Wydarzenia

 • Będzie spowiedź w pociągach Kolei Małopolskich przed świętami

  O nietypowej inicjatywie spółki poinformowała "Gazeta Krakowska" w swoim elektronicznym wydaniu. Koleje Małopolskie mają też inne niespodzianki - związane ze zbliżającymi się "Andrzejkami".

  więcej

 • Na ulicy Dominikańskiej w Bochni odkryto ludzkie szczątki

  Ciekawe odkrycie archeologiczne na ulicy Dominikańskiej w Bochni. Podczas prowadzonych tam badań, wykonywanych w ramach rewitalizacji centrum miasta, odkryto ludzkie szczątki. To prawdopodobnie kości osób pochowanych w średniowieczu na cmentarzu położonym przy kościele klasztoru Dominikanów.

  więcej

 • Bochnia: Radni ustalą pensję burmistrza. Ile zarabia teraz?

  Na 6. grudnia zwołano drugą sesję rady miasta. W programie znalazł się m.in. punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia burmistrza Bochni.

  więcej

 • Pierwsze posiedzenie Zarządu Powiatu

  We wtorek odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranego Zarządu Powiatu w Bochni, w skład którego wchodzą: Adam Korta przewodniczący a zarazem starosta bocheński oraz członkowie zarządu - Ryszard Drożdżak - wicestarosta, Jerzy Błoniarz, Marek Rudnik i Rafał Rudka.

  więcej

 • Wykuty w soli pomnik Jana Pawła II stanie w bocheńskiej kopalni

  W najbliższy czwartek w podziemiach bocheńskiej kopalni soli, podczas uroczystości górniczej Barbórki, zostanie oficjalnie odsłonięty i poświęcony wykuty w soli pomnik Jana Pawła II. - Tymczasowo stanie w kaplicy św. Kingi, ale docelowo prawdopodobnie znajdzie swoje miejsce gdzie indziej - mówi w rozmowie z Bochnianin.pl Zbigniew Rojek, prezes Kopalni Soli Bochnia.

  więcej

 • Brzesko: Z zemsty podrzucili koledze amfetaminę

  Zaskakującą sprawę rozpatrywał sąd w Brzesku. Jak informuje stacja RDN Małopolska, dwóch mieszkańców powiatu limanowskiego chcąc zemścić się na swoim koledze, z którym mieli konflikt, podrzuciło mu blisko pół kilograma amfetaminy o czarnorynkowej wartości 300 tys. złotych.

  więcej

 • Wyznaczono termin rozprawy ws. protestów wyborczych w Bochni

  Na 12 grudnia wyznaczono termin rozprawy, na której Sąd Okręgowy w Tarnowie zajmie się dwoma protestami wyborczymi w sprawie II tury wyborów burmistrza Bochni. Obie skargi będą rozpatrywane na jednym posiedzeniu, bo protesty są tożsame w treści.

  więcej

 • "Niech dla wszystkich dzieci zaświeci świąteczna gwiazdka"

  Bocheńska pływalnia oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają do wzięcia udziału w XIV świątecznej akcji charytatywnej pod patronatem Burmistrza Miasta Bochnia "Niech dla wszystkich dzieci zaświeci świąteczna gwiazdka".

  więcej

 • Ludwik Węgrzyn: Przegrywają te armie gdzie jest więcej "generałów" niż "szeregowych" - WYWIAD

  Doświadczony samorządowiec Ludwik Węgrzyn powszechnie uważany jest za głównego architekta nowej większości w radzie powiatu i człowieka, który sprawił, że niemożliwe stało się możliwe. Były starosta (w sumie trzech kadencji) pomógł ukształtować rozkład sił w samorządzie powiatowym po czym ogłosił, że odsuwa się w cień robiąc miejsce następcom.

  więcej

 • Łapanów: Prokuratura sprawdza, czy firma kradła wodę z wodociągu

  Przegląd prasy

  Prokuratura wszczęła postępowanie by sprawdzić, czy jedna z firm w gminie Łapanów przez kilkanaście lat nie czerpała części wody z gminnej sieci "na lewo". Straty gminy mogły sięgnąć ponad 2 mln zł - informuje w dzisiejszym wydaniu "Gazeta Krakowska".

  więcej

 • Dobre wyniki "Orlików" MOSiR-u

  Orliki MOSiR Bochnia wzięły udział w turnieju zorganizowanym przez Resovię w hali w Kielnarowej k/Rzeszowa. W mocno osłabionym składzie bilans spotkań to: 6 wygranych, 1 remis oraz 4 porażki.

  więcej

 • Sejmik: Nowak szefem w komisji rewizyjnej, Bukowiec wiceszefem komisji budżetu

  Dziś (poniedziałek, 26 listopada) odbyła się druga sesja sejmiku województwa małopolskiego, podczas której wybrano składy komisji stałych. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami Krzysztof Nowak z Koalicji Obywatelskiej stanął na czele komisji rewizyjnej.

  więcej

 • Wypadek na zjeździe z DK-94 na granicy Bochni i Łapczycy

  W poniedziałek ok. godz. 13:30 kierujący samochodem osobowym zjeżdżając do Bochni z drogi krajowej nr 94 stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w wiadukt.

