Wydarzenia

 • Uciekał traktorem przed policją - staranował radiowóz i wylądował... w potoku!

  W sobotę 8 grudnia po godz. 21 w miejscowości Krzeczów (powiat bocheński) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym (jechał z nim także pasażer). Traktorzysta pomimo wydawanych poleceń świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał i kontynuował jazdę.

  więcej

 • Uwaga kierowcy! W nocy i rano drogi mogą być oblodzone

  Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 1 stopnia (najniższy poziom w 3-stopniowej skali) dotyczące trudnych warunków jakie mogą panować w nocy z wtorku na środę i w środę rano na drogach w Małopolsce, w tym także w powiecie bocheńskim.

  więcej

 • Rusza akcja Sąsiedzka Gwiazdka

  Rusza świąteczna akcja, której organizatorem jest Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie, a partnerem Miejski Dom Kultury w Bochni. - Pomiędzy 3 grudnia a 6 stycznia zróbmy sobie Sąsiedzką Gwiazdkę! - zachęcają pomysłodawcy.

  więcej

 • Bocheńscy Patrioci zbierają dary dla rodaków na Litwie

  Po raz kolejny przedstawiciele stowarzyszenia "Bocheńscy Patrioci" organizują akcję "Dzieciom na Kresach" - wybierają się na Wileńszczyznę, by przekazać świąteczne paczki zamieszkującym tam Polakom.

  więcej

 • Podsumowanie ETZT 2018 w Polsce. Jak wypadła Bochnia?

  16-22 września w Bochni i w wielu miastach na całym świecie odbył się szereg wydarzeń jakie przygotowane zostały w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2018. W tegorocznej edycji ETZT wzięło udział 160 polskich miast i gmin. Polska zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji światowej, wyprzedzając m.in. takie państwa jak Francja, Niemcy czy Rosja. Był to także kolejny rekordowy rok dla całej kampanii. Swoje aktywności zarejestrowały 2692 miasta na całym świecie.

  więcej

 • Remont "Kolejki" jeszcze droższy. Radni dorzucili ponad 0,4 mln zł

  Bocheńska rada miasta zgodziła się na dołożenie 443 tys. zł na zagospodarowanie terenów tzw. „kolejki”, czyli projekt „TURISTICUS - budowa zintegrowanej sieci tras turystycznych na terenie Bochni”. Głosowanie w sprawie zmian w tegorocznym budżecie miasta przeprowadzono w miniony czwartek podczas sesji. Uchwała przeszła 7 głosami "za" - 5 radnych było przeciw, aż 9 wstrzymało się od głosu.

  więcej

 • TIR-y uderzają w wiadukt. Miasto postawi wreszcie bramownicę?

  Wyremontowany wiadukt na ul. Wygoda oddano do użytku 3 lata temu (w październiku 2015 roku). Po modernizacji wreszcie przejazd pod torami przestał być zalewany po każdej większej ulewie, a przede wszystkim możliwe stało się wymijanie się pod nim jadących z przeciwka pojazdów. Pojawił się za to nowy problem...

  więcej

 • Sejmik: Radny Nowak pyta marszałka o deglomerację

  - Zwróciłem się dziś z interpelacją do marszałka województwa czy jego deklaracja sprzed kilku miesięcy o przeniesieniu władz sejmiku do mniejszych miast jest wciąż aktualna? - poinformował na Twitterze Krzysztof Nowak, radny sejmiku województwa małopolskiego.

  więcej

 • Charytatywna kawiarenka w PSP 1 - ZDJĘCIA

  Uczniowie klas drugich szkoły podstawowej nr 1 w Bochni wraz z rodzicami przygotowali charytatywną kawiarenkę, podczas której sprzedawali społeczności szkolnej przygotowane własnoręcznie domowe wypieki. To kolejna tego typu akcja w tej placówce - tym razem zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację 2,5-rocznych sióstr bliźniaczek Ani i Hani.

  więcej

 • Czy burmistrz powinien obawiać się przewodniczącego rady? WYWIAD

  Przewodniczącym Rady Miasta Bochnia jest teraz Bogdan Kosturkiewicz. Były burmistrz Bochni jest postrzegany jako jedna z najbardziej krytycznych osób wobec obecnego gospodarza Bochni. Czy Stefan Kolawiński ma się czego obawiać? O tym można dowiedzieć się czytając wywiad z przewodniczącym Bogdanem Kosturkiewiczem udzielony portalowi Bochnianin.pl.

