Wydarzenia

 • Rada Powiatu: Emocje wciąż nie opadły. A w Proszowicach powtórka scenariusza z Bochni

  Dwa dni po mającej sensacyjny przebieg sesji rady powiatu, podczas której Prawo i Sprawiedliwość straciło większość i w ciągu kilku godzin ze zwycięzcy stało się przegranym wyborów, emocje wciąż nie opadły.

  więcej

 • Policja o utrudnieniach z 4 listopada: Nie było stałego blokowania ulic Bochni

  - Dochodziło do chwilowych zatorów i blokowania się niektórych ulic, jednak nie stwierdzono nieprzejezdności, bądź stałego zablokowania którejkolwiek z ulic miasta Bochnia - tak utrudnienia komunikacyjne spowodowane wypadkiem na A4, które w dniu II tury wyborów burmistrza Bochni powstały na ulicach miasta, ocenia Tadeusz Stachak, komendant policji.

  więcej

 • List otwarty działaczy PiS: Wzywają radne do zrzeczenia się mandatów

  29 działaczy PiS z całego powiatu bocheńskiego podpisało list otwarty, w którym wzywają radne Bernadettę Gąsiorek i Beatę Makowską do zrzeczenia się swoich mandatów. Jak uzasadniono "obie panie oszukały blisko 2 tys. wyborców".

  więcej

 • Burmistrz: Protesty wyborcze nie są rzadkością

  Stefan Kolawiński ze spokojem podchodzi do informacji o protestach wyborczych złożonych w sądzie przez dwóch mieszkańców Bochni.

  więcej

 • Gmina Bochnia: Wójt ślubował. Kto został przewodniczącym rady?

  We wtorek odbyło się pierwsze posiedzenie nowej rady gminy Bochnia. Podczas sesji ślubowanie złożyli radni oraz nowy-stary wójt Marek Bzdek.

  więcej

 • Bochnia: Radne wydalone z PiS po głosowaniu w Radzie Powiatu

  Jeszcze w trakcie trwania wczorajszej sesji nowej rady powiatu poseł PiS Włodzimierz Bernacki poinformował na Twitterze: "Decyzją Prezydium Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie z listy członków usunięte zostały Bernadetta Gąsiorek i Beata Makowska".

  więcej

 • Rywalizowali w grze terenowej "Bochnia dla Niepodległej" - ZDJĘCIA

  W piątek 16 listopada zorganizowano grę terenową „Z potrzeby serca… Bochnia dla Niepodległej” opartą m.in. na materiałach wystawy pod tym samym tytułem przygotowanej przez bocheński oddział Archiwum Narodowego w Krakowie.

  więcej

 • Protesty ws. wyborów burmistrza Bochni. Skarżący chcą unieważnienia wyborów w 2 obwodach

  Dwóch mieszkańców Bochni złożyło protesty wyborcze w sprawie II tury wyborów burmistrza Bochni. Skarżący domagają się unieważnienia wyborów w obwodzie nr 1 i 2, bo według nich komisje wyborcze powinny wydłużyć czas głosowania z powodu paraliżu komunikacyjnego, który powstał po wypadku na autostradzie A4.

  więcej

 • Brzesko: Śmiertelne potrącenie przez pociąg

  Znów śmiertelne potrącenie przez pociąg na trasie Kraków - Tarnów, tym razem w miejscowości Sterkowiec w powiecie brzeskim.

  więcej

 • Ludwik Węgrzyn odchodzi w cień. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

  Doświadczony samorządowiec Ludwik Węgrzyn pomógł ukształtować rozkład sił w nowej radzie powiatu, by na koniec sesji ogłosić, że przechodzi na emeryturę, robiąc miejsce następcom.

  więcej

 • Adam Korta nowym starostą bocheńskim

  Sensacyjne rozstrzygnięcia w Radzie Powiatu Bocheńskiego. Podczas 1. sesji okazało się, że Prawo i Sprawiedliwość, mimo wprowadzenia do rady 13 radnych na 23 miejsca, nie było w stanie zbudować większości. Dlatego starostą bocheńskim na kadencję 2018-2023 wybrano Adama Kortę z Naszej Wspólnej Sprawy, która do rady wprowadziła tylko 4 radnych.

  więcej

 • 1. sesja Rady Powiatu - NA ŻYWO

  We wtorek w sali narad Starostwa Powiatowego w Bochni odbyła się 1. sesja Rady Powiatu Bocheńskiego kadencji 2018-2023. W porządku obrad był wybór prezydium, starosty i pozostałych członków zarządu. Zapraszamy do zapisu naszej relacji NA ŻYWO.

  więcej

 • Dziś 1. sesja Rady Powiatu. Kto ma większość? Kto będzie starostą?

  O godz. 12:00 w charakterystycznym budynku Starostwa Powiatowego w Bochni przy ul. Kazimierza Wielkiego rozpocznie 1. sesja nowej rady powiatu, podczas której dowiemy się, kto będzie rządził powiatem bocheńskim w najbliższej kadencji. Nic nie jest oczywiste, więc szykują się spore polityczne emocje.

  więcej

 • 1. sesja Rady Miasta Bochnia - ZDJĘCIA

  W poniedziałek 19 listopada nowo wybrani radni spotkali się na pierwszym posiedzeniu Rady Miasta Bochnia. Wszyscy otrzymali oficjalne zaświadczenia o wyborze na radnych, złożyli też ślubowanie.

  więcej

 • Składy komisji stałych Rady Miasta Bochnia

  Podczas 1. sesji Rady Miasta Bochnia wybrano członków komisji stałych. W kadencji 2018-2023 będzie działało 8 komisji. Do poprzednio funkcjonujących doszła jedna: skarg, wniosków i petycji.

