Wydarzenia

 • Brzesko: W niedzielę Pochód Trzech Króli

  BRZESKO. 6 stycznia 2019 roku, o godzinie 11.30 z Placu Kazimierza Wielkiego wyruszy tradycyjny pochód Trzech Króli. Gospodarzami uroczystego przemarszu będą burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha oraz proboszcz parafii świętego Jakuba, ksiądz Józef Drabik.

  więcej

 • Ratował życie, teraz sam potrzebuje pomocy!

  Pan Janusz to ratownik medyczny pracujący w bocheńskim pogotowiu ratunkowym oraz na kontrakcie w pogotowiu w Brzesku. Zachorował nagle w trakcie pełnienia dyżuru, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Do pracy przyszedł jak każdego innego dnia przez wiele lat wcześniej. Tym razem jednak nie wyszedł z niej o własnych siłach.

  więcej

 • Bochnia. Zerwana umowa na odbiór śmieci. Wkrótce podwyżki?

  Konsorcjum firm BZUK-Ekombud, realizujące usługę odbioru śmieci od mieszkańców Bochni, wypowiedziało trzyletnią umowę podpisaną z miastem pod koniec 2017 roku. Stało się to, co przewidywałem w grudniu na łamach Bochnianin.pl: przez sytuację na rynku i rosnące koszty zagospodarowania odpadów firmy zdecydowały się zerwać kontrakt, bo inaczej musiałyby dopłacać do interesu.

  więcej

 • Powiat bocheński z budżetem na 2019 rok - LISTA INWESTYCJI

  Radni powiatu bocheńskiego jednogłośnie przegłosowali projekt budżetu na 2019 rok. Dokument zakłada kilkadziesiąt zadań inwestycyjnych na łączną kwotę prawie 16 mln zł.

  więcej

 • Oficjalnie: Gustaw Korta zastępcą burmistrza Bochni

  To już oficjalne: Gustaw Korta wrócił do pracy w magistracie i od stycznia jest zastępcą burmistrza Bochni. Pracował na tym stanowisku gdy miastem rządził Bogdan Kosturkiewicz w latach 2006-2010.

  więcej

 • Antoś pierwszym dzieckiem urodzonym w powiecie bocheńskim w 2019 roku

  W pierwszy dzień nowego 2019 roku o godz. 16.40 w bocheńskim szpitalu na świat przyszedł mały Antoś. Z gratulacjami dumnym rodzicom pospieszył starosta Adam Korta wraz z dyrektorem Jarosławem Kycią i kierownictwem oddziałów ginekologii i noworodków.

  więcej

 • Małopolska: Nadchodzą intensywne opady śniegu

  Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu w środę i czwartek. Będą one miały miejsce głównie w południowej części Małopolski, ale biała pokrywa pokryje też nasz region. Temperatura spadnie kilka stopni poniżej zera.

  więcej

 • Unieważniono konkurs na stanowisko naczelnika wydziału inwestycji

  Burmistrz Bochni unieważnił konkurs na stanowisko naczelnika wydziału gospodarki komunalnej, inwestycji i ochrony środowiska. Decyzja ma związek ze zmianami organizacyjnymi w magistracie i "nowym pogrupowaniem zadań".

  więcej

 • Przypadek z Brzeska na "mapie kościelnej pedofilii"

  W internecie pojawiła się "Mapa kościelnej pedofilii w Polsce". Przygotowała ją fundacja "Nie lękajcie się". Zaznaczono na niej 259 ofiar, 63 sprawców z wyrokami sądowymi, 50 opisywanych przez media spraw i 35 zgłoszeń. Wśród tych opartych na doniesieniach prasowych jest przypadek z Brzeska.

  więcej

 • Urodziny Ryśków. Zamiast prezentów karma dla kotów

  W środę 2 stycznia w restauracji K&W Sąsiedzka przy pl. Gazaris 6A w Bochni odbędzie się nietypowa impreza charytatywna. Urodziny świętować będą Ryszard Piekarczyk oraz jego syn - również Ryszard Piekarczyk. Na scenie pojawią się m.in. muzycy z zespołu Futro z Ryby, Voda oraz Marek Piekarczyk. Wstęp wolny, a zamiast prezentów karma dla kotów. Początek o godz. 18:00.

  więcej

 • Brzesko: Darmowa komunikacja miejska dla 70-latków

  Mieszkańcy gminy Brzesko, którzy ukończyli 70. rok życia już wkrótce będą całkowicie zwolnieni z opłat za przejazdy autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Brzesku.

  więcej

 • PRACA w IGLOO: Informatyk - młodszy specjalista ds. HELPDESK

  więcej

 • PRACA w MILOO: Specjalista ds. marketingu

  więcej

 • "Bochnia Sister City Street". Bochnia ma honorową ulicę w USA

  Od kilku tygodni Bochnia ma honorową ulicę w Roselle, w swoim partnerskim mieście w USA. Skromna uroczystość nadania nazwy odbyła się 12 listopada, natomiast "wielkie otwarcie" (Grand Opening) zaplanowano na luty, podczas dorocznej gali karnawałowej.

  więcej

 • Szczęśliwego Nowego Roku!

