Wydarzenia

 • Ulica Biała bez zmian

  Pomysły na organizację ruchu w centrum

  Upadła idea przywrócenia ruchu dwukierunkowego na części ul. Białej w Bochni. Pomysłu burmistrza nie zaakceptowała komisja znaków działająca przy bocheńskim starostwie uznając takie rozwiązanie za złe. Zaproponowano natomiast inną opcję - odwrócenia jednokierunkowego ruchu na fragmencie ulicy Mickiewicza.

  więcej

 • Rozpoczął się odpust w parafii św. Mikołaja

  Program uroczystości

  Wczoraj w parafii św. Mikołaja w Bochni rozpoczął się tygodniowy odpust, podczas którego wierni szczególną cześć oddawać będą Matce Bożej Bocheńskiej i przedstawiającemu jej wizerunek cudownemu obrazowi znajdującemu się w kościelnej kaplicy. Centralne uroczystości przewidziano na sobotę.

  więcej

 • 14 prymusów ze szkół średnich powiatu

  Stypendia od starosty bocheńskiego

  14 osób ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bocheńskiego będzie do końca bieżącego roku szkolnego otrzymywać po 140 złotych miesięcznie w ramach przyznanego im Stypendium Starosty Bocheńskiego. To nagroda za dobre wyniki w nauce w zesżłym roku szkolnym.

  więcej

 • Stypendystki lecą do USA

  Współpraca Bochnia-Roselle

  Roselle - amerykańskie miasto partnerskie Bochni w ramach wymiany młodzieży ufundowało dwa stypendia naukowe dla dwóch najlepszych uczniów bocheńskich gimnazjów. Już wiosną szkoły wytypowały do wyjazdu do USA Kingę Wierzbowską i Katarzynę Wiśniowską. Jutro ruszą za Atlantyk, by spędzić 3 tygodnie w Lake Park High School.

  więcej

 • Czołganie w błocie i pierwsza pomoc

  VII Manewry Techniczno-Obronne - GALERIA

  Ponad 300 osób wzięło udział w VII Powiatowych Manewrach Techniczno-Obronnych. Młodzieżowe patrole reprezentujące szkoły średnie z bocheńszczyzny kolejny rok z rzędu rywalizowały w pogwizdowskim lesie pokonując przygotowane przeszkody. W tegorocznej edycji bezapelacyjne triumfował wiśnicki "Plastyk" - pierwsze miejsca dla szkoły zdobyły zarówno reprezentacja żeńska jak i męska.

  więcej

 • Nowoczesny Samorządowiec

  Certyfikat dla starosty

  Na wczorajszej sesji rady powiatu starosta bocheński Ludwik Węgrzyn otrzymał z rąk Małgorzaty Ryszewskiej przedstawicielki firmy Polkom Audit Consulting Group ze Zgierza certyfikatu „Nowoczesny Samorządowiec Społeczeństwa Informacyjnego”.

  więcej

 • Jakie komitety wyborcze?

  Lista KW zgłoszonych z terenu powiatu bocheńskiego

  Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listę komitetów wyborczych, które zarejestrowały się w poszczególnych województwach. Jakie komitety zostały zgłoszone do komisarzy wyborczych z terenu powiatu bocheńskiego?

  więcej

 • Policjant bohater odznaczony

  Krzyż Zasługi Za Dzielność

  Sierżant sztabowy Krzysztof Drzewniak pracujący w bocheńskiej policji został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Zasługi Za Dzielność. To wyjątkowe wyróżnienie młody funkcjonariusz otrzymał za bohaterski czyn, którego dokonał jeszcze pełniąc służbę w Krakowie.

  więcej

 • Ekologiczne inwestycje w gminie Bochnia

  Kanalizacja i oczyszczalnia

  Dobiegają końca prace przy kanalizacji dwóch podbocheńskich miejscowości – Krzyżanowic i Słomki. Wykonano tam już ponad 4.000 mb kolektorów sanitarnych. Wykonawca zapewnia, że już w przyszłym tygodniu mieszkańcy będą mogli podpinać do nowych kolektorów instalacje wewnętrzne w swoich budynkach.

  więcej

 • Wypadki z udziałem rowerzystów

  Na ul. Orackiej i Regis

  Do dwóch wypadków z udzialem rowerzystów doszło w środę na terenie Bochni. W obu przypadkach z niegroźnymi obrażeniami trafili oni do szpitala powiatowego.

  więcej

 • Pomnik ofiar holocaustu

  Na terenie dawnego getta

  Wczoraj w Bochni został odsłonięty pomnik poświęcony Żydom z miasta i okolic zamordowanym przez nazistów podczas II wojny światowej. Monument stoi na skwerze u zbiegu ulic Niecała i Solna Góra, w pobliżu budynku, w którym znajdowała się administracja getta.