  więcej

 • Przewodnicząca rady powiatu: "Jestem teraz apolitycznym członkiem rady"

  Wykluczona z PiS radna Bernadetta Gąsiorek nie zamierza przystępować do któregoś z dwóch pozostałych klubów w radzie powiatu. - Skoro moja dotychczasowa partia nie widzi potrzeby albo nie ma chęci, żeby ze mną współpracować, to jestem teraz apolitycznym członkiem rady powiatu - wyjaśnia w rozmowie z Bochnianin.pl.

  więcej

 • Trwa finał Szlachetnej Paczki! W powiecie bocheńskim pomoc trafi do 34 rodzin

  W udostępnionych salach I LO w Bochni trwają ostatnie prace związane z tegoroczną edycją akcji "Szlachetna Paczka". W sobotę i niedzielę skompletowane dzięki darczyńcom prezenty trafią do 34 potrzebujących rodzin w całym powiecie bocheńskim.

  więcej

 • Małopolska: W 2019 roku do podziału 900 mln zł dotacji z UE

  Tworzenie nowych miejsc w przedszkolach, wsparcie dla przedsiębiorców, projekty aktywizujące bezrobotnych oraz osoby niesamodzielne – to tylko niektóre z działań jakie uda się zrealizować w przyszłym roku w Małopolsce, dzięki środkom z Unii Europejskiej. Do regionu trafi aż 900 mln złotych, które zostaną rozdysponowane w ramach 27 konkursów finansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

  więcej

 • Powiat: Beata Makowska już oficjalnie z PiS do NWS. Co z radną Gąsiorek?

  Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu radni ustalali składy stałych komisji Rady Powiatu Bocheńskiego. Poinformowano też o utworzeniu dwóch klubów radnych - PSL oraz Nasza Wspólna Sprawa. W skład tego drugiego (należy do niego m.in. starosta Adam Korta) weszła Beata Makowska, która mandat uzyskała startując z listy PiS.

  więcej

 • Ul. Wygoda. Kolejna ciężarówka uderzyła w wiadukt

  W piątek wieczorem kolejny TIR (który to już...?) nie zmieścił się pod wiaduktem kolejowym na ul. Wygoda i zniszczył ciągniętą naczepę.

  więcej

 • W niedzielę zbiórka na pomoc dla półrocznego Tadzia. Mały człowiek - wielki wojownik

  Podczas zaplanowanego na niedzielę Mikołajkowego Turnieju Judo, który odbywać się będzie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, prowadzona będzie zbiórka na rzecz jednego z podopiecznych fundacji AUXILIUM - Tadzia Tobiasza. Półroczny obecnie chłopczyk przyszdł na świat jako wcześniak, po urodzeniu mieścił się lekarzowi na dłoni...

  więcej

 • Matka z córką okradły sklep w Brzesku

  Policjanci z Brzeska zatrzymali i przedstawili zarzuty kradzieży 47-letniej kobiecie i jej 27-letniej córce. Rodzinny duet pochodzący z Krakowa pojawił się na terenie Brzeska dwa tygodnie temu i w jednym ze sklepów z odzieżą skradł towar na kwotę około 1 400 złotych. Podczas kolejnej „wizyty” w sklepie ich plany skutecznie pokrzyżowała obsługa i policjanci.

  więcej

 • Mikołajkowe prezenty z Bochni dla dzieciaków w Prokocimiu

  Właściciele jednej z bocheńskiej siłowni zaangażowali siebie i swoich klientów w mikołajkową akcję na rzecz małych pacjentów przebywających w szpitalu dziecięcym w Krakowie Prokocimiu. Z datków udało się zebrać 3,5 tys. złotych, za które zakupiono m.in. zabawki i gry edykacyjne.

  więcej

 • Bochnia wygrała nie tylko ws. ulicy Kiernika. Wróci też ulica Benesza!

