Wydarzenia

 • Na razie bez darmowej komunikacji miejskiej w Bochni

  Nie będzie darmowej komunikacji miejskiej w Bochni od stycznia 2019. Taki postulat zgłaszali radni komisji finansów poprzedniej kadencji, ale ich wniosek nie został zapisany w projekcie budżetu miasta. Postulat darmowej komunikacji to jeden z punktów programu wyborczego burmistrza Stefana Kolawińskiego, ale gospodarz miasta podkreśla, że jest to obietnica na 5 lat.

  więcej

 • Unieważnienie wyborów w Starym Wiśniczu - szczegóły decyzji sądu

  Jak już informowaliśmy Sąd Okręgowy w Tarnowie uznał skargę wyborczą dotyczącą nieprawidłowości przy głosowaniu na kandydatów na radnego Rady Miejskiej w Nowym Wiśniczu w okręgu nr 14 i unieważnił wybory w tym miejscu. - Uchybienie miało wpływ na wynik wyborczy - powiedziała w rozmowie z Bochnianin.pl sędzia Irena Choma-Piotrowska, rzecznik prasowy ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Tarnowie.

  więcej

 • Trzy firmy chcą remontować budynki na Plantach

  Na rozpisany przez magistrat przetarg dotyczący przebudowy i remontu budynków na Plantach Salinarnych wpłynęły trzy oferty. Jeśli któraś z nich miałaby zostać wybrana, to trzeba będzie dołożyć co najmniej 0,6 mln zł do sumy, którą rezerwowano na to zadanie.

  więcej

 • Skuteczna REKLAMA - w Bochnianin.pl

  więcej

 • Opóźnienia przy rewitalizacji centrum Bochni

  Wiadomo już, że wykonawcy rewitalizacji centrum Bochni nie uda się w zakładanym terminie zakończyć prac przewidzianych w pierwszym etapie. Do 20 grudnia br. przebudowana miała być ul. Solna, ul. Sutoris, ul. Dominikańska i ul. Św. Kingi. - Realnie termin jest zagrożony - przyznał w rozmowie z Bochnianin.pl burmistrz Stefan Kolawiński.

  więcej

 • WOŚP przekazała sprzęt szpitalowi w Brzesku

  Nowoczesny aparat do USG trafił na oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Brzesku. Jest to prezent od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie wykonać bardzo dokładne badanie – mówi lek. med. Anna Garbień, lekarz pediatra, ultrasonografista z certyfikatem PTU.

  więcej

 • Trzecia kadencja Stefana Kolawińskiego: Lepiej byłoby, gdybym miał większość w radzie - WYWIAD

  19 listopada rozpoczęła się trzecia kadencja burmistrza Bochni Stefana Kolawińskiego. Jak wyobraża sobie współpracę z nowym przewodniczącym rady Bogdanem Kosturkiewiczem? Kiedy bez biletów pojedziemy miejskimi autobusami? Jak będzie wyglądała rewitalizacja Plant Salinarnych? Na te i inne pytania odpowiedział w rozmowie z Bochnianin.pl.

  więcej

 • Czołowe zderzenie na DK94 w Łazach. Jedna osoba trafiła do szpitala

  Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło dziś rano około godz. 7:00 na drodze DK94 w miejscowości Łazy między Bochnią a Brzeskiem.

  więcej

 • Proszówki: Żona kontrkandydata wójta zwolniona z ośrodka zdrowia

  GMINA BOCHNIA. Dyrekcja Gminnego Ośrodka Zdrowia rozwiązała umowę o pracę z lekarką pracującą w filii w Proszówkach. Decyzja wzbudza kontrowersje, bo prywatnie pani doktor to żona Jacka Salamona, który podczas ostatnich wyborów był kontrkandydatem walczącego o reelekcję wójta Marka Bzdeka.