  więcej

 • Policjanci przerwali szaleńczy rajd kierowcy quada po ulicach Brzeska

  Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazda w stanie nietrzeźwym, brawura i niebezpieczne wyczyny ulicami Brzeska to tylko nieliczne z przewinień, jakich dopuścił się 31-letni mieszkaniec gminy Brzesko. Ukrywającego się w lesie pirata drogowego zatrzymali policjanci z brzeskiej „drogówki”, przerywając tym samym jego szaleńczą jazdę. Teraz kierowca quada poniesie surowe konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

  więcej

 • Policja bada wypadek w Siedlcu. Ranni wciąż w szpitalach

  Policja prowadzi czynności w sprawie nocnego wypadku w Siedlcu. Niewykluczone, że efektem będzie postawienie zarzutów osobie odpowiedzialnej za to zdarzenie. Wszystkie trzy osoby poszkodowane w wypadku wciąż przebywają w szpitalach.

  więcej

 • Małopolska: Miliony na nowe i rozwój istniejących Stref Gospodarczych

  104 miliony złotych z Unii Europejskiej trafią do małopolskich gmin, by wesprzeć powstanie nowych lub rozwój już istniejących Stref Aktywności Gospodarczej (SAG). Dzięki temu uda się uzbroić tereny inwestycyjne oraz wyposażyć je w niezbędną infrastrukturę.

  więcej

 • Szpital w Bochni: Lekarze kontra rodzice. Stanowcza postawa medyków uratowała życie noworodka

  Niepodanie noworodkowi witaminy K, wynikające z braku zgody rodziców na rutynowe postępowanie profilaktyczne mogło się skończyć tragicznie. Okazało się, że u dziecka urodzonego w bocheńskim szpitalu, wystąpiły objawy choroby krwotocznej noworodka. Tylko stanowcza postawa lekarzy z naszego szpitala i zaaplikowanie witaminy K uratowały życie malucha.

  więcej

 • Nocne zderzenie 3 samochodów w Siedlcu

  Trzy samochody osobowe uczestniczyły w wypadku, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w Siedlcu (gm. Bochnia).

  więcej

 • Dachowanie w Jadownikach k. Brzeska - ZDJĘCIA

  Jedna osoba ucierpiała w wypadku, do którego doszło dziś rano (sobota, 24 listopada) w Jadownikach koło Brzeska. Przed godz. 8:00 na prostym odcinku drogi dachował tam samochód osobowy.

  więcej

 • PRACA w IGLOO: Specjalista ds. kadr

  więcej

 • PRACA w IGLOO: Pracownik administracji

  więcej

 • W Wieliczce też była "zdrada" - na korzyść PiS. Szokujący komentarz na koniec sesji

  Władzę w radzie powiatu wielickiego przejął PiS, choć długo wydawało się, że będą ją sprawować wspólnie Porozumienie Samorządowe i Koalicja Obywatelska. W ostatniej chwili jednak Adam Kociołek z KO przeszedł na stronę przeciwną i został starostą wielickim.

  więcej

 • Dwóch radnych PiS nie podpisało listu otwartego. Dlaczego?

  Wśród sygnatariuszy listu otwartego w sprawie Bernadetty Gąsiorek i Beaty Makowskiej podpisało się m.in. dziewięcioro radnych powiatowych Prawa i Sprawiedliwości. Brakuje dwóch podpisów: Jerzego Łacnego i Józefa Mroczka. Dlaczego?

  więcej

 • Więcej takich projektów! Lekcja na 12 gwiazdek w II LO w Bochni

  - Takich spotkań powinno być więcej, a prawa o których rozmawialiśmy powinny być przestrzegane – podkreślali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni po warsztatach europejskich, które 23 listopada 2018 r. przeprowadzono w ich szkole.

  więcej

 • 54-letni złodziej okradł dom w Szczurowej

  Policjanci Wydziału Kryminalnego brzeskiej jednostki wspólnie z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Szczurowej zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który włamał się do domu jednorodzinnego na terenie gminy Szczurowa.

  więcej

 • Smog: Znowu 1. stopień zagrożenia

  Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wprowadziło 1. stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza i ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 oraz związanego z nim podwyższonego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu. Ostrzeżenie obejmuje m.in. powiat bocheński.

  więcej

 • Mariusz Zając z PiS: Zostaliśmy zdradzeni

  - Dwie osoby zagłosowały niezgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami. Zarówno my, jak i wszyscy wyborcy, którzy na te osoby zagłosowali, zostaliśmy przez nie zdradzeni - ocenia radny Mariusz Zając w rozmowie "Tygodnikiem Brzesko-Bocheńskim", komentując utratę przez PiS większości w radzie powiatu.

  więcej

 • Gmina Bochnia: Po zwolnieniu Jana Trusia pracownicy odchodzą z pracy

  Zamiar dyscyplinarnego zwolnienia dyrektora Jana Trusia (został zrealizowany tydzień temu) sprawił, że w geście solidarności wypowiedzenia złożyły cztery osoby: główna księgowa, pomoc administracyjna, kadrowa oraz pracownik techniczny.

  więcej

 • UWAGA: W piątek zamknięcie ul. Krakowskie Przedmieście

  W związku z koniecznością usunięcia awarii na magistrali wodociągowej w ulicy Krakowskie Przedmieście w dniu 23.11.2018 r. (piątek) od godz. 7:30 do godz. 18:00 przejazd ulicą Krakowskie Przedmieście w okolicy skrzyżowania z ulicą Podgórca zostanie zamknięty.

  więcej

 • BLACK FRIDAY w sklepie KUBUŚ!

  więcej

Najnowsze