  więcej

 • List Jana Trusia do współpracowników i mieszkańców Gminy Bochnia

  Zwolniony w piątek ze stanowiska dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni Jan Truś rozesłał do mediów z prośbą o opublikowanie list-podziękowanie dla współpracowników oraz mieszkańców gminy.

  więcej

 • Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński złożył ślubowanie

  Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta Bochnia ślubowanie złożył nowy-stary burmistrz Stefan Kolawiński, który gospodarzem miasta będzie już trzecią kadencję. - Jestem głęboko przekonany, że w duchu wzajemnego szacunku, porozumienia i dialogu, jesteśmy w stanie wspólnie ponosić ten trud służby publicznej bez zbędnych swarów, przytyków i złośliwości. Szkoda naszego czasu i energii na przenoszenie do Bochni konfliktów, które tak naprawdę tu u nas nie powinny istnieć - powiedział w krótkim wystąpieniu Stefan Kolawiński.

  więcej

 • Bogdan Kosturkiewicz przewodniczącym Rady Miasta Bochnia

  W poniedziałek odbyła się 1. sesja Rady Miasta Bochnia kadencji 2018-2023. Przewodniczącym rady został Bogdan Kosturkiewicz (Prawo i Sprawiedliwość). W głosowaniu wygrał 11:10 z Kazimierzem Ścisło (Bochniacy dla Bochni). Na stanowisko wiceprzewodniczącego wybrano Krzysztofa Srokę (PiS).

  więcej

 • 1. sesja Rady Miasta Bochnia - NA ŻYWO

  W poniedziałek w sali obrad bocheńskiego magistratu odbyła się 1. sesja Rady Miasta Bochnia kadencji 2018-2023. W programie było m.in. ślubowanie radnych i burmistrza oraz wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Wydarzenie można było śledzić w naszej relacji na żywo. Poniżej jej zapis.

  więcej

 • Dziś 1. sesja Rady Miasta. Kto ma większość?

  W poniedziałek o godz. 12:00 rozpocznie się 1. sesja nowej rady miasta. W planie ślubowanie radnych, ślubowanie burmistrza oraz wybór przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady.

  więcej

 • Lipnica Murowana: Nowy-stary wójt już złożył ślubowanie

  W sobotę w Lipnicy Murowanej odbyła się 1. sesja rady gminy kadencji 2018 - 2023. Wybrano prezydium, a nowy-stary wójt Tomasz Gromala złożył ślubowanie.

  więcej

 • KONKURS na prezesa SM "GÓRNIK"

  więcej

 • Dachowanie busa na A4 koło Bochni - ZDJĘCIA

  Wypadek na autostradzie A4 między węzłami Brzesko i Bochnia. Około godz. 15:30 jadący w kierunku Krakowa bus dachował na lewym pasie ruchu. W wypadku lekko poszkodowany został kierowca samochodu.

  więcej

 • Sejmik: Krzysztof Nowak szefem komisji rewizyjnej?

  Bardzo prawdopodobne, że Krzysztof Nowak zostanie szefem najważniejszej komisji w sejmiku województwa małopolskiego. W piątek klub Koalicji Obywatelskiej zdecydował, że to właśnie jego zaproponuje do pełnienia tej funkcji.

  więcej

 • Gmina Bochnia: Dyrektor ośrodka kultury Jan Truś zwolniony. Sprawa trafi do sądu

  To już oficjalne. Zarządzeniem wójta gminy Bochnia dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Czytelnictwa i Sportu został w piątek dyscyplinarnie zwolniony z pracy. Jan Truś zapowiada skierowanie sprawy do sądu.

  więcej

 • Brzesko: Dzienny Dom Opieki Medycznej rozpocznie działalność za dwa miesiące

  Ruszyła rekrutacja do Dziennego Domu Opieki Medycznej (DDOM). Powstanie on w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Placówka została pomyślana dla pacjentów, którzy przeszli poważną chorobę, są po hospitalizacji i na nowo muszą się nauczyć funkcjonować.

  więcej

 • Sejmik: Jednak Witold Kozłowski na marszałka Małopolski

  W piątek późnym wieczorem Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie poinformował o kandydatach rekomendowanych do władz województwa małopolskiego. Wbrew medialnym spekulacjom, PiS na fotelu marszałka widzi Witolda Kozłowskiego, a Rafał Bochenek ma być kandydatem na przewodniczącego sejmiku.

  więcej

 • Projekt budżetu Bochni na 2019 rok. Na inwestycje prawie 37 mln zł - LISTA

  Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński przygotował projekt budżetu miasta na 2019 rok. Dokument trafi teraz do Regionalnej Izby Obrachunkowej w celu zaopiniowania oraz radnych, od których zależy ostateczny kształt budżetu (głosowanie prawdopodobnie na sesji w grudniu). My przeanalizowaliśmy dla Was przedstawiony projekt - najważniejsze informacje prezentujemy także w formie INFOGRAFIK.

  więcej

 • Tarcia w PiS. Kto na marszałka Małopolski?

  - Obradujący w czwartek do późnych godzin wieczornych Komitet Polityczny PiS nie rekomendował kandydatury Witolda Kozłowskiego na marszałka Małopolski - poinformowała "Gazeta Wyborcza". Radio Kraków podaje, że ostateczna decyzja kto powinien piastować to stanowisko zapadnie dziś.

  więcej

 • Protest diagnostów: "Swoich pensji szukamy pod mikroskopem"

  Pracownicy medycznych laboratoriów diagnostycznych manifestowali w środę w Warszawie wspierając delegację związkową, która odbywała rozmowy z ministrem zdrowia. Wśród demonstrujących była też reprezentacja diagnostów z bocheńskiego szpitala.

  więcej

Najnowsze