  W 2018 roku opublikowaliśmy prawie 2,2 tys. artykułów, a portal Bochnianin.pl zanotował aż 14,7 mln odsłon (!).

  więcej

 • Rzezawa: 10,8 mln zł na inwestycje w 2019 roku

  Na grudniowej sesji Rady Gminy Rzezawa przyjęto budżet na 2019 rok. Wójt Mariusz Palej przedstawiając dokument podkreślił, że ostatnie lata to dynamiczny rozwój rzezawskiej gminy, a przyszłoroczny budżet pozwoli na jego kontynuację.

  więcej

 • Szpital w Bochni: Zmiany w szpitalnej kaplicy

  Trwa remont kaplicy w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Po zakończeniu prac odbędzie się uroczyste poświęcenie kaplicy i nadanie jej nowych patronów: Matki Bożej Bocheńskiej i bł. Marty Wieckiej.

  więcej

 • Szpital w Bochni: Nowe wejście do punktu opieki całodobowej

  Zakończyły się prace przy przebudowie wejścia do punktu opieki całodobowej bocheńskiego szpitala. Teraz bez problemu dostaną się tam osoby poruszające się na wózkach, a także matki z małymi dziećmi.

  więcej

 • Sylwester: W tym roku bez fajerwerków na Rynku. A co z Dniami Bochni?

  Po raz pierwszy od wielu lat miasto nie zorganizuje dla mieszkańców wspólnego witania Nowego Roku oraz pokazu fajerwerków. Powodem są prowadzone od jesieni prace rewitalizacyjne w centrum.

  więcej

 • Gmina Bochnia: Uchwalono budżet. W 2019 na inwestycje 20,6 mln zł

  Rada Gminy Bochnia przyjęła w czwartek projekt budżetu na rok 2019. Na inwestycje przeznaczono ponad 20 mln złotych - najwięcej na rozpoczętą w sierpniu budowę sali sportowej w Łapczycy.

  więcej

 • Dwa śmiertelne wypadki koło Gdowa

  Tragiczna noc na drogach gminy Gdów (powiat wielicki). W dwóch wypadkach zginęły tam dwie osoby.

  więcej

 • Rada Miasta: Remont ul. Turkowskiego i budowa chodnika na os. Smyków przeniesione na 2019 rok

  Blisko 1 mln zł zapisany w tegorocznym budżecie na remont ul. Turkowskiego oraz budowę chodnika na os. Smyków nie został wydany, bo zadania wciąż nie są wykonane. W czwartek radni specjalną uchwałą zdecydowali o ujęciu tych środków jako tzw. "niewygasy" - czyli wydatki, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2018.

  więcej

 • Zmarł Artur Loryś. Pogrzeb w sobotę

  KRÓTKO

  W czwartek niespodziewanie i nagle, w wieku 53 lat, zmarł Artur Loryś - przedsiębiorca prowadzący wraz z synem popularną kawiarnię zlokalizowaną przy Rynku w Bochni. Nieszablonowy człowiek, uśmiechnięty i życzliwy - tak z pewnością zostanie zapamiętany.

  więcej

 • Bochnia: BZUK będzie prowadził PSZOK do 2043 roku

  Radni podjęli uchwałę w sprawie powierzenia BZUK-owi zadania utworzenia i prowadzenia Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w latach 2020 - 2043.

  więcej

 • Bochnia dorzuca się do powstania łącznika z A4

  Prawie 300 tys. zł z przyszłorocznego budżetu Bochnia przeznaczy na partycypację w kosztach wypłat odszkodowań za nieruchomości przejęte pod budowę I etapu łącznika autostradowego (od węzła "Bochnia" do ul. Krzeczowskiej). Kolejne blisko 300 tys. zł dorzuci rok później. Zadanie realizuje Województwo Małopolskie. Ta część drogi powinna być gotowa za około dwa lata.

  więcej

 • Bochnia dostanie 158 tys. zł na utrzymanie dróg powiatowych

  BOCHNIA. Radni przegłosowali uchwałę dotyczącą przejęcia od Powiatu Bocheńskiego letniego i zimowego utrzymania dróg powiatowych położonych w granicach administracyjnych miasta.

  więcej

 • Radni przyjęli budżet Bochni. Poprawki PiS przeszły

  BOCHNIA. Rada Miasta przyjęła w czwartek budżet Bochni na rok 2019. "Za" było 17 radnych, a 4 wstrzymało się od głosu. Przed głównym głosowaniem radni po długiej dyskusji wprowadzili do budżetu poprawki zgłoszone przez klub PiS, uwzględnili też dwie nowe zgłoszone przez klub Bocheńska Wspólnota Samorządowa.

  więcej

 • Gmina Bochnia: Od lutego duże podwyżki za odbiór śmieci

  Rada gminy Bochnia uchwaliła nowe stawki za odbiór śmieci. Od lutego mieszkańcy będą płacić ponad dwa razy więcej niż obecnie. Podwyżki wymusił rynek i wyniki przetargów.

  więcej

 • Bochnia: Wigilia dla samotnych i potrzebujących

  W sobotę, 22 grudnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bochni zorganizował tradycyjną już, bo 14 wigilię dla osób żyjących w niedostatku, samotnych i potrzebujących pomocy, z którymi spotkali się przedstawiciele władzmiasta, instytucji i organizacji na co dzień zajmujących się pomaganiem.

  więcej

 • Komitet Rewitalizacji apeluje o odrzucenie budżetowych poprawek PiS

  Szef Komitetu Rewitalizacji apeluje do radnych aby odrzucili poprawki do przyszłorocznego budżetu proponowane przez klub Prawa i Sprawiedliwości. PiS chciałby ściągnąć ponad 2,1 mln zł zapisane w projekcie budżetu na remont budynków na Plantach Salinarnych i przesunąć te pieniądze na 29 innych, mniejszych zadań inwestycyjnych na różnych osiedlach.

  więcej

Najnowsze