  DEKOMUNIZACJA NAZW ULIC. Jak już poinformowaliśmy na łamach Bochnianin.pl, w piątek przed południem Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie zdecydował, że Bochnia nie musi zmieniać nazwy ulicy z Kiernika na Kmity. To na razie decyzja nieprawomocna. Ale w oficjalnym komunikacie po tym wyroku bocheński urząd miasta poinformował także o ostatecznym zwycięstwie w sprawie utrzymania nazwy "zdekomunizowanej" ulicy Benesza.

  więcej

 • W sobotę Planszówkowa Bochnia

  Zwyczajowo w drugą sobotę miesiąca, 8 grudnia, spotkają się miłośnicy gier planszowych. W sali lustrzanej Miejskiego Domu Kultury w godzinach 13:00-19:00 na wszystkich amatorów planszówek będzie czekał Łukasz Tkaczyk - pomysłodawca i organizator spotkań oraz liczne przygotowane przez niego atrakcje związane z dniem Świętego Mikołaja.

  więcej

 • Niepołomice: Sprzedawał precle i... narkotyki

  32-letni mieszkaniec powiatu wielickiego handlował w Niepołomicach obwarzankami i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że oprócz precli w swojej ofercie miał także marihuanę i amfetaminę. Wtajemniczonym, na umówiony znak, sprzedawał działki narkotyków. Został zatrzymany na gorącym uczynku.

  więcej

 • PILNE: Bochnia nie musi zmieniać nazwy ulicy Kiernika

  - Decyzją Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie Bochnia nie musi zmieniać nazwy ulicy z Kiernika na Kmity - poinformowała na Twitterze dziennikarka Radia Kraków Dominika Kossakowska.

  więcej

 • Bochnia: Ciężarówka ze złomem przewróciła się na zakręcie - ZDJĘCIA

  W czwartek w południe na ul. Karolina w Bochni przewożąca złom ciężarówka na łuku drogi przewróciła się gubiąc ciężki ładunek. Kontener był źle zabezpieczony, policja ukarała kierowcę mandatem.

  więcej

 • Bochnia: Zatrzymano 68-letniego kieszonkowca

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali mężczyznę, który od dłuższego czasu w naszym powiecie "trudnił się" kradzieżami kieszonkowymi.

  więcej

 • Bocheńscy radni po raz pierwszy głosowali za pomocą tabletów - ZDJĘCIA

  W czwartek podczas drugiej sesji Rady Miasta Bochnia kadencji 2018-2023 radni po raz pierwszy głosowali za pomocą tabletów. Kilkoro z nich redakcja Bochnianin.pl zapytała o wrażenia po pierwszych głosowaniach.

  więcej

 • Remont ul. Solnej "narusza dobra osobiste" mieszkańców?

  Grupa mieszkańców ul. Solnej skierowała do przewodniczącego rady miasta pismo, w którym wskazuje, że prowadzony w tym miejscu remont narusza ich prawa i dobra osobiste. Informują, że rozważają wystąpienie o odszkodowanie.

  więcej

 • Uwaga! Oszuści oferują "okazyjną" wymianę rynien

  Mężczyźni najpierw namówili mieszkankę Gminy Bochnia na wymianę rynien, a potem zawyżyli ustaloną wcześniej cenę i jeszcze dorzucili do tego "robociznę".

  więcej

 • Radni ustalili pensję burmistrza. Dali mu około 500 zł podwyżki

  Podczas czwartkowej sesji rady miasta bocheńscy radni ustalili pensję burmistrza Bochni, nieco modyfikując wcześniejszy projekt uchwały. Poprawka oznacza, że Stefan Kolawiński dostał podwyżkę w wysokości ok. 500 zł "na rękę".

  więcej

 • Średniowieczne narzędzia tortur na wiśnickim zamku. Nowa wystawa

  Od 8 grudnia na wiśnickim zamku dostępna będzie dla zwiedzających wyjątkowa wystawa pn. „Średniowieczne narzędzia tortur”. Będzie można zobaczyć najczęściej używane narzędzia wraz z ich opisami - łoże Madejowe, żelazną dziewicę, kołyskę Judasza, bociana, wahadło, kozioł czarownic, gruszkę. Zwiedzający dowiedzą się na czym polegało ważenie czarownicy czy tortura wody...

  więcej

 • Budowa odcinka KN-2 powinna zakończyć się w połowie grudnia

  W połowie grudnia powinny zakończyć się prace przy budowie 1. odcinka II etapu KN-2 (ok. 270-metrowy fragment od ul. Pileckiego do ul. Turkowskiego). Firma jest już w zwłoce, więc zapewne magistrat będzie naliczał kary umowne.

  więcej

Najnowsze