  więcej

 • Film z komórki podpalaczy zwierząt

  W programie TeleKurier

  We wczorajszym wydaniu TeleKuriera na TVP 3 wyemitowano reportaż "Jak zwierzęta" traktujący o sadystycznej zabawie trzech chłopców, którzy w sierpniu podpalili krowę pasącą się na łące w pobliżu os. Niepodległości w Bochni. Upubliczniono fragmenty filmu nakręconego podczas zdarzenia telefonem komórkowym.

  więcej

 • Poddasze dla Ochronki

  Sal przybywa

  W poniedziałek poświęcono i oddano do użytku nowe pomieszczenia w głównej siedzibie Miejskiego Centrum Dzieci i Młodzieży "Ochronka" przy ul. Sienkiewicza w Bochni. Powierzchnię lokalową udało się zwiekszyć adoptując strych - pieniądze na inwestycję wyłożył m.in. prywatny przedsiębiorca, do czego zobowiązywała go zawarta z miastem ugoda w sprawie kamienicy przy pl. Św. Kingi 1.

  więcej

 • Rycerze i fireshow

  Turniej w Dębnie - GALERIA

  Fantastyczna impreza w Dębnie (powiat brzeski), gdzie na turnieju rycerskim "O warkocz Tarłówny" walczyła m.in. drużyna Jakuba Odrowąża rekrutująca swoich członków z Bochni. Dziesiątki wojowników różnych formacji, tysiące widzów, a na zakończenie zapierający dech w piersiach kuglarski pokaz fire show. Zobacz na zdjęciach!

  więcej

 • KN-2 za trzy lata?

  Burmistrz tłumaczy opóźnienia

  - Droga KN-2 powinna powstać w ciągu najbliższych trzech lat - zadeklarował burmistrz Wojciech Cholewa w wywiadzie opublikowanym dziś w "Tygodniku Bocheńskim". Gospodarz miasta przyznaje, że to jedna z inwestycji, których nie udało się zrealizować w minionej kadencji, choć dodaje, że poczyniono pewne kroki w tym kierunku.

  więcej

 • Dla bochnian: Dni Otwarte Kopalni Soli

  Zwiedzanie za darmo

  W dniach 21-22 października każdy bochnianin będzie mógł za darmo zwiedzić miejscową kopalnię soli. Akcja ma zredukować liczbę mieszkańców, którzy dotąd nie poznali swojego największego skarbu - dzięki soli Bochnia powstała i przez wieki pięknie się rozwijała.

  więcej

 • Ruszy Biuro Obsługi Turystycznej na Campi

  Komfort dla turystów

  Na 10 października zaplanowano otwarcie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego wybudowanego przy szybie Campi. W rejonie tym wspólnie inwestują Kopalnia Soli i Uzdrowisko. Powstał już duży parking, remontowane są drogi dojazdowe. Kompleks docelowo będzie obsługiwał większość ruchu turystycznego bocheńskiej żupy.

  więcej

 • Molestowany przedszkolak

  Koszmar 5-latka

  19-letni mieszkaniec Bochni został zatrzymany i oskarżony o molestowanie 5-latka, który wraz grupą przedszkolaków przyjechał z Warszawy na wycieczkę do bocheńskiej kopalni soli. - Wszystko wskazuje na to, że chłopiec padł ofiarą seksualnej napaści - pisze dzisiejsza Gazeta Krakowska.

  więcej

 • Barwy Jesieni - konkurs fotograficzny

  W Wiśnicko - Lipnickim Parku Krajobrazowym

  Do 20 października można nadsyłać zdjęcia do konkursu fotograficznego pn. "Barwy jesieni - w Wiśnicko-Lipnickim Parku Krajobrazowym". Organizatorami są Fundacja „Partnerstwo dla Ziemi Bocheńskiej”, Starostwo Powiatowe w Bochni, Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej oraz Zespół Parków Krajobrazowych Pogórza w Tarnowie.

  więcej

 • Stypendia dla prymusów

  W gminie Bochnia

  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bochni informuje, iż w terminie do dnia 30 września 2006r. należy składać wnioski o stypendium Wójta Gminy Bochnia. To już 19. edycja finansowego wsparcia dla wyróżniających się żaków.

