Miasta Bochnia, Rady Powiatu Bocheńskiego, Rady Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz, Rady Gminy Rzezawa, Rady Gminy Drwinia, Rady Gminy Trzciana oraz Rady Gminy Żegocina.

  więcej

Najnowsze