  więcej

 • Św. Mikołaj odwiedził dzieci w Szpitalu

  Święty Mikołaj odwiedził w poniedziałek oddział dziecięcy bocheńskiego szpitala. Towarzyszyli mu starosta Adam Korta oraz Jarosław Kycia, dyrektor placówki.

  więcej

 • Będzie dyskusja o zmianie lokalizacji tężni solankowej

  Komisja rewizyjna przegłosowała wniosek o dyskusję nad zmianą lokalizacji tężni solankowej w Bochni. Wracanie do tego tematu na tym etapie z punktu widzenia możliwej utraty dotacji wydaje się problematyczne, ale burmistrz zamierza spełnić postulat radnych.

  więcej

 • PILNE: Sąd unieważnił wybory w Starym Wiśniczu. Będzie powtórka!

  Sąd uznał skargę wyborczą dotyczącą nieprawidłowości przy głosowaniu na kandydatów na radnego Rady Miejskiej w Nowym Wiśniczu w okręgu nr 14.

  więcej

 • Stanisław Bukowiec w sejmiku: Podtrzymuję swoje przedwyborcze deklaracje - WYWIAD

  Rodowity bochnianin, startując z "2" na liście Prawa i Sprawiedliwości został wybrany radnym sejmiku województwa małopolskiego. Mimo sukcesu może mieć żal do kolegów z bocheńskiego PiS, że w trakcie kampanii wyborczej dystansowali się od niego. Czy żywi urazę? Co z obietnicą wicepremiera Gowina? Jak zamierza pracować na rzecz naszego regionu? Czy założy konto na Twitterze?

  więcej

 • Przekazano datki zebrane podczas akcji "10 Strzałów Ku Chwale Ojczyzny"

  8,5 tys. zł na charytatywny cel udało się zebrać w ramach przedsięwzięcia "10 Strzałów Ku Chwale Ojczyzny", które zorganizowano na bocheńskiej strzelnicy 11 listopada z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Kilka dni temu oficjalnie podsumowano akcję.

  więcej

 • Kilkadziesiąt policyjnych radiowozów podjechało zatankować w Bochni

  Ten dzień pracownicy bocheńskiej stacji paliw przy ulicy Brzeskiej pewnie jeszcze nie raz będą wspominać. W sobotę 1 grudnia podjechało tu zatankować... ponad 40 policyjnych radiowozów na raz!

  więcej

 • Nocna kolizja na A4 w Stanisławicach

  Przez blisko dwie godziny trwały nocne utrudnienia na autostradzie A4, po kolizji do której doszło na wysokości miejscowości Stanisławice (powiat bocheński).

  więcej

 • 122 Mikołajów przemaszerowało ulicami Bochni - ZDJĘCIA

  W zorganizowanym po raz trzeci bocheńskim "Biegu Mikołajów" wzięły udział aż 122 osoby! W sobotę wszyscy w specjalnych przebraniach dostarczyli worki z prezentami (w sumie 135 paczek) do wychowanków Domu Dziecka, podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Domu Opieki Społecznej.

  więcej

 • Dzieciaki z "Dwójki" zebrały 370 pluszowych misiów

  W czwartek (29 listopada) do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Bochni wraz z uczniami zawitały małe i duże, nowe i już wysłużone, brązowe i kolorowe ale przez wszystkich lubiane pluszowe misie!

  więcej

 • Gmina Bochnia: Radni ustalili pensję wójta

  Rada Gminy Bochnia podjęła uchwałę w sprawie wynagrodzenia wójta Marka Bzdeka. Radni byli w tej kwestii jednomyślni i wszyscy zagłosowali "za".

  więcej

 • Powiat: Dzień Pracownika Socjalnego

  Starosta Adam Korta oraz wicestarosta Ryszard Drożdżak spotkali się z pracownikami Domu Pomocy Społecznej, Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Dziennego Domu Senior Wigor, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Domu Dziecka, a powodem spotkania był obchodzony niedawno Dzień Pracownika Socjalnego.