  więcej

 • Sale jak grzyby po deszczu

  Obiekty sportowe w gminie Bochnia

  W bocheńskiej gminie wybudowano ich w ciągu ostatnich 10 lat aż 8. Ostatnią oddano do użytku 3 września w Bogucicach. Przecięcia wstęgi dokonali: pierwszoklasistka Karolinka Czubek oraz wójt Jerzy Lysy, który bezpłatnie opracował projekt. Salę poświęcił ks. dziekan Zdzisław Sadko. Kolejna sala rośnie w Stanisławicach.

  więcej

 • Zgwałcona 20-latka, sprawcy zatrzymani

  ROZDZIELE. Dwóch na jedną

  We wtorek około godz. 17.00 w Rozdzielu samotnie idąca 20-letnia dziewczyna została zaczepiona przez nieznajomych mężczyzn, którzy po chwili siłą zaciągnęli ją w przydrożne zarośla i zgwałcili. Powiadomiona o zdarzeniu policja zdołała zidentyfikować sprawców i dzień później już wpadli w jej ręce. Główny prowodyr ma 50 lat, jego pomocnik - 23.

  więcej

 • Potrącona mała rowerzystka

  9-latka w szpitalu

  Wczoraj w Jodłówce doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Nieostrożna 9-letnia rowerzystka wykonując nagły manewr skrętu w lewo wjechała wprost pod koła renault talia prowadzonego przez 71-letniego mieszkańca Krakowa. Dziewczynka z ogólnymi potłuczeniami i pękniętą kością lewej ręki wylądowała w szpitalu. Szybko udzielono jej pomocy medycznej, po czym zwolniono do domu. [tim]

  więcej

 • Dzień Spełnionych Marzeń

  Spotkanie integracyjne WTZ Proszówki

  We wtorek uczestnicy WTZ z Proszówek na zaproszenie Fundacji dla Domu Pomocy Społecznej oraz WTZ Łyszkowic uczestniczyli w Spotkaniu Integracyjnym „Dzień Spełnionych Marzeń”.

  więcej

 • BLHPN: Oświadczenie dyrektora II LO

  Bez II ligi? c.d.

  - 11 września (poniedziałek) ukazał się artykuł „BLHPN: bez II ligi?”, w którym podano informację na temat "kłopotów organizatorów" w sprawie porozumienia się z dyrektorem II LO. Nie mogę pozostać obojętna na bardzo jednostronne informacje podane w artykule - pisze w specjalnym oświadczeniu Ewa Rachfalik kierująca oświatową placówką.

  więcej

 • Benefis ks. Antoniego Tworka

  Prawdziwy proboszcz-gospodarz

  Mówi się, że jaki człowiek – taki benefis. Dlatego nikt, kto zna ks. Antoniego Tworka, nie dziwił się, że choć w niedzielne popołudnie żegnano odchodzącego na zasłużoną emeryturę proboszcza, zamiast łez wzruszenia, więcej było żartobliwych anegdot.

  więcej

 • Rusza budowa mostu na Stradomce

  Obiekt postawi wojsko

  Zamknięty z powodu fatalnego stanu most na rzece Stradomka w miejscowości o tej samej nazwie zostanie zastąpiony nową konstrukcją. Most zbuduje wojsko za pieniądze z budżetu powiatu bocheńskiego. Wczoraj zainicjowano prace przy budowie obiektu - ich zakończenie planowane jest jeszcze przed końcem bieżącego roku.

  więcej

 • I LO na Ukrainie

  Śladami bohaterów

  Tygodniowy obóz na Ukrainie zakończyła przed kilkoma dniami jedna z klas humanistycznych I Liceum Ogólnokształcącego z Bochni. Przez siedem dni licealiści najstarszej szkoły średniej z bocheńszczyzny podążali m.in. śladami bohaterów „Ogniem i mieczem”.

  więcej

 • Bocheńskie dożynki

  Powiatowe Święto Plonów 2006

  W niedzielę na bocheńskim rynku odbyło się Powiatowe Święto Plonów. Uroczystości zorganizowane przez władze powiatu i miasta rozpoczął przemarsz z wieńcami dożynkowymi i w asyście orkiestry dętej z bocheńskiego rynku na Plac Sanktuaryjny przy pobliskiej bazylice, gdzie odprawiono mszę świętą. Po niej powrócono na rynek, by przeprowadzić tradycyjny konkurs wieńców dożynkowych.

  więcej

 • Pożegnanie lata

  Rodzinny piknik przy Krytej Pływalni

  W miniony weekend bochnianie bawili się na pikniku "Pożegnanie lata" zorganizowanym przy miejscowej Krytej Pływalni im. Jana Kota. Było mnóstwo zabaw, konkursów potraw z grilla, waty cukrowej, ulicznej koszykówki wreszcie loteria fantowa i atrakcje estradowe.

  więcej

Najnowsze