  więcej

 • Spartakiada Strzelecka WTZ w Bochni

  W dniu 28.11.2018r. odbyła się po raz kolejny Spartakiada Strzelecka WTZ zorganizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób specjalnej Troski „Amicus Hominis” wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej Proszówki. W zawodach brało 5 drużyn z województwa małopolskiego.

  więcej

 • Gmina Bochnia: List otwarty do wójta ws. zwolnionego Jana Trusia

  Mieszkaniec gminy Bochnia rozesłał do lokalnych mediów list, który drogą oficjalną skierował do wójta gminy Marka Bzdeka. Bardzo dosadnie krytykuje w nim decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu Jana Trusia z funkcji dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu. Władze gminy nie komentują sprawy.

  więcej

 • Barbórka w Kopalni Soli Bochnia - ZDJĘCIA

  Górnicy oraz zaproszeni goście (m.in. samorządowcy, przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji kultury) - w sumie kilkaset osób - wzięli udział w Barbórce zorganizowanej w czwartek w bocheńskiej kopalni soli.

  więcej

 • Kopalnia: Odsłonięto wykuty w soli pomnik Jana Pawła II

  W kaplicy św. Kingi w bocheńskiej kopalni, 212 metrów pod ziemią, odsłonięto w czwartek podczas uroczystości barbórkowych pomnik Jana Pawła II.

  więcej

 • Prezydent Andrzej Duda: "Kopalnia Soli w Bochni jest wspaniałą wizytówką naszej Ojczyzny"

  "Dziękuję za Państwa wysiłki na rzecz zachowania tradycji polskiego górnictwa solnego, a z okazji Dnia Górnika życzę Państwu satysfakcji z dalszej pracy oraz wszelkiej osobistej pomyślności” - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników uroczystości barbórkowych w Kopalni Soli Bochnia, które odbyły się w czwartek w Komorze Ważyn.

  więcej

 • Kopalnia w Bochni: W tym roku bez rekordu frekwencji

  Zabytkową kopalnię soli w Bochni odwiedzi w tym roku nieco mniej turystów niż w zeszłym roku, ale to wciąż imponująca jak na lokalne warunki liczba. O szacunkowej frekwencji poinformował podczas czwartkowej Barbórki prezes spółki Zbigniew Rojek.

  więcej

 • Krzysztof Nowak w sejmiku: "Burmistrz i starosta mogą liczyć na moje pełne wsparcie"

  Rozmowa z Krzysztofem Nowakiem, radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego związanym rodzinnie z Bochnią, który zdobył mandat radnego z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

  więcej

 • Szef PiS w Bochni Ireneusz Sobas podsumowuje wybory. "Bochnio! - żałuj, co straciłaś" - WYWIAD

  Czy wystawienie Krzysztofa Kokoszki do wyścigu o fotel burmistrza Bochni było dobrą decyzją Prawa i Sprawiedliwości? Dlaczego nie wygrał? Szef miejskich struktur PiS podsumowuje: "Bochnio! - żałuj, co straciłaś". Przeczytajcie wywiad z Ireneuszem Sobasem, który współtworzył kampanię wyborczą PiS w mieście i powiecie.

  więcej

 • PRACA w McDonalds MOP Stanisławice

  Szukasz firmy, która Cię doceni i w której zyskasz możliwości rozwoju umiejętności i awansu? Chcesz pracować ramię w ramię z fajnymi ludźmi, w zgranej ekipie? Chcesz pogodzić elastyczność ze stabilnością zatrudnienia i pewnymi warunkami? Witamy w McDonald's!

  więcej

 • Spowiedź w pociągach? Jest stanowisko Kolei Małopolskich

  Spółka Koleje Małopolskie zareagowała na prasowe informacje dotyczące pomysłu wprowadzenia w pociągach spowiedzi dla pasażerów. Krótkie oświadczenie pojawiło się na Facebooku.

  więcej

Najnowsze